Nasze zdrowie Cz.2 Zdrowotny napar z liści pokrzywy i zielonej herbaty.

8 Nasze zdrowie Cz.2 Zdrowotny napar z liści pokrzywy i zielonej herbaty
Fot. commons.wikimedia.org

Suplementy diety czy też lekarstwa, co dla naszego zdrowia będzie najlepsze? Dzisiejsze reklamy nie ułatwiają nam podjęcia decyzji, zwłaszcza, że jeżeliby wierzyć owym reklamom to praktycznie człowiek byłby w stanie wyżyć jedynie z zażywania lekarstw, ponieważ obecnie jest ich tak wiele i notabene wmawia się nam, że każde z nich to coś niezbędnego w naszym życiu. Zatem jaką obrać drogę? A może jest trzecie rozwiązanie, o którym się nam nie mówi? Otóż tak, istnieje takie dodatkowe wyjście i są nim zioła, czyli to, co naturalne od naszej przyrody. Ze względu na ograniczone informacje zawarte w reklamach telewizyjnych dziś polecimy Wam drodzy czytelnicy pewną naturalną i bardzo zdrową miksturę. Nie jest to jakaś nowość, lecz coś, co istniało od dawna, lecz zostało zapomniane.

Dodamy również, że istnieją dwa dodatkowe powody, dla których podejmujemy ten temat. Pierwszy to ten, że Unia Europejska powoli acz systematycznie rozpoczyna prace mające na celu ograniczanie dostępu do ziół. Pisaliśmy o tym już wcześniej i pisać nadal będziemy. Wygląda na to, że kartele farmaceutyczne są nadal nienasycone finansowo i chcą więcej. Nas takie podejście owych molochów farmaceutycznych jeszcze bardziej mobilizuje do tego by promować zielarstwo. Natomiast drugi powód to oczywiście pora roku, a zatem kończy się zima i zaczyna wiosna. Jest to czas przełomu, kiedy nasz organizm popada w osłabienie i bardzo łatwo jest popaść również w różnego rodzaju choroby.

Co dziś polecamy? Jest to mieszanka z wyciągu pokrzywy oraz zielonej herbaty. Tego typu napar stanowi dla nas i naszego organizmu zastrzyk zdrowia i to dosłownie. Zielona herbata posiada właściwości przeciw rakowe, mało tego, według lekarzy liście zielonej herbaty (tak ją potocznie nazywamy) to jedne z najzdrowszych naturalnych tworów na naszej planecie. Z kolei pokrzywa to doskonałe uzupełnienie wyżej wymienionej rośliny. Co ważne, pokrzywa potocznie uważana za chwast, to ziele na które możemy natrafić praktycznie wszędzie. Tutaj należy zauważyć, że najzdrowsze i najbardziej wartościowe są liście pokrzywy na wiosnę. Wówczas zebrane i zasuszone, mogą nam posłużyć na cały rok. Będzie to idealna inwestycja w odporność i rozwój naszego organizmu.

Pokrzywa pomaga w regeneracji organizmu, wzmacnia go, przyczynia się do usuwania zbędnych związków z naszego ciała w tym mocznika. Pokrzywa działa kojąco, uspokaja nerwy i pobudza organizm, działa odżywczo na skórę, paznokcie oraz włosy. Jak widzimy to zioło jest źródłem wielu dobrodziejstw, można napisać, że zawiera w sobie liczne lekarstwa i suplementy diety. Innymi słowy kilka preparatów w jednej roślinie. Jeżeli będziemy pić raz dziennie przez kilka tygodni napary z pokrzywy oraz zielonej herbaty wówczas nasze zdrowie zdecydowanie się polepszy. Odpowiedni czas do tego, aby tego typu napary przyrządzać i pić to czas zimowo wiosenny oraz jesienno zimowy.

Przy okazji kwestii zdrowotnych należy również pochylić się nad zagadnieniem tak zwanych suplementów diety, które stały się obecnie bardzo popularne, można napisać, że ich sława wymknęła się wręcz z pod kontroli a to wszystko za sprawą doskonałych reklam. Jednak rzeczywistość jest inna i znacznie odbiega od tego, co serwują nam spece od reklam i socjotechniki. Otóż suplement diety nie jest lekarstwem, nie posiada takich właściwości jak lekarstwo. Mało tego, suplementy diety nie są poddawane tego typu badaniom jak lekarstwa stąd ich wprowadzenie do obiegu i sprzedaży jest znacznie prostsze i mniej kosztowne a to wystarczający powód dla wielkich farmaceutycznych molochów.

Ale to nie wszystko, jest jeszcze jedna bardzo interesująca informacja, otóż suplementy diety w wielu przypadkach nie zawierają tych związków odżywczych i witamin, które rzekomo zawierać mają. Jest to rzecz szokująca, ponieważ mamy tutaj do czynienia z jawna manipulacją. Na nasze szczęście ministerstwo zdrowia w naszym kraju ma zamiar opracować projekt, który ograniczy hegemonię i samowolę tak zwanych suplementów diety. Dlatego pamiętajmy, alternatywą dla różnego rodzaju sztucznych wytworów z laboratoriów jest to czy tamto ziele oraz roślina. Raz jeszcze polecamy Wam drodzy czytelnicy picie naparu z pokrzywy i zielonej herbaty. Co ważne, ów napar można robić jednocześnie a zatem możemy do jednego naczynia wsypać jedną łyżeczkę liści zielonej herbaty oraz jedną łyżeczkę liści pokrzywy.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 3 Comments

  1. Interesujące. O zielonej herbacie słyszałam, jednak pokrzywa hmm… to dla mnie nowość. Spróbuję i zobaczymy czy to coś da pozytywnego.

Comments are closed.