Na tron wprowadzono korporacje. Era korupcji w XXI wieku.


6 Na tron wprowadzono korporacje. Era korupcji w XXI wieku


Czy coś może dziać się bez powodu w polityce światowej? Zapewne są takie sytuacje, niemniej jednak większość spraw jest załatwiana lub wdrażana do realizacji z konkretnych powodów i w konkretnym celu. Często owe czynniki są przed społeczeństwem ukrywane, dopiero po kilkunastu latach wychodzą na jaw i wówczas dany rząd przeprasza obywateli za to czy tamto. Tak było już nie raz chociażby w samych Stanach Zjednoczonych. A zatem żyjemy w świecie, w którym wyewoluowały konkretne ustroje i systemy, zależności ekonomiczne, polityczne oraz biznesowe. Co z tego dalej wynika?

Otóż wynika z tego jedna podstawowa zależność, ta zależność to pieniądze, którym niewielu może się oprzeć. Ten, kto posiada pieniądze, ten w zasadzie posiada także władzę i nieograniczone wpływy tutaj na ziemi. Wpływy mogące zmienić oblicze świata i życie pojedynczych jednostek. To zagrożenie dostrzegał już kilkadziesiąt lat temu Abraham Lincoln, który tak owe obawy wyraził.

,,Władcy pieniądza żerują na narodzie w czasie pokoju i spiskują przeciwko niemu w czasach nieszczęścia. Są oni bardziej despotyczni niż monarchia, bardziej zuchwali niż autokracja i bardziej egoistyczni niż biurokracja. Widzę w niedalekiej przyszłości nadciągający kryzys, który niepokoi mnie i wywołuje drżenie o bezpieczeństwo mojego kraju. Na tron wprowadzono korporacje, co pociągnie za sobą erę korupcji na wysokich szczeblach. Władcy pieniądza będą dążyli do przedłużenia swojego panowania wykorzystując przesądy ludzi, dopóki bogactwa nie zostaną zgromadzone w jednych rękach a nasz kraj zniszczony.’’

Abraham Lincoln.

Są to słowa człowieka, który stał u sterów władzy największego mocarstwa tej planety. To sprawia, że możemy w pełni zaufać i zawierzyć ocenie, jaką przedstawił Abraham Lincoln. Był to człowiek cechujący się wysokim patriotyzmem, uczciwością i oddaniem własnemu krajowi oraz rodakom. Abraham Lincoln już w swoich czasach dostrzegał jak choroba zniewolenia ekonomicznego wynikająca w bezpośredni sposób z hegemonii wielkich banków sprawi, iż człowiek stanie się jedynie marionetką w wielkich trybach globalnego obrotu majątkiem. Człowiek bardzo często w oczach światowej finansjery jest jedynie kartą przetargową, zbędnym elementem w drodze ku bogactwu.

Współczesne elity, tak się owe kręgi często nazywa to zgromadzenia zrzeszające ludzi i całe rodziny, które dorobiły się ogromnych majątków i w zasadzie dla nich nie ma już czegoś takiego jak chęć dalszego wzbogacania się. Taki etap miał miejsce do czasu, gdy owe elity osiągnęły to, co sobie zamierzyły. Następnie przeszły do kolejnego etapu, czyli zdobywania władzy. Władza jest ponad pieniądzem. Ci ludzie mają zamiar zmieniać świat w taki sposób, w jaki uznają za stosowne.

Dlaczego do Europy zaprasza się imigrantów wbrew zdrowemu rozsądkowi? Dlaczego niszczy się Syrię czy Bliski Wschód gdzie istniały liczne wykopaliska i bezcenne pozostałości po przeszłych cywilizacjach? Dlaczego wielkie kraje słownie wspierają Afrykę a z drugiej strony pompują z niej wszelkie bogactwa? Otóż tak wygląda propaganda, tak wygląda działanie nie wbrew logice, lecz wbrew woli narodu a to jest już dyktatura. Obecnie mamy do czynienia z ukrytą dyktaturą. Jest to niebezpieczna sytuacja gdyż nie wiemy tak naprawdę, kto jest naszym wrogiem.

,,Pozwólcie mi kontrolować podaż pieniędzy w państwie, a nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa.’’

Amsel Bauer Mayer Rothschild. Rok 1838.

Po salonach Europejskiej i Światowej polityki często krążą sformułowania mówiące, iż obecnie tylko pięć krajów pozostaje wolnych od zgubnych wpływów wielkich rodów takich jak Rotshild, Rockefeller czy takich postaci jak George Soros. Mowa tutaj o Rosji, Syrii, Korei oraz od niedawna Polsce i Węgrzech. Zestawienie naszej Ojczyzny z Rosją, Koreą czy Syrią nie jest zbyt fortunne, ale jeżeli przyjrzeć się bliżej takim stwierdzeniom to faktycznie nie są to słowa puszczane na wiatr.

Dzisiejszy artykuł chcemy spuentować słynną, wręcz legendarną wypowiedzią JKF. Byłego prezydenta USA, który został w brutalny sposób zamordowany, ponieważ wiedział zbyt wiele i co gorsza dla elit, ową wiedzą chciał się podzielić ze światem.

,,Słowa tajemnica jest odrażające w wolnym, otwartym społeczeństwie. Jako ludzie jesteśmy tak z natury jak i historycznie przeciwnikami tajemnych stowarzyszeń… Na całym świecie działa przeciwko nam monolityczny i bezwzględny spisek, bazujący na ukrytych środkach, by rozszerzać swą strefę wpływów… Jest to system, który zgromadził ogromne ludzkie i materialne zasoby, dla zbudowania zjednoczonej i wysoce skutecznej maszyny, która łączy operacje militarne, dyplomatyczne, wywiadowcze, ekonomiczne, naukowe i polityczne. Jej przygotowania są ukrywane, a nie ogłaszane, jej pomyłki grzebane, a nie publikowane a jej przeciwnicy uciszani.’’

John F. Kennedy. Były Prezydent USA.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com