Każdy z was może być płomieniem rozjaśniający mrok rozpaczy i upadku, mrok załamania i zagubienia.,,Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł.’’

Albert Einstein.

Drodzy Czytelnicy, czy macie czasem przeczucie, że zostaliście wezwani do wielkich rzeczy? Narodziliście się po to, aby nie być jak większość, narodziliście się po to, aby się wyróżniać i zrobić różnicę na tym świecie, w waszych małych światach, które każdy z was posiada. Życie nie jest serią przypadków, nie pozwólcie by wasze życie było przypadkiem, bo tak nie jest. Ktoś powołał nas do istnienia, ma wobec nas wielkie plany. Każdy z was może być płomieniem rozjaśniający mrok rozpaczy, upadku, załamania, zagubienia. To nie jest czas na to, aby się poddawać.

Gdy otworzycie drzwi pokoju gdzie panuje mrok, poczujecie niepewność, przekraczając próg będzie mogło się wam wydawać, iż wchodzicie w nicość. Jednak wystarczy nawet najmniejszy płomień, źródło światła by rozjaśnić każdy mrok. Nie ma, natomiast takiej ilości mroku i ciemności, aby przysłonić światło. Zawsze pamiętajmy o tej zależności i bądźmy tymi, którzy budzą ciszę, nie boją się stanąć po stronie prawdy. Bądźmy tymi, którzy odpowiadają na wołanie o pomoc, wyciągają dłoń tam gdzie jest taka potrzeba. Nie bądźmy obojętni.

Czy cywilizacja XXI wieku może wykluczać moralną prawdę i moralne rozumowanie? Każde pokolenie powinno wiedzieć, że wolność nie polega na robieniu tego, czego się chce, ale na robieniu właściwych rzeczy. To jest wolność, o którą warto się starać. Wolność od słabości, wolność od różnego rodzaju nałogów i form zniewolenia. Jesteście wolnymi ludźmi, co robicie z otrzymaną wolnością i czy podjęlibyście walkę o wolność? Ostatecznie każdy człowiek umrze, jednak nie każdy żyje prawdziwie. Dlatego Ty, Ty i Ty, wszyscy powinniśmy zabiegać o tę prawdziwą wolność i żyć.

,,Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.’’

George Orwell.

Nie uciekaj, nie unikaj zadawania trudnych pytań, nie odwracaj wzroku, ponieważ teraz może pozornie uda ci się uniknąć tego, co trudne a momentami bolesne, jednak kiedyś to powróci i nie da ci już spokoju. Pamiętaj, że nawet w najmroczniejszych momentach życia nigdy nie jesteś sam, lecz masz szansę przezwyciężyć mrok i stworzyć miejsce dla światła. Każda chwila to kolejna szansa, łapiesz się jej czy odwracasz wzrok?

Każdy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju i aby osiągnąć szczęście w życiu po pierwsze należy zdać sobie z tego faktu sprawę, gdyż świadomość własnej wyjątkowości jest początkiem drogi ku lepszej przyszłości. Owa świadomość to klucz do drzwi, klucz otwierający nowe możliwości i ewentualności. Dlatego powiedz sobie teraz na głos, że jesteś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Taka jest prawda, nie ma potrzeby zakłamywania rzeczywistości.

A zatem nie dajmy się wepchnąć do kołowrotka niczym chomik biegający nieustannie po okręgu, lecz wymagajmy od siebie bez patrzenia na to, co ma ten czy tamten a czego ja nie mam. Życie jest długie i czasu jest bardzo dużo, aby osiągnąć wiele, nie dajmy się już na samym początku stłamsić i zabić. Dlatego Co jeśli wszyscy powstaniemy? Co jeśli się nie poddamy i zmienimy świat? Nigdy nie damy za wygraną, będziemy głosem, który zostanie usłyszany i przekona milczącą większość.

Wspólnie możemy zajść dalej, wspólnie możemy odkrywać rzeczy, o jakich się nam nie śniło. Każdy posiada tę moc, której nie można dostrzec, której czasem nie można zrozumieć, moc pozwalającą czynić wielkie rzeczy naszymi dłońmi. Czasem w życiu poszukujemy jedynie drobnego źródła światła, najmniejszej iskierki. Czasem wystarczy coś bardzo małego, aby iskra stała się płomieniem, a jeśli płomień rozprzestrzenia się, to jego moc może być tak przytłaczająca, że przekształca wszystko wokół siebie.

A zatem. Czy dotykałeś kiedyś nieba, pozostawiając daleko za sobą to, co obciąża? Tak, masz w sobie pełnię życia, potrafisz wznieść się ponad to, co sprawia, że ludzie błądzą i gubią się w gąszczu codziennych dróg. Tak, jesteś w stanie wznieść się ku niebu, dotknąć tego, co niewyobrażalne, dostrzec koniec tęczy, rozpalić ogień w duszy. Tak, potrafisz porzucić śmierć i skierować swój wzrok w kierunku światła na końcu tunelu.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com