ONZ ingeruje w nauczanie wiary katolickiej. Co z wolnością?

24-onz-ingeruje-w-nauczanie-wiary-katolickiej-co-z-wolnoscia

Fot. youtube.com

[fb_button]

‘‘Uczeni z uniwersytetów na całym świecie twierdzą, że akt małżeński nie musi być otwarty na przekazywanie życia, ale ma też wiele innych celów do spełnienia, w tym osiągnięcie przyjemności, miłość, poczucie bezpieczeństwa i towarzyszenie drugiej osobie.’’

John Wijngaards

Religia i nasze prywatne przekonania względem wiary to coś, co zawsze powinno pozostawać w sferze wolności i naszych preferencji. Tak też było przez wieki z czasowymi przerwami, tutaj możemy wymienić chociażby czasy średniowiecza i inkwizycji. Obecnie sytuacja ta może się powtórzyć i to za sprawą ONZ, czyli organizacji, która stoi na czele wolności i praw człowieka, przynajmniej teoretycznie, ponieważ w praktyce jest już znacznie gorzej. Dziś przyjrzymy się bliżej najbliższym planom ONZ względem religii i tego, co jest z nią związane. Abstrahujemy tutaj od tego, że dziś we Francji czy innych krajach Zachodniej Europu Kościoły są burzone i palone na rzecz budowy meczetów. Abstrahujemy od tego, że religia bardzo często jest wykorzystywana przeciw samemu człowiekowi, dziś skupimy się na ONZ i religii jako tej, która jak najbardziej przysługuje każdemu, lecz jest również postrzegana w sposób czysto duchowy, bez żadnego skażenia ekstremizmem.

Nie dawno trzy agendy Organizacji Narodów Zjednoczonych poparły projekt zakładający a w zasadzie zmuszający Kościół i sam Watykan do zmiany stanowiska względem homoseksualizmu, in vitro czy też samej antykoncepcji, swoją drogą dokument opracował były ksiądz John Wijngaards, co tylko pokazuje ironię tej sytuacji oraz w pewnym sensie tragizm. Tutaj nie zagłębiajmy się w to czy słusznie ONZ ingeruje w te właśnie kwestie, ale spójrzmy szerzej na ten problem i pomyślmy, co będzie, gdy ONZ zacznie w przyszłości ingerować i w inne sfery naszego życia i naszych poglądów, z pewnością nie jest to optymistyczna wizja, ponieważ pachnie ona manipulacją i w jakimś stopniu zniewoleniem.

Cała sprawa szybko wywołała oburzenie i niesmak pośród teologów całego świata, którzy bardzo często jawnie uważają, że ONZ przestaje być organizacją pro-ludzką a staje się pro-polityczną. Już od jakiegoś czasu możemy obserwować znaczny wzrost poziomu lobbingu na rzecz zmiany katolickiej etyki seksualnej. Dodatkowo całej sprawie sprzyja fakt, że na czele Watykanu zasiada obecnie osoba, która z teologią ma mało wspólnego, można rzec, że jest nie dokształcona a to tylko stanowi dodatkową wodę na młyn laickiej propagandy, a przynajmniej takie stanowisko zajmuje wielu dziennikarzy z Watykanu i całego świata.

Przy tej okazji można obrócić nieco całą sprawę i zastanowić się, dlaczego ONZ nie ingeruje w islam, nawołując do zmiany niektórych jego aspektów, jak chociażby mordowanie niewiernych. Czy nie jest to rażący problem, który obecnie zalewa Europę atakami terrorystycznymi i przemocą względem głównie kobiet? Czy ten problem nie jest dostrzegalny w ONZ? A może tam działają wybiórczo i na polecenie pewnych elit, które mają tajną agendę i realizują ją na naszych oczach już dziś? Takiej hipotezy nie możemy w żaden sposób wykluczyć, mało tego, z czasem wydaje się, że właśnie ta hipoteza nabiera najwięcej sensu, ponieważ tłumaczy obecną stagnację i bezsilność Europy względem realnych i prawdziwych zagrożeń.

Przy tej okazji nie można również zapomnieć o zaostrzaniu przepisów kosztem utraty swobód obywatelskich w wielu krajach świata, głównie w USA, Niemczech czy Francji, które to kraje stają nie mniej demokratyczne a bardziej dyktatorskie. Rozrost elektronicznego świata płatności tak by dzięki temu systemowi móc jeszcze bardziej kontrolować jednostkę a także mieć wgląd w zainteresowania, czy wydatki danej osoby. Dalej pozostaje już inwigilacja, infiltracja i rozrost machiny propagandy pod wodzą UE i mediów z głównego nurtu. Całość jawi się dość mrocznie, świat Orwela urzeczywistnia się na naszych oczach, mało tego, wielu kwestii sam Orwel nie przewidział, jego intelekt oraz wyobraźnia nie dorównywały współczesnym globalistom.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.