Nurkowie dokonali niewiarygodnego odkrycia w oceanie.


4 Nurkowie dokonali niewiarygodnego odkrycia w oceanie


Heracleion, było dobrze prosperującym i znanym miastem, jednak jego istnienie zakończyło się w tragiczny sposób, otóż miasto zostało pochłonięte przez wodę około tysiąc pięćset lat temu. O tym wspaniałym mieście wspomniał także grecki pisarz Herodot, historyk z V wieku p.n.e. Wymieniając liczne walory i splendor tego miejsca. Herodot przypomina również cudowną opowieść o Helence z Troi, najpiękniejszej kobiecie na świecie, która udała się do Heracleion, a następnie do portu ,,wielkiego bogactwa’’ ze swoim wspaniałym, trojańskim kochankiem.

4 Nurkowie dokonali niewiarygodnego odkrycia w oceanie 2

Odkrycie dokonane przez grupę nurków, pokazuje, że na naszej planecie istnieje jeszcze bardzo wiele miejsc czekających na odnalezienie, miejsc zawierających liczne skarby z przeszłości, jednak nie mamy tutaj na myśli złota, lecz różnego rodzaju zapiski zawierające opisy kultury, wyznań czy chociażby historię danej cywilizacji. Należy również zauważyć, że spora część z owych miejsc znajduje się pod wodą, można by tutaj wymienić chociażby mityczną Atlantydę.

4 Nurkowie dokonali niewiarygodnego odkrycia w oceanie 3

Dlaczego tak ważne są odkrycia związane z przeszłością? Nasza cywilizacja nie będzie świadoma rzeczywistości bez możliwości poznania przeszłości, swoich korzeni. Dziś bardzo często manipuluje się historią i nie trzeba sięgać tysiące lat wstecz, lecz wystarczy spojrzeć, na co to zrobiono z prawdą o II wojnie światowej. Wracając jednak do tematu, przeszłość określa naszą teraźniejszość a przez to i możliwą przyszłość. Każde odkrycie naukowe związane z czasami starożytnymi to dla współczesności zastrzyk świeżości i odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań.

Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja.

Dyrektor Oxfordzkiego Centrum Archeologii Podwodnej Damien Robinsos biorący czynny udział w procesie wydobywania odnalezionych artefaktów twierdzi, że Heracleion było jednym z najważniejszych miast ówczesnych czasów i najważniejszym węzłem komunikacyjnym i ośrodkiem rozwijającej się kultury. To miasto stanowiło dla wielu spełnienie marzenia o bogactwie, dostatku i lepszym życiu. Heracleion początkowo był także mylony z Atlantydą, jednak badacze analizujący odzyskane artefakty jednoznacznie stwierdzili, że to nie Atlantyda, lecz właśnie Heracleion.

,,To piękne móc dotykać rzeczy pochodzących z przeszłości, przesuwać palcem po wyrytych w kamiennych tablicach napisach. Wówczas zastanawiasz się, co zawiera to przesłanie, jeszcze tego nie rozumiesz, ale już odczuwasz pewną ekscytację, bo głęboko w sercu jesteś pewien, że to przesłanie ma znaczenie i już dziś jest bezcenne.’’

Dyrektor Oxfordzkiego Centrum Archeologii Podwodnej Damien Robinsos.

Reasumując należy raz jeszcze podkreślić, że nasza planeta skrywa wiele tajemnic, które czekają na swój czas, czekają by dać się odnaleźć. Współczesna technika i chęć dążenia do prawdy a także odkrywania tego, co nieznane sprawia, że możemy być pewni, iż kolejne informacje, jak ta opisywana dzisiaj, będą ujawniane to tylko kwestia czasu. Kto wie, być może już jutro jakiś mało znany naukowiec dokona odkrycia, które na zawsze zmieni oblicze tej ziemi i sposób postrzegania rzeczywistości przez współczesną cywilizację.

4 Nurkowie dokonali niewiarygodnego odkrycia w oceanie 5

4 Nurkowie dokonali niewiarygodnego odkrycia w oceanie 4


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com