Nasze zdrowie Cz.1 Wprowadzenie. (Zioła, narkotyki, smog, pokarm.)

7 Nasze zdrowie Cz.1 Wprowadzenie
Fot. youtube.com

[fb_button]

Zdrowie jest rzeczą nabytą, każdy z nas posiada inne zasoby zdrowia, nie mniej jednak jedna rzecz czy też obowiązek powinien łączyć wszystkich ludzi, a mianowicie szanowanie i dbanie o zdrowie. W życiu jest tak, że dopiero w momencie, gdy coś utracimy to wówczas zdajemy sobie sprawę jak to było dla nas cenne, jak ten ktoś był dla nas ważny. Nasza mama, tata, rodzeństwo czy dziadkowie, podobnie jest ze zdrowiem, zaczynamy je doceniać a w zasadzie dostrzegać dopiero, gdy je zaprzepaścimy na jakiś czas lub ( oby to się nigdy nie stało a przynajmniej nie prędko) na stałe. Dlatego też dziś rozpoczynamy serię artykułów poświęconych właśnie zdrowiu, które jest jedno i raz utracone może już nie powrócić do nas w takiej formie, w jakiej istniało przed utratą.

Zatem krótkie streszczenie tego, o czym będziemy pisać w najbliższych dniach. No, więc wspomnimy o bardzo ważnej kwestii, jaką są zioła w naszym życiu, wspomnimy o tym, że są one naturalnym lekiem w pełni lub prawie w pełni przyswajalnym przez nasz organizm. Osoby więżące mogą tę kwestię postrzegać jako dar od Boga. Dawniej nie było lekarstw a przecież ludzie byli zdrowsi niż obecnie, a przynajmniej takie wrażenie można odnieść. Oczywiście obecnie wiele czynników składa się na warunki sprzyjające lub szkodzące naszemu zdrowiu, począwszy od powietrza a skończywszy na pokarmie. Ale to jest ogół, dlatego warto jest przyjrzeć się tej sprawie nieco uważniej, co też uczynimy.

Do tablicy zostanie również wyłowiona kwestia narkotyków, które coraz bardziej wkraczają w nasze życie codzienne i stają się czymś w rodzaju naturalnego wspomagacza. Przy tej okazji dobrze jest pamiętać, że narkotyk oddziałuje na korę mózgową i ogólnie rzecz ujmując na nasz mózg. Doprowadza go do staniu euforii, do stanu skrajnego. Możemy tę sytuację porównać z radiem, które co jakiś czas włączone na pełny poziom głośności dozna uszkodzenia i po którymś razie wydobywający się dźwięk nie będzie już tak dobry jak na początku był. Mało tego z czasem, owo radio i na niższych poziomach dźwięku będzie gorsze, jakoś wydobywanej muzyki znacznie zmaleje. Podobnie jest z narkotykami i naszym samopoczuciem, ale o tym później.

Kolejna kwestia to smog, lub też inaczej, mgła, która opada na jesień i na wiosnę oraz czasem zimą. Owa mgła to coś, co w znacznym stopniu szkodzi naszemu zdrowiu. Podobne mgły mogliśmy obserwować w dniach ostatnich, kiedy to wieczorem dosłownie widoczność w wielu miejscach naszego kraju spadła do zaledwie kilkunastu lub kilku metrów. Takie mgły czy też osady są bardziej niebezpieczne niż może się nam wydawać, zwłaszcza, że w TV czy też w innych mediach problem ten jest praktycznie całkowicie przemilczany.

Żyjemy w czasach gdzie praktycznie wszystko, czego zabraknie nasze ciało, psychika oraz dusza możemy otrzymać. Każdy rodzaj suplementu diety, lekarstwa, odżywki jest w zasięgu ręki a mimo to, ludzie zapadają na coraz to nowsze schorzenia. Choroby, różne dolegliwości stały się chlebem powszednim. Spójrzmy w TV, jesienią, zimą oraz wiosną, praktycznie, co druga reklama to reklama oferująca właśnie lekarstwa i suplementy diety, bez których rzekomo będziemy niczym płotka, którą w każdej chwili może dopaść nowa choroba. Co ciekawe, wiele osób zażywa te czy tamte lekarstwa a mimo to, jak chorowali tak nadal chorują. I tutaj powstaje pytanie, dlaczego tak się dzieje? Dlaczego osoby starsze, czyli z tak zwanej innej generacji w porównaniu z wieloma przedstawicielami współczesnego świata wydają się być zbudowani ze stali, wydają się być po prostu niezniszczalni? Spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz