Macaron vel Macron i jego obsesja na punkcie Polski.


21 Macaron vel Macron i jego obsesja na punkcie Polski


[fb_button]

,,Macron jest niebezpieczny, bo ma nieproporcjonalne mniemanie o sobie i nie będzie walczył o Francję czy cele społeczne, lecz wyłącznie o siebie, by podtrzymać swą kruchą tożsamość.”

Adriano Sagatori, włoski psychiatra.

Powstaje zasadnicze pytanie już na samym wstępie a mianowicie jak rozpocząć ten artykuł, skoro mowa będzie o Prezydencie Francji, jego kuriozalnych wypowiedziach i pewnego rodzaju Matrixie, w jakim żyją czołowi Politycy UE. Podejmiemy tematy ważne, istotne, często egzystencjalne z punktu widzenia przetrwania Starego Kontynentu, jednak nie jest to proste, ponieważ aktorzy tej debaty zachowują się niczym cyrkowcy gotowi rozśmieszyć każdego przy jednoczesnym zachowaniu powagi i stanowczego wyrazu twarzy. A zatem, nieco z przymrużeniem oka, ale i na poważnie, dzisiejszy artykuł o Prezydencie Francji oraz jego poradach względem naszego Narodu.

,,Europa to region stworzony na bazie wartości, związku z demokracją i swobodami, z którymi Polska jest dzisiaj skonfliktowana. (…) Polska nie definiuje dzisiaj przyszłości Europy i nie będzie definiować Europy jutra. Stanowisko kraju, który postanowił się izolować w Europie, nie osłabi zawarcia naszego ambitnego kompromisu. Będę rozmawiał również z Polską, ponieważ rozmawiam ze wszystkimi. Jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć kompromis, który będzie korzystny dla wszystkich naszych krajów. (…) Obecnie Oddalamy się od projektu europejskiego, od wspólnych ambicji i dajemy miejsce tym, którzy każdego dnia dowodzą, że nie szanują zasad i wartości, i którzy każdego dnia podważają wszystko to, co nas jednoczy. Stanowisko, jakie prezentuje polski rząd, jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że inicjatywa odbudowy Unii Europejskiej jest niezbędna.’’

To słowa Prezydenta Macron wypowiedziane w trakcie wizyty w Bułgarii. Jak widzimy, czy też możemy przeczytać, Prezydent Francji dba o wartości UE, takie jak demokracja, swobody obywatelskie i ogólny rozwój Unijnego Projektu, któremu coraz mocniej zagrażają mroczne siły wywodzące się z Polski. A zatem można zadać pytanie, co tak bardzo wpływa na zatroskanie Prezydenta Francji sprawami Polski aniżeli sprawami jego własnej ojczyzny? Czy Prezydent Francji jest prezydentem także Polaków, może my po prostu czegoś nie wiemy i stanowimy kolonię tego Państwa?

Nie można nie odnieść wrażenia, że są rzeczy, które widocznie zaprzątują głowę tego zacnego polityka. Co to może być? Może to być fakt, że w naszym kraju nie wprowadzono stanu wyjątkowego tak jak to ma miejsce w wolnej i bezpiecznej ojczyźnie Francuzów. Niepokojące jest zapewne i to, że bezrobocie spada, gospodarka rozkwita a Polacy czują się coraz bardziej pewnie w granicach III RP. Tak, to także jest niepokojące, zwłaszcza, że we Francji stawiane są już betonowe bloki na przystankach, w miejscach publicznych, a być może niedługo i w miejskich toaletach.

,,W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie (na prezydenta) podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski. Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych i który narusza wszystkie zasady Unii. (…) Nie możemy mieć takiej Europy, w której gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim zachowującym się tak jak Polska czy Węgry – w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych – to podejmuje się decyzje, aby nie robić nic. (…) Nie ustąpię w żadnej kwestii. Ci, którzy tego nie zrozumieli, nie znają mnie. Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy. I aby w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej wprowadzono sankcje.’’

A zatem rzeczywiście prezydent Macaron, przepraszam Macron, ma dużo powodów do tego by bronić naszego kraju i naszej wolności po którą sięgają coraz chciwiej mroczne siły międzypaństwowego paktu zła zawartego z Węgrami i państwami grupy Wyszehradzkiej. Macron dostrzega fakt, że imperium zła kontratakuje i niczym rycerz w śliniącej zbroi na białym koniu jest gotów stawić czoła nadciągającej hegemoni. Jest gotów poprowadzić drużynę pierścienia z kanclerz Merkel i panem Timmermansem, jest gotów zniszczyć pierścień totalitaryzmu i faszyzmu w ogniu Brukselskiej góry.

Drodzy czytelnicy, na koniec pragniemy postawić pytanie, a w zasadzie pytanie retoryczne. Otóż czy można wierzyć, zaufać i wreszcie brać pod uwagę słowa Prezydenta kraju, w którym od wielu miesięcy trwa stan wyjątkowy, nie winni ludzie dosłownie giną na ulicach a poziom długu publicznego osiąga rekordy. Czy można wierzyć Prezydentowi takiego kraju, który nie reaguje na patologie zżerające jego własną Ojczyznę tylko atakuje nieustannie inny kraj w tym przypadku Polskę? Czy Macron nie ma pomysłu na Francję? A może George Soros zobowiązał się sfinansować jego kampanię, wylansować na Prezydenta i na tym koniec, radź sobie Pan sam? A zatem radź sobie Pan sam i Macaron zaczyna mieć problemy.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


This article has 2 Comments

  1. Chylę czoła za ten artykuł. Świetne podejście, humorystycznie i na poważnie, ale czy z Macronem można inaczej… On sam siebie ośmiesza… widać to już dziś po poziomie poparcia.

Comments are closed.