Istota egzorcyzmów i walki z demonem w ciele człowieka.


4 Istota egzorcyzmów i walki z demonem w ciele człowieka


[fb_button]

Egzorcyzmy oraz księża egzorcyści to dziś przeżytek, jest ich nie wielu, a duża część z tych, którzy są bardzo często nie wierzy w istnienie demonów, mimo, że są pierwszymi na linii frontu, tego frontu, na którym toczy się bój o ludzkie dusze. Wydaje się, że we współczesnym świecie Szatan wygrywa, ponieważ przekonał bardzo dużą część cywilizacji do tego, że nie istnieje, największym jednak sukcesem jest to, że przekonał samych kapłanów. Na szczęście od czasu do czasu mamy do czynienia z powrotem tematu egzorcystów i rytuału, jaki odprawiają. Film ,,Rytuał’’ czy też ,,Egzorcyzmy Emily Rose’’ są tego przykładem, z kolei książka ,,Ostrzeżenie z zaświatów’’ także w znacznym stopniu odświeża temat demona i relacji jakie zachodzą po między egzorcystą, egzorcyzmowanym oraz diabłem.

Przełomowym momentem w rytuale jest ten, kiedy demon podaje swoje imię Egzorcyście, otóż podobnie jak każdy Anioł tak i każdy upadły Anioł ma swoje imię. Sam proces dochodzenia do tego momentu jest trudny, wyczerpujący i czasem długi. Mogą to być tygodnie, miesiące a nawet lata, wszystko zależy od stopnia opętania i od potęgi demona, który wtargnął do życia tego czy tamtego człowieka. A zatem nie ma dwóch takich samych przypadków opętania, każde jest inne, stąd tak ważne by egzorcyści mieli pojęcie tego, co robią i posiadali wiedzę oraz wiarę, bo te dwa oręża są tutaj fundamentalne.

Należy także odnotować jeden aspekt, otóż jak to jest, że egzorcysta nie jest równy egzorcyście pod względem skuteczności, podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zwykłych kapłanów, ale od tego abstrahujmy. A zatem, z czego to wynika? Otóż wynika to bezpośrednio z poziomu wiary i bliskości z Bogiem. Jest to rozsądne i jak najbardziej ma przełożenie w nauczaniu Jezusa. Otóż, jeżeli egzorcysta posiada mocną wiarę a przez to jego więź oraz bliskość z Bogiem są bardzo mocne, wówczas ta zależność nie umyka wiedzy demona.

Otóż demon zdaje sobie z tego faktu doskonale sprawę. Egzorcyzmy przeprowadzone przez mocno wierzącego egzorcystę wywierają znacznie większy wpływ, wręcz katują demona, który zamęczony ucieka w głębiny piekieł. Ojciec Pio kilkoma słowami potrafił wypędzić z człowieka demona, taka była potęga Jego wiary i świętości, których tak nienawidzi i tak się obawia szatan. A zatem słowa modlitwy czy też rytuału są istotne, ale ważniejsze jest, jaka za nimi kryje się wiara osoby wypowiadające te słowa. Jeżeli będzie ona duża wówczas sam Bóg będzie przemawiał ustami egzorcysty, a takiej wymowy żaden upadły anioł nie wytrzyma.

Niestety nieprzygotowany egzorcysta, tak to delikatnie nazwijmy, nie będzie w stanie wypędzić demona, nie będzie w stanie uleczyć człowieka opętanego, wręcz przeciwnie, taki egzorcysta wyrządzi mu jeszcze większą krzywdę. Wzrost liczby nieudolnych egzorcystów doprowadził do tego, że egzorcyzmy stały się niepopularne, a wręcz w samym Watykanie zaczęto się ich obawiać, to też odsunięto temat opętania na bok a zastąpiono go licznymi chorobami psychicznymi, z których większość jest obca samym lekarzom specjalistom.

Mamy człowieka wykazującego typowe objawy opętania, jakie to są? Mówienie obcymi językami, nieznanymi wcześniej osobie opętanej, dalej mamy takie objawy jak wyizolowanie, niechęć do przedmiotów świętych lub związanych z Jezusem, agresja, postępująca depresja i wiele innych czynników. Otóż, gdy taki człowiek trafi do lekarza z miejsca wyszukuje się chorobę, którą może mieć, czasem, gdy taka nie istnieje tworzy się nową, bo czemu nie? Lekarze specjaliści robią wszystko by schorzenie, z którym mają do czynienia pozostało w ramach nauki, mimo, że często nie mają pojęcia, z czym przyszło im się zmierzyć. Ważne by kwestię opętania odrzucić i nie brać tego w ogóle pod uwagę, bo to w XXI wieku nie przystoi.

Dziś poruszyliśmy temat egzorcyzmów z jednego powodu. Jest to wstęp do tego, co będziemy chcieli napisać jutro, a będzie to temat trudny, ponieważ będzie dotyczył człowieka, którego nigdy byśmy nie powiązali z relacją demona i to bardzo negatywną relacją demona, który w pewnym sensie zdradza plany piekła względem tego człowieka a przez niego i całego ludzkości. Tak brzmi to dość tajemniczo, ale jutro wszystko się okaże.

Tragedia Amityville doskonałym przykładem ingerencji sił zła.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com