Merkel atakuje Polskę i odciąża Tuska w tej haniebnej misji.


25 Merkel atakuje Polskę i odciąża Tuska w tej haniebnej misji


[fb_button]

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraziła głębokie zaniepokojenie stanem praworządności w Polsce i w związku z tym traktuje bardzo poważnie stanowisko Komisji Europejskiej rozpatrujące wszelkie kwestie związane z tym tematem. Pani Kanclerz Merkel dodała również, że chce dobrych stosunków z Warszawą jednak nie może milczeć w obliczu tego, co się dzieje. A przecież dzieje się wiele, wiek emerytalny obniżony, wzrost gospodarczy zaliczony, podatek VAT uszczelniony, ucieczka wielu firm z Niemiec na teren Polski, ponieważ tutaj są bardziej korzystne warunki prosperowania, ucieczka setek milionerów z Niemiec do Polski czy Węgier, rekordowe zyski w budżecie, bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, wzrost zadowolenia pośród Polaków, rekordowo niski poziom bezrobocia. Tak, rzeczywiście kanclerz Merkel ma powody do tego, aby obawiać się o praworządność w naszej Ojczyźnie.

A zatem nim przejdziemy do wnikliwszej analizy ostatnich słów Kanclerz Merkel należy zauważyć jedno. Otóż nie dawno wyciekły do mediów informacje, w których po pierwsze osoba Donalda Tuska zostanie użyta w nadchodzących wyborach prezydenckich w Polsce, przy jednoczesnym usunięciu się Donalda Tuska z oficjalnego krytykowania Polski, a przynajmniej ograniczenia tego haniebnego procederu, ponieważ jak wykazały sondaże, takie postępowanie nie podoba się Polakom. Wygląda, że właśnie ta strategia weszła w życie i jest realizowana.

Jest realizowana, ponieważ jednym z podstawowych założeń owego planu było ustąpienie Tuska z pola oficjalnego krytykowania Warszawy na rzecz większych i bardziej zdecydowanych działań samej UE, w kwestii badania i analizowania wszystkiego, co tylko możliwe w III RP tak, aby obecny legalnie wybrany rząd nie miał chwili wytchnienia. A zatem raz jeszcze podkreślmy, jest to początek realizacji konkretnego planu, którego celem będzie wygrana w najbliższych wyborach prezydenckich Donalda Tuska, i ponowne sięganie po władzę w Polsce.

Donald Tusk ‘‘Polski Patriota’’ straszy Polskę.

Na marginesie należy również dodać jeszcze jedną rzecz. Otóż przez te wszystkie lata naszej obecności w UE, gdy z naszego budżetu wyciekały miliardy złotych, a zatem okradano nas Polaków, ponieważ to my ponosiliśmy różnego rodzaju konsekwencje z tym związane, otóż ten proceder nie martwił koalicji PO-PSL po mimo tego, że wielu ekonomistów, polityków, specjalistów i ludzi ze świata gospodarki biło na alarm. Podobnie UE nie była zainteresowana tymże procederem. A przecież gdzie wyciekały owe setki miliardów złotych? W region po za granicami naszego kraju zwany zachodem.

Natomiast, co ciekawe i wysoce ironiczne, okazuje się, że UE finansowała wiele inwestycji w Polsce, to prawda i nie można temu zaprzeczać, jednak należy dodać, że przy owych inwestycjach po pierwsze Polska wpłacała ogromne sumy do kasy w Brukseli oraz po drugie ponosiła ogromne straty z tytułu chociażby nieszczelności podatku VAT. Teraz, jeżeli dokonamy bilansu, połączenia kwoty wpłacanej do Unijne kasy z wszystkimi miliardami, które zostały wykradzione, wytransferowane z naszego kraju wówczas może szybko się okazać, że Polska straciła na integracji z UE a nie zyskała.

,,Warunkiem kooperacji w ramach Unii Europejskiej są zasady praworządności. Traktuję to bardzo poważnie. Chociaż bardzo życzyłabym sobie, by relacje i stosunki z Polską, która jest naszym sąsiadem, były bardzo dobre, a zawsze będę miała na względzie wagę tych relacji, nie możemy po prostu trzymać języka za zębami i nie mówić nic, by zachować pokój. Tutaj chodzi o fundamenty współpracy w UE. Jedność Unii za cenę rezygnacji z praworządności to nie byłaby już Unia Europejska.’’

Wiele osób nie tylko w Polsce, ale z innych krajów należących do UE słysząc słowa o praworządności jako fundamencie UE uśmiechnęło się ironicznie. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę irracjonalne działania związane z niekontrolowanym przyjmowanie imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ale nie musimy szukać daleko, otóż jeszcze nie tak dawno, gdy w naszym kraju przy władzy była koalicja PO-PSL rząd podpisał konkretne zobowiązania związane z przyjmowaniem imigrantów, po mimo tego, że Polacy byli przeciwni takiemu działaniu. Rozumie, że UE w ten sposób postrzega praworządność, czyli kraje członkowskie wykonują polecenia, zalecenia czy wręcz rozkazy płynące z Brukseli, nawet te najbardziej kuriozalne i patologiczne, bo jeżeli tego nie uczynią to zaistnieje brak praworządności i sama demokracja będzie zagrożona.

Dodatkowo Kanclerz Merkel broniła swojego stanowiska z roku 2015 w kwestii polityki migracyjnej, dodała, że dziś postąpiła by tak samo, a jej ówczesne decyzje były ważne i słuszne. Nie obyło się bez krytyki skierowanej pod adresem tych krajów, które negują proces zalewu imigracyjnego. ,,Nie może być tak, że Europa okazuje solidarność tylko wtedy, gdy jest to dla niej korzystne, nie wolno pozostawić samych sobie Włoch i Grecji.’’

Można zapytać jak w tej kwestii wypowiedziałaby się para pochodząca z Polski, o której w ostatnich dniach jest bardzo głośno, ze względu na bestialski gwałt i pobicie, jakiemu zostali poddani. Można zapytać jak w tej kwestii wypowiedzieliby się wszyscy inni ludzie a są ich setki tysięcy, ludzie pokrzywdzeni w wyniku, napaści, ataków terrorystycznych, siania atmosfery grozy, paniki, terroru w której to atmosferze przyszło im życia a która wynika w bezpośredni sposób z niekontrolowanej fali imigrantów która niszczy Europę, niszczy Nasz dom.

Angela Merkel jeździ czarnymi, opancerzonymi limuzynami, widzi świat z za przyciemnionej, kuloodpornej szyby, żyje w luksusie daleko od narodu. Co ona może powiedzieć tym osobom, o których pisaliśmy akapit wyżej? Czy po prostu Kanclerz Merkel nie jest oderwana od rzeczywistości, żyje w pewnym sensie na marsie i zna realia jedynie z teorii a nie praktyki? Podobnie inni czołowi tak zwani, przywódcy UE.

[fb_button]


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com