Koalicja Europejska, czyli sprzymierzymy się nawet z diabłem byleby tylko wygrać i zdobyć unijne stołki.


Nam osobiście koalicja europejska przypomina coś na zwór obwoźnego cyrku histeryków i panikarzy, który pełen klaunów oraz skrajnych osobliwości przemierza kolejne stacje telewizyjne by dotrzeć do dużej liczby odbiorców, przedstawić swój repertuar cyrkowy, opowiedzieć kilka komicznych anegdot a na końcu poprosić o głosy w wyborach, bo przecież, kto jak nie oni? Cyrk ideologicznego chaosu, zaproponowany w tworze europejskiej koalicji sięga absurdów, które notabene uwłaczają ludzkiej godności.

,,Mam wrażenie, że to hasło obrony Polski jest jak gdyby potężnym łańcuchem, który jest jednym końcem przytwierdzony do Polski. Chodzi o to, ażeby jak najwięcej dłoni chwyciło za łańcuch, trzeba go sobie przerzucić przez ramię i ciągnąć, ciągnąć, chociażby w krzyżach trzeszczało. Aby Polskę pociągnąć wyżej.’’

Edward Śmigły-Rydz.

,,Polskość to nienormalność, takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie, co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię.’’

Donald Tusk. Fragment wywiadu udzielonego czasopismu Znak.

Polityka bez względu to na czy jest lewicowa, liberalna lub konserwatywna, powinna cechować się jedną podstawową cechą, otóż politycy reprezentujący poszczególne światopoglądy oraz partie muszą być stali w swoich przekonaniach, ze względu na szacunek i zaufanie, o które zabiegają u potencjalnych wyborców.

Pamiętajmy, że politycy są dla narodu, nie odwrotnie. A zatem polityk to stateczność w przekonaniach oraz postulatach wyborczych, bez tego każdy polityk, bez względu na formację oraz przeszłość, staje się jedynie kukiełką w rękach potężnych lobby, głównie tych europejskich.

Gloryfikacja Bandery na Ukrainie i wciąż żywa nienawiść do Polski. Skandaliczny koncert w Kijowie.

Nie oszukujmy się i nie popadajmy w obłęd iluzji oraz bliżej nieokreślonego majaczenia, w którym to kreuje się taką o to wizję, że świat jest cudowny, politycy stanowią uosobienie bohaterów, a wszelkie międzynarodowe organizacje dążą do zrównoważonego rozwoju, wyeliminowania korupcji oraz wspólnego dobrobytu. Tak nie jest, i zapewne prędko nie będzie, to też patriotyzm oraz zabieganie o interes narodowy Polski, przez Polskich polityków, jest tak strategicznie istotne w XXI wieku. Nikt za nas samych nie zawalczy a już na pewno nie będzie to Berlin, Paryż, Bruksela czy Moskwa.

Dlatego powstaje zasadnicze pytanie o to, jakim tworem jest współczesny PSL? Ten sam PSL, który rzekomo ma swoje korzenie w przekonaniach konserwatywnych, ale dla hecy, tylko jednorazowo, wstępuje do koalicji europejskiej by ramię w ramię iść z post komunistami, donosicielami na Rzeczpospolitą w UE oraz politykami postulującymi wprowadzenie ideologii gender czy po prostu wizji LGBT. Gdzie tutaj jest rolnictwo? Konserwatyzm? Polska wieś? Gdzie są jakiekolwiek punkty programowe PSL? Czy naprawdę chodzi tylko o stołki w Brukseli? Jeżeli tak, wówczas partia ta jest stracona a jej politycy nie zasługują na jakiekolwiek zaufanie.

Polska to również Kresy Wschodnie, gdzie Ukraińcy z OUN i UPA torturowali i mordowali dzieci narodu Polskiego.

Dalej jest PO, czyli kręgosłup europejskiej koalicji. To właśnie jej posłowie i posłanki miesiącami polowali na dinozaury. W heroiczny sposób z kamieniem w ręku walczyli z tymi prehistorycznymi stworzeniami dla dobra Narodu Polskiego. To posłowie tej partii witali szoguna, proponowali zmianę pracy lub sięgnięcie po kredyty. To PO podniosła podatek VAT, wiek emerytalny oraz obniżyła zasiłek pogrzebowy, mimo, iż zapowiadała, że tego nie zrobi. Dalej jest kradzież miliardów złotych z funduszy OFE, donoszenie na Polskę w parlamencie europejskim i wyjazdy do Berlina w celu skonsultowania kolejnych kroków w walce o demokrację na terenie RP.

Swoją drogą, jest dramatycznie wymowną sytuacja, w której polscy politycy uciekają się o wsparcie do Berlina. Czy historia oraz pamięć o II wojnie światowej nic już dla przedstawicieli PO nie znaczy? Cóż jeszcze można napisać o wyżej wspomnianej partii wchodzącej w szeregi koalicji europejskiej? Można z pewnością zadać pytanie, czy warto zaufać ludziom, którzy przy światłach reflektorów kłamali? Czy Drogi Czytelniku byłbyś w stanie ponownie zaufać złodziejowi?

Nowoczesna, Zieloni oraz SLD uzupełniają projekt europejskiej koalicji. To pokazuje jak zróżnicowany ideologicznie jest ten twór. Można pokusić się o stwierdzenie, iż koalicja europejska w swojej niespójności i pewnego rodzaju schizofrenii ideologicznej przypomina tęczowe flagi środowisk LGBT, które de facto afirmuje. Publicyści coraz częściej pytają o to czy aby logo PSL, nie powinno zostać zamienione z zielonej koniczyny na tęczową flagę środowisk homoseksualnych.

Nam osobiście koalicja europejska przypomina coś na zwór obwoźnego cyrku histeryków i panikarzy, który pełen klaunów oraz skrajnych osobliwości przemierza kolejne stacje telewizyjne by dotrzeć do dużej liczby odbiorców, przedstawić swój repertuar cyrkowy, opowiedzieć kilka komicznych anegdot a na końcu poprosić o głosy w wyborach, bo przecież, kto jak nie oni? Cyrk ideologicznego chaosu, zaproponowany w tworze europejskiej koalicji sięga absurdów, które notabene uwłaczają ludzkiej godności.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz