Jezus z Nazaretu autorytetem ponad czasowym.

22-jezus-z-nazaretu-autorytetem-ponad-czasowym

Fot. youtube.com

[fb_button]

Oparcie moralne oraz ideowe w życiu człowieka to jedna z ważniejszych rzeczy. Jest to coś w rodzaju fundamentu lub też kręgosłupa, który pomaga nam iść przez życie w pozycji wyprostowanej. Rodzaj fundamentu i kręgosłupa, dzięki któremu możemy odróżniać dobro od zła, światło od ciemności oraz podejmować te właściwe z punktu widzenia dla nas decyzje. Autorytety i raz jeszcze autorytety to te postacie, od których się uczymy nawyków i postępowania w danych sytuacjach. To autorytety i ich przesłanie są tym, co nas często kształtuje. Jednak czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze coś takiego jak pojęcie autorytetu, czy może wszystko zostało zminimalizowane i ujednolicone?

Teraz wymówmy słowo autorytet i zastanówmy się, co pierwsze przychodzi nam na myśl. Czy jest to prezydent, papież, Bóg, rodzice a może jeszcze ktoś inny? Obecny świat wydaje się być tak zakręcony a w wielu przypadkach zdemoralizowany, że często rodzice, prezydenci, kapłani, papieże a nawet sam Bóg nie są dobrym materiałem do bycia wzorem. Nie mniej jednak dziś bliżej przyjrzymy się postaci Boga, jednak nie z innych religii, lecz naszej Rzymsko katolickiej, chrześcijańskiej, ponieważ wydaje się, że jest On jedynym słusznym wzorem i głosem wartym wysłuchania.

To w jakimś stopniu jest sprzeczne z naszą wyżej przytoczoną hipotezą o tym, iż Bóg także w wielu przypadkach nie może być wzorem, jednak tutaj mamy na myśli inne bóstwa niż Bóg Izraela jedyny w Trójcy. Tak, zapewne dla wielu osób zabrzmiało to dość impresjonistycznie. W jednym sformułowaniu padły słowa Izrael, Bóg i trójca a przecież obecnie Izrael to państwo szerzące w dużej mierze przemoc, sam syjonizm globalny jest czymś bardzo złym, podobnie wzmianka o trójcy wydaje się być, co najmniej z kręgu kółka różańcowego, jednak właśnie o takim Bogu dziś napiszemy.

Trójca to Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty. Ciężko jest to sobie wyobrazić, trudno pojąć, że czasem trzy równa się jedność, to też odejdźmy teraz od tej nomenklatury i skupmy się na postaci Jezusa z Nazaretu, Boga człowieka, który Jest Słowem Boga Ojca i posiada mądrość Ducha Świętego. Zatrzymajmy się nad Postacią Jezusa z Nazaretu, który dwa tysiące lat temu stąpał po tej ziemi, który nauczał i wzywał do miłości oraz nawrócenia. Czy Ten człowiek, może być wzorem i autorytetem, za którym warto podążać?

Po pierwsze Jezus cenił życie każdego człowieka, wielokrotnie podkreślał, że każdy jest wyjątkowy a każde życie jest bezcenne. Czy zatem warto za swój autorytet obrać Postać, która ceni nasze życie ponad wszystko, dla której każdy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju? Na to pytanie najlepiej odpowiedzmy sobie sami w ciszy naszego serca. Jezus oddał życie za nas, czyli drugiego człowieka, był wytrwały, silny, nieziemsko inteligentny, bystry, mądry, nie kradł, nie kłamał, a za swój sztandar obrał prawdę. Czy te atrybuty są warte uwagi? Na to pytanie również postarajmy się odwiedzić w ciszy naszego serca i naszej duszy.

Niestety obraz Jezusa z Nazaretu w obecnych czasach został w wielu przypadkach niezwykle wypaczony, czasem nawet przez samych kapłanów, którzy będąc następcami Jego osoby tutaj na ziemi bardziej interesują się i zabiegają o ziemski splendor oraz bogactwa niż oto, o co zabiegał Jezus. To tez odrzućmy wszelkie wypaczenia, niechęci czy deformacje, przeczytajmy ewangelię i skupmy się w pierwszej kolejności na zdaniach, jakie wypowiedział dwa tysiące lat temu Jezus, postać historyczna, zatem nie fikcyjna.

Każdego kto szuka sensu w życiu, potrzebuje pomocy, lub ogarnia go mrok, polecamy książkę spisaną przez Marię Valtorte pod tytułem: ,,Poemat Boga Człowieka’’ Ta pozycja jest niczym lekarstwo na wszelkie choroby duchowe, na depresje, rezygnację i zwykły życiowy bezsens, który obecnie zbyt często pochłania ludzi. Ponad to wyżej przytoczona księga czy też seria ksiąg to ogromna dawka pozytywnego myślenia i chęci do działania. To także nowy horyzont postrzegania rzeczywistości, horyzont nie z tej ziemi.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

 1. Pan żyje .Piękność Jego i chwała jest nie do opisania ludzkimi słowami
  czy obrazami.Tak jak oznajmia Pismo .-Bóg z Boga……
  Królestwo Jego nie jest z tego świata.
  -Jak wygląda Wasz świat?
  -Naprawdę chcesz zobaczyć?
  -Tak,chcę.
  -To patrz.
  Ujrzał i zaczął wołać.-Nic nie widzę,nie pojmuję.!
  -A widzisz.Sam tego chciałeś.
  Widzący myślał,że ukaże mu się niebo Boga,tak jak w ludzkich wyobrażeniach.
  Zobaczył natomiast niesamowite wirujące kolorowe fraktale .
  polecam Miasto Zakazane na fredroman.blogspot.com

Comments are closed.