Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong.

14 Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong
Fot. flickr.com

[fb_button]

Jaskinia Hang Son Doong to obecnie największa jaskinia, jaką udało się odkryć. Leży w centralnej części Wietnamu. Jej wymiary mogą przyprawić o zawrót głowy, długość dochodzi do dziewięciu kilometrów, natomiast największa komora jaskini Hang Son Doong ma ponad pięć kilometrów (sto pięćdziesiąt metrów szerokości oraz dwieście metrów wysokości.)

To miejsce robi ogromne wrażenie, zarazem ukazując każdemu, kto tam kiedykolwiek był wielkość przyrody i piękno natury. Tak jak wielokrotnie wspomina się, iż to życie pisze najlepsze i najbardziej zaskakujące scenariusze tak samo można napisać, że to natura tworzy i kreuje najpiękniejsze cuda, które zachwycają i zapierają dech w piersi, a nie jednokrotnie przyprawiają o zdumienie a nawet pewną formę strachu.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć tego pięknego podziemnego kompleksu jednak wcześniej dodamy jeszcze, w ramach ciekawostki pewną legendę, która krąży po okolicznych wioskach. Otóż osoby, które odwiedziły jaskinię Hang Son Doong utrzymują, że czasem da się usłyszeć bliżej niezidentyfikowane odgłosy dochodzące z głębin jaskini. Czy to odgłosy podziemnego życia, lub przemian czysto naturalnych? Tego akurat nie wiemy, to też świadomość istnienia pewnej niewyjaśnionej tajemnicy może dodać nieco pikanterii temu miejscu. Nie mniej jednak jedno jest pewne, natura to doskonały projektant, zdolny zmaterializować to, co czasem nie udaje się najtęższym umysłom.

14 Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong 2
Fot. en.wikipedia.org
14 Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong 3
Fot. commons.wikimedia.org
14 Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong 4
Fot. pixabay.com
14 Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong 5
Fot. commons.wikimedia.org
14 Największa znana jaskinia świata Hang Son Doong 6
Fot. youtube.com

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz