Nie trać wiary nawet, jeżeli ktoś cię skrzywdzi, jestem tuż za Tobą.


9 Nie trać wiary nawet, jeżeli ktoś cię skrzywdzi, jestem tuż za Tobą.


,,Ten, kto idzie za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca, do których nikt jeszcze nie dotarł.’’

Albert Einstein.

Poniedziałek, wtorek, środa i tak cały tydzień budzimy się do życia ten kolejny raz, próbujemy zebrać wszystko to, co w nas najlepsze i stawić czoła nowym wyzwaniom tego,co dopiero ma nadejść, ale jeszcze czeka i daje nam czas tak byśmy w odpowiedni sposób przygotowali się na najlepsze? Marzyciele, realiści i sceptycy, to wszystko mamy w sobie, to nasze oblicza i różne odsłony tej samej książki zatytułowanej naszym imieniem i nazwiskiem. Bez względu na to, kim ostatecznie jesteśmy a kim chcielibyśmy być mieszkamy na tej samej ziemi pod tym samym niebem, więc może dziś spotkamy się?

Proszę, dziękuję, ile masz lat? Co robisz? Gdzie mieszkasz? Dlaczego nie jesteś wyższy? Pytania każdego dnia zalewają naszą rzeczywistość, część absurdalna część mniej absurdalna, a wszystkie tworzą całość życia, z którym się mierzymy i z którym w wielu momentach przyszło nam stoczyć nierówną walkę. Tak często jesteśmy uprzejmie zajęci ciągłym mówieniem, zamiast spróbować posłuchać, co świat ma nam do powiedzenia i zaoferowania.

Śmiejemy się do łez, uciekamy i płaczemy, ale wiemy, że jesteśmy, mamy coś do powiedzenia i do zrobienia. Jednak, gdy zapada zmrok, nawet w najjaśniejszy dzień i nie jesteśmy w stanie odnaleźć światła, zaczynamy rozumieć, że nasze marzenia umierają i to właśnie wówczas trzymamy się mocno tego, co w nas najlepsze, trzymamy się mocno steru będąc łodzią i żaglem na wzburzonych falach codzienności. Trwamy i uśmiechamy się do przeciwności, bo coś zawsze podpowiada nam, że to, co najlepsze jeszcze przed nami.

Dziś jest dobry dzień, aby mieć dobry dzień.

Przed nami? Tak przed nami, ponieważ nie za nami. Masz swoje życie a każda chwila to kolejna szansa, od której nie powinniśmy odwracać wzroku, lecz podążyć za iskierką mogącą rozpalić ogień naszych możliwości. A zatem nie odchodź, nie odwracaj wzroku, masz jeszcze zbyt wiele do zaoferowania teraźniejszości i przyszłości. Jeden taniec z tym, co ma nadejść, jeszcze nic nie jest stracone, dlatego nigdy się nie poddawaj.

I co z tym zrobisz? Doczytałeś do tego momentu dzisiejszą publikację? Tak i nie, odpowiedzi będą różne, ale każdy ma powód by żyć, nigdy nie można o tym zapomnieć. Daj z siebie tyle ile będziesz w stanie a świat odpowie ci tym samym, może nie natychmiast, jednak ostatecznie przypomni ci, co uczyniłeś dla innych, dla sprawienia by współczesna rzeczywistość była lepsza i bardziej przyjazna dla zwykłego, często bezimiennego człowieka.

Pomimo wielu prób i starań nadal odczuwasz gorzki smak samotności? Czujesz, że przyjaciele są gdzieś daleko, za daleko by wyciągnąć pomocną dłoń, by usłyszeć twój głos po środku niczego? Nie trać wiary nawet, jeżeli ktoś cię skrzywdzi, jestem tuż za Tobą. Spójrz na ślady, które pozostawiasz za sobą, obok nich zawsze będziesz w stanie dostrzec drugi ciąg odbitych stóp osoby ci bliskiej, która jest, mimo iż czasem tego nie dostrzegasz.

Myśl pozytywnie, samodzielnie i aktywnie a Zajdziesz dalej.

Każdy jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju i aby osiągnąć szczęście w życiu po pierwsze należy zdać sobie z tego faktu sprawę, gdyż świadomość własnej wyjątkowości jest początkiem drogi ku lepszej przyszłości. Owa świadomość to klucz do drzwi, klucz otwierający nowe możliwości i ewentualności. Dlatego Powiedz sobie teraz na głos, że Jesteś wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Taka jest prawda, nie ma potrzeby zakłamywania rzeczywistości.

A zatem nie dajmy się wepchnąć do kołowrotka niczym chomik biegający nieustannie po okręgu, lecz wymagajmy od siebie bez patrzenia na to, co ma ten czy tamten a czego ja nie mam. Życie jest długie i czasu jest bardzo dużo, aby osiągnąć wiele, nie dajmy się już na samym początku stłamsić i zabić. Dlatego Co jeśli wszyscy powstaniemy? Co jeśli się nie poddamy i zmienimy świat? Nigdy nie damy za wygraną, będziemy głosem, który zostanie usłyszany i przekona milczącą większość. To nasze miejsce, nasze życie, nasza misja budzenia ciszy.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com