Fot. pixabay.com

[fb_button]

Okultystyczne symbole.

            Nasze czasy obfitują w przeróżnego rodzaju symbole, które masowo wdzierają się do życia codziennego. Często są to symbole stricte okultystyczne takie, którymi posługują się tajne bractwa, zakony czy stowarzyszenia. Tutaj należy nadmienić, że bardzo często definicja niektórych symboli jest błędna czy też zawiera niejasności, dlatego dobrze jest przypomnieć sobie najważniejsze symbole i poznać ich znaczenie, tak by kiedyś, gdy będziemy mieli z nimi do czynienia wiedzieć i rozumieć co oznaczają i do czego się odwołują.

            To akurat do czego się odwołują jest szalenie istotne, ponieważ krzyż odwołuje się do Jezusa Chrystusa, czy też w dalszej kolejności do wiary chrześcijańskiej, ale to akurat wiemy, jest to popularny i rozumiany znak. Natomiast są znaki i symbole, które odwołują się do ciemnych mocy, demonów czy innych negatywnych bytów. Osoba nosząca taki czy inny wisiorek czy też pierścień, może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, jednak to nie ma znaczenia ponieważ byty duchowe czy demony nie zwracają uwagi na ten akurat szczegół, im wystarczy, że ktoś dany symbol posiada.

            Pentagram jest symbolem okultystyczno- satanistycznym. Gwiazda pięcioramienna skierowana dwoma wierzchołkami ku górze jest uznawana jako symbol złego szatana. Dlatego właśnie w gwiazdę tę, wpisuje się powszechnie głowę kozła z Mendes czyli Baphometa. Pentagram jest także wykorzystywany w symbolice masonerii okultystycznej, magii oraz satanizmie. Współcześni sataniści nazywają go kozłem Judasza. Uproszczona wersja pentagramu została przyjęta w roku 1966 przez samego Antona Szandora LaVeya jako emblemat kościoła szatana. O tym człowieku napiszemy w przyszłości oddzielny artykuł, ponieważ jest to najbardziej znany satanista ostatnich dziesięcioleci.

            Odwrócony krzyż, początkowo był nazywany krzyżem świętego Piotra, który został ukrzyżowany głową w dół, w ten sposób odmawiając powieszenia jak Chrystus. Obecnie symbol ten został przejęty przez grupy satanistów i ma symbolizować przeciwstawność do dogmatu chrześcijańskiego, przeciwstawność do Chrystusa a co za tym idzie, oznacza on samego Antychrysta. Jest to także ezoteryczny symbol odwrócenia, wiązany z XII kartą tarota czyli wisielcem.

            Złamane ‘‘S’’ lub inaczej demoniczne ‘‘S’’. Symbol ten oznacza niszczyciela, i nie jako przedstawia Lucyfera strąconego z nieba jako błyskawica. Złamane ‘‘S’’ było stosowane przez członków oddziałów nazistowskich. W artykułach poświęconych Himmlerowi pisaliśmy o tym, że człowiek ten miał duże upodobanie względem okultyzmu, magii i różnego rodzaju symboli. Wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyłamy do artykułu pod tytułem ‘‘Heinrich Himmler. Bogowie i bestie.’’

            Udjat czy też Wedjat to symbol ukazujący wszechwidzące oko. Pierwotnie hieroglif i symbol egipski, oko Ra. W okultyzmie symbol odnoszący się do samego Lucyfera, która piekła. Oznacza wszechwidzące oko, które choć lekko przymknięte przypomina, że diabeł cię nieustannie obserwuje. Oznacza także opiekę Lucyfera nad jego wyznawcami. Spadająca poniżej łza ukazuje płacz Lucyfera nad tymi, którzy są jeszcze poza jego wpływem. Według satanistów i licznych tajnych stowarzyszeń znak ten ma zapewniać ochronę. Przy tej okazji można dodać, że Udjat jest bardzo często stosowany w przemyśle muzycznym wystarczy za przykład podać utwór Dark Horse znanej wokalistki Katy Pary.

            Jin- Jang to symbol mówiący iż we wszechświecie istnieją dwie siły, dobro oraz zło i chociaż są one przeciwne to nie mogą istnieć bez siebie. Tylko ich współistnienie pozwala stwarzać i zachować balans w kosmosie oraz naturze. To teoria nie do przyjęcia dla chociażby chrześcijan,. Bóg dla swego istnienia nie potrzebuje istnienia zła, Bóg jest doskonały i stwarza sam. To też symbol ten budzi wiele kontrowersji.

            Na koniec pozostało nam czarne słońce. Jest to symbol ukazujący astrologiczny emblemat słońca i alchemiczny symbol złota. Czarne słońce składa się z trzech swastyk. Symbol ten znajduje się w Niemczech jako ornament podłogi zamku Wewelsburg, w którym to zamku odbywały się spotkania nazistowskich partii SS. W przyszłości jeszcze nie raz nawiążemy do tematu związanego z symbolami, tajemnymi znakami i ich znaczeniem. Są to zagadnienia, do których warto powracać, ponieważ współczesny świat zdaje się zalewać różnego rodzaju symbolami.

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz