Jarosław Kaczyński o histerii anty rządowej.

1 Jarosław Kaczyński o histerii anty rządowej
Fot. flickr.com

[fb_button]

W niedawno udzielonym wywiadzie dla radia RMF FM Jarosław Kaczyński wypowiadał się na wiele tematów, między innymi stwierdził, że obecny sprzeciw, jaki można dostrzec w wielu mediach czy też u wielu osób przeciwko rządowi Premier Beaty Szydło oraz jemu samemu osiągnął stan dosłownej histerii. Są to mocne słowa, dlatego przyjrzymy się im i zastanowimy czy faktycznie tak jest, czy może Jarosław Kaczyński gra politycznie dla zyskania punktów procentowych w sondażach. Nie mniej jednak dzisiejszy artykuł jest typowo politycznym, dlatego proszę już na samym wstępie każdego o to by pozostawił swoje upodobania partyjne na boku, jeżeli takowe posiada i z czystą karta przystąpił do rozważań.

Aby obiektywnie ocenić czy Jarosław Kaczyński ma rację najlepiej będzie skonfrontować dwa okresy czasu a zatem czas, w którym rządziła PO oraz czas, w którym rządzi PIS. Tutaj na perspektywę tych dwóch okresów rządzenia będziemy spoglądać ze strony Unii Europejskiej, które wyrasta na takiego większego brata spoglądającego na Polskę z góry oraz będziemy spoglądać z płaszczyzny naszej tutaj domowej, czyli sytuacja wewnętrzna oraz medialna. Domyślam się, iż już w tym momencie wiele osób, wielu czytelników będzie miało dużo myśli w głowie na ten temat, ale spokojnie, rozpoczynamy.

PO sprawowała rządy w naszym kraju przez osiem lat, przynajmniej na razie, ponieważ w przyszłości może ona powrócić do steru władzy. Przez te osiem lat nasz kraj doznał wielu konwulsji po mimo, że twierdzono iż Polska to zielona wyspa na mapie Europy. A zatem w Grecji jest kryzys, ale ludzie żyją dosłownie jak w raju, ponieważ wyprzedano kraj za pomoc UE. W Niemczech zarobki liczone są w tysiącach euro a w Polsce w setkach złotych a mimo to nasz kraj był zieloną wyspą. Dziwne, ponieważ fakty tego nie potwierdzają, mało tego, okazuje się, iż Polska była systematycznie wyprzedawana i niszczona, czy to w sektorze militarnym, medialnym czy też czysto socjalnym.

Jeżeli piszemy o rządach PO to tutaj bardzo wielu osobom przychodzą na myśl liczne afery, podniesienie wieku emerytalnego, vatu oraz i tutaj piszemy to z przymrużeniem oka, ale i pewnym smutkiem a mianowicie to, że Pani Kopacz przekopała Smoleńsk kilka metrów w głąb. Po mimo wielu afer, niejasności i wręcz korupcyjnych powiązań pewnych osób z otoczenia ówczesnego premiera ani media ani też sama UE nie interesowały się tym zbytnio. To pokazuje notabene, jakim tworem jest UE, ale to już na marginesie. I należy również dodać, że gdyby nie internet to prawdopodobnie PO rządziłaby i dziś a prezydent pozostałby ten sam.

Czasy się jednak zmieniły i mamy nowego Prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach oraz nowy rząd również wybrany w demokratycznych wyborach i do jakich zmian dochodzi? Nie da się ukryć, że obecne władze nie są tak spolegliwe wobec UE oraz jej pomysłów jak poprzednia ekipa to też UE zajmuje się sprawą Polską na wszelkie możliwe sposoby. We Francji, Belgii, Niemczech dochodzi do zamachów, giną ludzie, ale przecież to, co dzieje się w Polsce jest dla UE ważniejsze. Turcja jeden z głównych partnerów Europy dosłownie szantażuje Niemcy i Francję oraz resztę wspólnoty przy okazji tworząc jakąś nową formę wojny religijnej z prezydentem Erdoganem na czele, ale to Polska jest w stanie upadku, demokracja jest zagrożona a zatem Unia debatuje nad naszym krajem.

Przedstawiciele opozycji jednym sznurkiem ciągną do wybawców z Brukseli by ci wspomogli ich heroiczną walkę z krwiożerczą dyktaturą, jaka wyrosła z pod ziemi i zawładnęła umysłami Polek oraz Polaków. Tak, brzmi to dość komicznie a nawet kosmicznie, ale z taką sytuacją mamy obecnie do czynienia. Nie wspominając już o tym, co robią niektóre nie polskie media na polskiej ziemi. Dochodzi do przeinaczania wypowiedzi, ucinania cytatów tak, aby zmienić sens owej wypowiedzi. Manipulacja leje się wręcz z monitora oraz ekranu telewizora. To wszystko sprawia, że faktycznie można mówić o pewnej histerii, jaka zapanowała pośród dotychczasowych tak zwanych elit Polskich oraz oczywiście elit w Brukseli.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

  1. nie przepadam za PIS’em ale to co robi się obecnie w mediach czy też w samej Unii budzi niepokój ponieważ okazuje się, że nie jest ważna prawda czy obiektywny przekaz informacji a po prostu manipulacja i granie pod siebie.

Comments are closed.