Masz podążać za stadem i nie próbować spojrzeć na otaczający cię świat w sposób odmienny od tego, jaki starli się w tobie zaprogramować.


,,Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. (…) Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.’’ Joseph Goebbels. Niemiecki minister propagandy.

,,Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.’’

Anonymous.

,,Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł.’’

Albert Einstein.

Dlaczego odczuwamy potrzebę wyjaśnienia tajemnic życia, skoro tak często nie potrafimy odpowiedzieć na najprostsze pytania? Skąd się tutaj i właśnie w tym czasie wzięliśmy? Co to jest dusza? Dlaczego mamy sny i czy one znaczą coś więcej dla naszego być albo nie być? Może lepiej w ogóle nie pytać, nie szukać i nie pragnąć? Jednak tak się nie da, ponieważ to byłoby wbrew naszej naturze, jesteśmy tutaj w innym celu a każdy ma swoją misję do wypełnienia, nawet, jeżeli jeszcze o tym nie wie.

Trudno jest w XXI wieku zadawać niestosowne pytania, oczy ludzkości coraz częściej skierowane są w kierunku prostych odpowiedzi i niewyrazistych idei. Jakaś niewysłowiona siła utrzymuje człowieczeństwo w stanie ciągłej hibernacji, obojętności na to, co dzieje się tuż obok. Zbyt często człowiek odwraca wzrok i zamyka usta. Taki właśnie jest XXI wiek, czas nazwany przez wielu wiekiem rozwoju i nauki. A my nadal pysznimy się swoją siłą, ale smutna prawda o nas jest taka, że pozostaje mieć nadzieję, iż w chwili próby nie zabraknie nam odwagi.

Czy odczuwaliście kiedyś wrażenie, że spoglądacie na drugiego człowieka a on wydaje się przebywać w innej rzeczywistości? Podróżujecie autobusem, pociągiem czy samolotem, gra muzyka, spiker opowiada o nowym konkursie z nagrodami wartymi miliony, a pasażerowie nie odzywają się, nie rozmawiają ze sobą, jedynie kiwają się na boki poruszani siłą podróżującego pojazdu. Dwie przeciwstawne rzeczywistości a człowiek jako jednostka po środku tego otoczenia. Człowiek i jego życie, które tak często wymyka się nam z rąk a my nadal chwiejemy się w rytm muzyki płynącej z głośników i głosu szalonego spikera audycji radiowej.

Jaka jest prawda? Prawda jest taka, że przyszło nam żyć w czasach gdzie wszystko jest wyśmiewane, z wszystkiego można szydzić. Życie, Bóg, liczne troski, choroby, różnego rodzaju tragedie i ułomności, z tego wszystkiego można obecnie drwić. Ta metoda czy też ogólnoświatowy trend to nic innego jak socjotechniczna sztuczka, mająca na celu utrzymywanie współczesnej cywilizacji w oparach absurdu. Współczesny człowiek zbyt często ma problem z samodzielnym myśleniem, woli opierać się na opinii innych a najlepiej na opinii prezentera telewizyjnego.

Wszystkie te kabarety, parki rozrywki i ogólnie pojęty show biznes, mają na celu utrzymywać odbiorcę w stanie nieustannego letargu i rozbawienia tak, aby przypadkiem człowiek nie zaczął myśleć, zastanawiać się, bo wówczas mógłby zobaczyć, że coś ze współczesnym światem jest nie tak. Oni chcą byś za dużo nie myślał, a najlepiej nie myślał wcale. Oni chcą byś bez żadnych oznak zawahania podążał za stadem i nigdy, ale to nigdy nie próbował spojrzeć na otaczający Cię świat w sposób odmienny od tego, jaki od najmłodszych lat starli się w tobie zaprogramować.

Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.

George Orwell.

Nie obawiaj się zaryzykować swojej reputacji, swojego dobrego imienia, żyjemy w świecie skrajnie skorumpowanym, a Ty urodziłeś się po to, aby powiedzieć NIE, gdy współczesna oślepiona cywilizacja woła TAK. Prawdziwa wolność nie polega na tym, aby robić to, co wszyscy, lub czynić to, co wypada, czego wymaga od nas manipulacja medialna. Prawdziwa wolność nie polega na robieniu tego, czego się chce, ale na robieniu rzeczy właściwych. To jest prawdziwa wolność, która gwarantuje spokój sumienia i ciszę umysłu w momencie, w którym zapada noc a my czekamy na nadejście snu.

A zatem, czy twoje życie jest zbiegiem okoliczności? Czy szansą, od której nie odwracasz wzroku? Wielu z was poznało, czym jest zagubienie, wyobcowanie i samotność. Być może teraz jesteście nieszczęśliwi, niepewni przyszłości a nawet zranieni przez życie oraz drugiego człowieka, to nie pomaga, jednak to nie jest i czas na poddawanie się lub wycofywanie. Przeszkody życiowe, cierpienie i ból są ceną za życie, ceną, która rozwija człowieka ku nowemu życiu, ku innemu postrzeganiu świata.

Są momenty, w których dosłownie możesz poczuć ból zrywanych mięśni, doznać cierpienia, jak gdyby twoje ciało się rozdzielało. To wówczas upadamy twarzą do ziemi a nasze dłonie przywierają do piachu. Te momenty zwątpienia przytrafiają się po to, aby poznać, czym jest to uczucie i więcej się mu nie poddawać, bo życie jest zbyt cenne by ignorować ten niewypowiedziany dar. Bez względu na teraźniejsze konsekwencje, nie poddawaj się, stawką tej batalii jest twoja wolność i przyszłość.

Historia ludzkości pokazuje, że były jednostki, którym odebrano życie, ale oprawcy nie byli w stanie odebrać im ich prawdziwej wolności, dlatego zadanie śmierci stanowiło ruch desperacji i nienawiści względem owych jednostek. Pamiętajmy, że kiedyś każdy umrze, ale nie każdy będzie miał dane to by umierać ze świadomością tego, że żył prawdziwie. Żył zgodnie ze swoimi przekonaniami, robił to, co słuszne, a nie to, co nakazywała i sugerowała medialna i korporacyjna manipulacja.

Nie daj się zmanipulować współczesnemu światu, uodpornij swój umysł na indoktrynalne kłamstwa, nie jesteś produktem i wyrobem programów telewizyjnych, jesteś wolnym człowiekiem i o tę wolność każdego dnia każdy powinien dbać. To twój czas a twoje działania robią różnicę, początkowo w twoim życiu, następnie połączone z działaniami innych ludzi mogą zmienić oblicze tej ziemi. Wszystko rozpoczyna się od pojedynczego źdźbła trawy, dlatego nie obawiaj się przemówić zgodnie ze swoim sumieniem.

Współczesny świat został zakłamany, ponieważ na to pozwolono, został zakłamany, ponieważ dążono do stworzenia iluzji nazwanej rzeczywistością. Prawda, kłamstwo, ideologie, religie, przekonania, różnego rodzaju sposoby postrzegania świata i tysiące tysięcy interpretacji tego samego. Czy w takich warunkach można zachować trzeźwość myślenia i nie zagubić z horyzontu prawdy? Jest to skrajnie trudne zadanie. Otóż wielu współczesnych ludzi żyje w kłamstwie nawet o tym nie wiedząc.

Dlatego co zrobisz z wolnością? Czy podejmiesz walkę o prawdę? Wielu odpowie, że nie, lepiej uciekać i żyć, ponieważ walcząc można umrzeć a uciekając zachować życie. Przynajmniej przez jakiś czas, umierając w swoich łóżkach kilkadziesiąt lat później. Wiele wówczas dalibyście za to, aby mieć jedną szansę, tylko jedną szansę, aby powrócić i powiedzieć, że warto podjąć wyzwanie, warto nie uciekać. Każdy człowiek umrze, ale nie każdy żyje prawdziwie. Dlatego Ty, Ty i Ty, wszyscy musimy walczyć o tę prawdziwą wolność.

,,Jedyne, co musicie robić to dobrze się bawić, nie interesujcie się światem i wydarzeniami was otaczającymi. On będzie z wami, pozwólcie mu uczyć się waszych zachowań, pozwólcie mu to robić każdego dnia waszego życia, słuchajcie tego, co wam nakaże, ponieważ on powraca z całą mocą i nikt oraz nic tego nie zmieni. Człowiek będzie mógł być, kim zechce, płomień nauki doszczętnie wypali dotychczasowy ład.’’

Wizja objawiona Antonowi LaVey przez byt duchowy nazywający samego siebie Angra Mainyu. LaVey to założyciel i najwyższy kapłan Kościoła Szatana.

Keanu Reeves, główny bohater filmu Matrix, kilka lat po premierze powiedział w jednym z wywiadów, że Trylogia filmowa Matrix nie była serią science fiction, lecz trzema filmami dokumentalnymi. Zatem powstaje pytanie, czy współczesny człowiek żyje w realnym matrixie otaczającym go, na co dzień? Co z dwiema pigułkami, czerwoną i niebieską? Tą, która oferuje życie w prawdzie oraz istnienie w złudzeniu?

XXI wiek to czas, w którym każdy człowiek powinien przejrzeć na oczy, to ostatnia szansa by się w końcu ocknąć i zrozumieć, o co chodzi w otaczającej nas rzeczywistości. Najwyższy czas przejrzeć na oczy i przestać żyć złudzeniami, ponieważ to nie prowadzi do niczego dobrego i konstruktywnego. Współczesny człowiek preferuje wiarę w hologramy określane rzeczywistością. To media kreują prawdę i system wartości. Należy słuchać, zgadzać się i w żadnym wypadku nie dyskutować.

Możliwości socjotechniki i manipulacji społecznej przewyższają naszą wyobraźnię i są bardzo często wykorzystywane do programowania ludzkich zachowań. ,,Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.’’ Te słowa wypowiedział Albert Einstein i jak nigdy wcześniej są one obecnie szalenie aktualne. Współczesny Matrix oferuje życie w świecie nieautentycznym, oderwanym od emocji i empatii. Matrix narzuca określony sposób patrzenia na świat i drugiego człowieka.

Nawet, jeżeli początkowo taka wizja rzeczywistości może u niektórych ludzi wzbudzać wątpliwości, to jednak presja otoczenia rozwiewa wszelkie zastrzeżenia. Człowiek zaczyna wierzyć w wyimaginowaną rzeczywistość jak wszyscy dookoła. Dodatkowym aspektem są media, wyobraźcie sobie te wszystkie stacje telewizyjne pokazujące na okrągło te czy inne wydarzenie, promujące te czy inną ideologię, to wszystko w końcu zostaje przyjęte jako niepodważalna prawda. Tak człowiek tworzy złudzenie rzeczywistości, tworzy je, ponieważ ma na to pozwolenie i akceptację.

,,Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. (…) Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.’’

Joseph Goebbels. Niemiecki minister propagandy.

,,Planujemy wejść w XXI wiek na pełnym biegu. Wszystko ustalone i nikt nie może nas powstrzymać. Niektórzy z was myślą, że mówię o komunizmie. Tymczasem mówię o czymś większym od komunizmu.

Ludzie będą musieli przyzwyczaić się do zmian, tak, że będą spodziewać się zmian. Nic nie będzie stałe. Ludzie są zbyt łatwowierni. Nie zadają właściwych pytań.’’

Fragment przemówienia Dr. Richarda Day’a, wygłoszonego na spotkaniu ze studentami i specjalistami ochrony zdrowia, przeznaczonymi dla liderów w zakresie medycyny, 20 marca 1969 roku.

Człowiek znalazł się w obliczu niebezpieczeństwa poddania się własnym ekscesom, nie powinniśmy tego ignorować. Wielki święty z Auschwitz, święty Maksymilian Kolbe powiedział, że obojętność jest największym grzechem XX wieku. Czy jest tak również w wieku XXI? Jeżeli tak, to musimy przerwać tę obojętność, tę destrukcyjną tolerancję dla zła i stanąć po stronie prawdy. Nie zostaliście powołani do życia po to by się dostosowywać. URODZILIŚCIE SIĘ PO TO BY SIĘ WYRÓŻNIAĆ.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com


 

Dodaj komentarz