Nadlatuje „Złota Asteroida”. Fox News donosi, że NASA od kilku tygodni obserwuje złoty obiekt o nazwie: „Psyche 16”.

Udostępnij

Dodatkowe źródło drogocennych minerałów może doprowadzić do większego bogactwa dla każdego mieszkańca naszej planety, chociaż niestety bardziej prawdopodobne jest, że ściśle określone firmy zmonopolizują przemysł i zatrzymają to bogactwo dla siebie. Jedno jest pewne, masowe wydobycie złota i nie tylko złota z asteroid znajdujących się w obrębie naszej planety przestaje być fikcją a staje się realnym biznesem.

Ostatnie raporty a także bardzo głośna publikacja Fox News zatytułowana: „NASA skierowała się w stronę gigantycznej złotej asteroidy, która mogłaby uczynić każdego na Ziemi miliarderem.” Wskazują, że amerykańska agencja kosmiczna może brać udział w wydobyciu złota z asteroid, czyli procesie znajdowania cennych minerałów z kosmicznych śmieci, takich jak właśnie asteroidy.

Na początku tego roku różne globalne źródła medialne doniosły, że agencja kosmiczna od kilku tygodni śledzi pobliską asteroidę, która zawiera wystarczającą ilość złota, tak, aby uczynić dosłownie każdego mieszkańca Ziemi miliarderem. Asteroida nazywa się Psyche 16 i znajduje się między orbitami Jowisza i Marsa, dodatkowo ma być wykonana z litego metalu. Asteroida oprócz złota zawiera wiele różnych cennych metali, w tym duże ilości platyny, żelaza i niklu.

„Psyche 16 to kosmiczny bank złota, który w pewnym momencie historii wszechświata może znaleźć się na naszej planecie. Obecnie NASA prowadzi wzmożoną aktywność na płaszczyźnie obserwacji złotej asteroidy, tak, aby móc w ścisły sposób określić jej trajektorię lotu, oraz wszelkie czynności związane z możliwym przejęciem kosmicznego skarbca.”

Donosi Fox News.

Gdyby wszystkie cenne minerały znajdujące się na zbliżającej się asteroidzie zostały wydobyte, to łącznie, eksperci szacują, że całkowita ich wartość wyniesie około 10 000 Biliardów dolarów. Eksperci sugerują również, że gdyby wszystkie te minerały zostały sprowadzone na Ziemię, wówczas spowodowałoby to masowe załamanie cen towarów i spustoszenie w światowej gospodarce, która jest warta znacznie mniej niż wartość asteroidy, bo w przybliżeniu 75,5 biliona dolarów.

Oficjalnie NASA nalega, aby planowana podróż do asteroidy była jedynie wyprawą naukową, która nie będzie obejmować wydobycia. Mimo to wiele firm już dziś spieszy się, aby móc zarobić na nowym źródle minerałów. Istnieje wiele interesujących aspektów wydobywania minerałów z asteroid, w szczególności potencjalne korzyści dla środowiska. Wydobywanie minerałów na ziemi może być bardzo problematyczne, ponieważ zmusza wielu rdzennych mieszkańców do opuszczenia ich przodków, a następnie zanieczyszcza środowisko i zakłóca lokalny ekosystem.

Ponadto dodatkowe źródło drogocennych minerałów może doprowadzić do większego bogactwa dla każdego mieszkańca naszej planety, chociaż niestety bardziej prawdopodobne jest, że ściśle określone firmy zmonopolizują przemysł i zatrzymają to bogactwo dla siebie. Jedno jest pewne, masowe wydobycie złota i nie tylko złota z asteroid znajdujących się w obrębie naszej planety przestaje być fikcją a staje się realnym biznesem.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. Fox News.


 

This article has 2 Comments

  1. Niech sprowadzą to złoto jak najszybciej. Może wreszcie zacznie się liczyć człowiek i jego wiedza, nie jego stan konta.

  2. Ten się wzbogaci kto jest bogaty ,kogo stać aby sprowadzać metale z kosmosu jedyni bogaczom..

Comments are closed.