Naukowcy z całego świata coraz częściej wskazują na istnienie rzeczywistości duchowej.Jeden z naszych ulubionych cytatów wszechczasów jest autorstwa Nikoli Tesli, który powiedział: ,,Nauka zacznie badać zjawiska nie fizyczne, dzięki czemu poczyni większe postępy w ciągu dekady niż we wszystkich poprzednich stuleciach jej istnienia’’. Dziś mamy setki publikacji w recenzowanych czasopismach naukowych, pokazujących, że eksperymenty parapsychologiczne mają w niektórych przypadkach taką samą, jeśli nie większą, ważność niż tak zwane ,,twarde dowody’’ nauki.

Być może najlepszym przykładem występowania parapsychologii w nauce jest wzrost wydatków z budżetu na programy typu Stargate, który to program początkowo był utajniony, jednak ostatecznie przyznano, iż faktycznie istniał i miał się bardzo dobrze. CIA w znacznej mierze oparła swoje techniki działania na wynikach badań programu Stargate. Istnieje również wiele sklasyfikowanych dokumentów mówiących o osobach posiadających wyjątkowe zdolności parapsychologiczne.

,,Tu i teraz”. Zachęcająca metoda na życie. Jesteś za czy przeciw?

Owa lista ,,nad ludzi’’ jest długa i zawiera się w kategorii parapsychologii, która obejmuje badania fizyki kwantowej, telepatii, jasnowidzenia, zdalnego przeglądania, intuicji oraz połączenia ciało umysł. W momencie, gdy program Stargate został odtajniony a wyniki badań przekazane do wglądu dla zwykłych obywateli, American Institutes for Research dokonało szczegółowego przeglądu udostępnionych materiałów a następnie wydało opinię w tej kwestii:

,,Wyniki statystyczne analizowanych badań znacznie wykraczają poza to, czego oczekuje się przez przypadek. Argumenty, że wyniki te mogą wynikać z wad metodologicznych w eksperymentach, są zdecydowanie obalone. Efekty o podobnej skali jak te sponsorowane przez rząd w badaniach SRI i SAIC zostały powtórzone w wielu laboratoriach na całym świecie. Takiej spójności nie można łatwo wytłumaczyć twierdzeniami o wadach lub oszustwach. Projekt Stargate ukazuje parapsychologiczne zdolności tkwiące w samym człowieku oraz mocne powiązania zachodzące pomiędzy ludźmi. Dane zawarte w raporcie Stargate stanowią prawdziwe anomalie naukowe, na które nikt nie ma wystarczających wyjaśnień.’’

Naukowcy z całego świata nieustannie zbierają się, aby podkreślić znaczenie tego, co wciąż jest powszechnie pomijane w głównym nurcie społeczności naukowej. Fakt, że materia (protony, elektrony, fotony, wszystko, co ma masę) nie jest jedyną rzeczywistością musi przebić się do świadomości większej liczby odbiorców. Obecnie w XXI wieku chcemy zrozumieć naturę naszej rzeczywistości, ale jak możemy to zrobić, jeśli ciągle badamy tylko systemy fizyczne? A co z rolą systemów nie fizycznych (duchowych), takich jak świadomość lub ich interakcja z systemami fizycznymi (materią)?

Parapsycholog, Gary Schwartz, jest autorem licznych publikacji naukowych z dziedziny psychologii oraz parapsychologii, jest również profesorem na Uniwersytecie Arizony. Gary Schwartz jest jednym z tych naukowców, którzy podkreślają, że materia nie jest jedyną rzeczywistością, ale istnieje coś znacznie ważniejszego, z czego współczesny człowiek nie zdaje sobie sprawy. W taki sposób naukowiec z Uniwersytetu Arizony podsumowuje problem:

,,Niektórzy materialistycznie nastawieni naukowcy i filozofowie odmawiają uznania zjawisk paranormalnych, ponieważ nie są one zgodne z ich wyłączną koncepcją świata. Odrzucenie post-materialistycznego badania natury lub odmowa publikowania mocnych wniosków naukowych wspierających ramy post-materialistyczne są antytetyczne wobec prawdziwego ducha badań naukowych, co oznacza, że ​​dane empiryczne zawsze muszą być odpowiednio traktowane, cenzurowane. Dlatego stanowczo należy podkreślić, że wyniki badań parapsychologii, które nie pasują do ulubionych teorii i przekonań, nie mogą być odrzucane dla samej zasady, ponieważ taka sytuacja nie jest już naukowa, ale ideologiczna.’’

Reasumując dzisiejszy temat należy podkreślić, że świat materialny nie jest jedynym, jaki nas otacza. To, że czegoś nie możemy dotknąć, zmierzyć czy zważyć nie znaczy, że nie istnieje. Otóż obok świata materialnego istnieje świat duchowy, niematerialny. Świat będący uzupełnieniem materii lub też jest odwrotnie i to materia stanowi uzupełnienie duchowości. Tutaj kwestia jest nadal otwarta i zapewne z czasem poznamy odpowiedzi na kolejne pytanie.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com