Korea Północna już dziś posiada 20 głowic jądrowych.

12 Korea Północna już dziś posiada 20 głowic jądrowych

[fb_button]

Administracja Donalda Trumpa rozważa szerszy zakres strategii działania względem Korei Północnej. Rozważana jest także opcja militarna. Takie przesłanie kilka dni temu przekazał światu doradca Prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa. Innymi słowy rozważana jest otwarta wojna z Koreą Północną z użyciem środków wojskowych. Taki konflikt na pewno nie przyniósłby nic dobrego, ponieważ każda wojna niesie ze sobą śmierć i w gruncie rzeczy ma ukryte cele. Jak będzie w tym przypadku? Tego z pewnością dowiemy się niebawem.

Komentarze Pana McMaster’a w kwestii stosunków z Koreą Północną na dobrą sprawę pojawiły się dzień przed planowanym spotkaniem Donalda Trumpa z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-in, który z kolei zadeklarował zdecydowane stanowisko względem Korei Północnej, czym wyraźnie opowiedział się po stronie USA w ewentualnym konflikcie zbrojnym na półwyspie Koreańskim. ,,Wspólnymi siłami osiągniemy pełen sukces w demontażu programu jądrowego Korei Północnej. Zapanuje pokój na półwyspie Koreańskim i ostatecznie pokój w północno- wschodniej Azji.’’

Rozmowy prowadzone po między prezydentem USA oraz Korei Południowej zostały bardzo szybko i jednoznacznie skrytykowane przez władze Korei Północnej, dodatkowo atmosferę podgrzewa stanowisko Chin, które obawiają się o swoje bezpieczeństwo i naciskają na pokojowe rozwiązanie problemu Koreańskiego. Padają także sformułowania o celowym destabilizowaniu tego regionu świata by w ten sposób osłabić państwo środka. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż Chiny od kilku lat nieustannie się rozwijają i stają mocarstwem gospodarczym świata, przez co zagrażają hegemoni USA, wówczas faktycznie obawy tego kraju są w jakimś stopniu uzasadnione.

Obecny prezydent USA nie lekceważy i w żaden sposób nie bagatelizuje sygnałów militarnych, jakie w świat ślą władze Korei Północnej. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim projekt zbrojeń atomowych, liczne testy rakietowe oraz demonstracyjne ćwiczenia wojsk, które idą w parze z pogróżkami o zniszczeniu Stanów Zjednoczonych. Jak wiemy zapadły już decyzje o wysłaniu marynarki wojennej w pobliże półwyspu Koreańskiego oraz rozmieszczeniu tak zwanej tarczy antyrakietowej w Korei Południowej, która przez wielu specjalistów jest także uważana za system umożliwiający przeprowadzenie ataku rakietowego na Koreę Północną.

Kolejną kwestią związaną z Koreą Północną i tamtejszym projektem atomowym jest to, że w gruncie rzeczy media koncentrują się wyłącznie na owych próbach rakietowych. Oczywiście jest to istotne, ponieważ rakiety posłużą do transportu głowic atomowych. Jednak obecnie Korea Północna posiada już na swoim wyposażeniu aż 20 głowic jądrowych i zapewne z czasem będzie posiadać ich jeszcze więcej. A zatem informujmy społeczeństwo o planach tamtejszego reżimu, jednak jednocześnie przedstawiajmy całościowy obraz sytuacji a zatem należy także uwzględniać to, co opisaliśmy właśnie powyżej, Korea Północna już dziś ma aż 20 głowic jądrowych, są to dane oficjalne.

Reasumując można napisać, że obecne roszady jakie mają miejsce na półwyspie Koreańskim to nie są już działania z pogranicza dyplomacji, pohukiwania szabelką czy zwykłej propagandy. Tutaj mamy do czynienia z realnym działaniem, które zakłada a być może nawet faworyzuje rozwiązanie militarne, wojskowe, rozwiązanie siłowe. Jeżeli takie plany istnieją, to za pewne władze w USA będą dążyć do ich realizacji. Co to może oznaczać? Kolejny konflikt zbrojny, kolejny zdestabilizowany region na świecie oraz konflikt, w który mogą zaangażować się także Chiny.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com

This article has 3 Comments

  1. to prawda, broń to broń ale czasem mam wrażenie, że gorszym zagrożeniem od broni są szaloni ludzie jak chociażby przywódca Korei.

  2. A ile posiada termojądrowych?
    20 głowic??? Dam sobie rękę uciąć, że więcej.

    1. Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie.Wtedy dał bym sobie za nią rękę uciąć i wiesz co…..I bym teraz qrwa nie miał ręki :):):)

Comments are closed.