Ogromny krater na Syberii. Mieszkańcy uważają, że to przejście do drugiego świata.


18 Ogromny krater na Syberii. Mieszkańcy uważają, że to przejście do drugiego świata


Naukowcy odkryli, że na Syberii otworzył się ogromny krater piekielny, ukazujący ,,zaginiony świat zamrożony w czasie’’. Miejscowi nazywają to miejsce ,,Drzwiami do podziemi’’. Dodatkowo ogromny krater znajduje się około 660 kilometrów na północ od Jakucka miejsca, w którym od wieków wspomina się o licznych przejściach między światami znajdującymi się w tamtych okolicach. Badacze wiedzą o tych legendach od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku natomiast od kilkudziesięcioleci wieczna zmarzlina topniała ukazując dotąd zakryte tajemnice.

Naukowcy uważają, że ogromny krater powstał wyłącznie z powodu topnienia wiecznej zmarzliny na Syberii. To niezwykłe zjawisko jest w rzeczywistości jednym z wielu przerażających wydarzeń na Syberii, ponieważ temperatury na całym świecie rosną. Ogromny krater oficjalnie nazywa się Batagaika i około pięćdziesięciu lat po tym, jak zaczął się pojawiać eksperci martwią się, ponieważ nie przestaje rosnąć. Mając około sto metrów głębokości i około jednego kilometra długości, w ciągu kilku miesięcy może dotrzeć do sąsiedniej doliny.

Starożytne Imperium Hetyckie i forteca Hattusa.

Przeprowadzone badania wykazały, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat dziura osiągnęła bezprecedensowy poziom wzrostu dziesięciu metrów rocznie, mimo że w bardzo upalnych latach wzrost wzrósł do trzydziestu metrów rocznie. Pobliscy mieszkańcy skarżą się na niewyjaśnione zjawiska, do jakich ma dochodzić nocą w okolicy krateru. Zjawiska mają dotyczyć pojawiania się przerażających głosów, nocami coś ma biegać po okolicznych wioskach, giną zwierzęta a część z nich zostaje odnaleziona martwa.

Niestety, wielkie powodzie z 2008 roku zwiększyły rozmiar krateru. Ponieważ krater nieustannie rośnie w niekontrolowanym tempie, stanowi zagrożenie dla mieszkańców, a także może wpływać na całą planetę. Topnienie wiecznej zmarzliny może powodować uwalnianie dużych ilości gazów cieplarnianych, które są obecnie utrzymywane przez tundrę pod jej powierzchnią. Naukowcy ostrzegają, że jest to proces stosunkowo powolny, ponieważ może trwać kilkanaście lat jednak jego konsekwencje będą bardzo negatywne.

Sieć tuneli licząca 12000 lat odkryta w Europie. Droga do świata podziemnego?

Geolog z University of Sussex, Julian Murton, wyjaśnia, że Batagaika ujawnia, co wydarzyło się w przeszłości, a także, co może wydarzyć się w przyszłości. Pechowo, w miarę ocieplania się klimatu może wystąpić więcej tego typu kraterów i erozji powierzchni ziemi. Chociaż istnieją dowody na to, co faktycznie wydarzyło się na Antarktydzie, Grenlandii lub w Chinach, historia Syberii pozostaje w gruncie rzeczy nadal nieznana i niejasna.

Na koniec można zadać pytanie o to czy rzeczywiście może istnieć coś takiego jak wrota do drugiego świata, do świata znajdującego się wewnątrz naszej planety. Wystarczy spojrzeć tylko na niektóre objawienia jak chociażby objawienia dane Katarzynie Emmerich jednej z największych mistyczek ostatnich czasów. W jej wizjach anioł prowadząc Katarzynę do świata podziemi prowadzi ją nie po przez inne planety, ale do miejsca znajdującego się tutaj na Ziemi.

A zatem można przypuszczać, że faktycznie istnieją przejścia do świata podziemnego i nie jest to wymysł rodem z filmu science fiction. Podobne wizje otrzymała Siostra Faustyna. Możemy również wspominać o mitologii i wzmiankach pochodzących od dawnych kultur. To wszystko razem połączone daje obraz czegoś, co istnieje pod naszymi stopami i zostało już odkryte przez nielicznych.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com