Opus Dei Cz.2 Teorie spiskowe.

1-opus-dei-cz-2-teorie-spiskowe

Fot. youtube.com

[fb_button]

Opus Dei jest organizacją, na której temat krążą liczne teorie spiskowe i można napisać legendy. Do rozprzestrzenienia się tego typu wierzeń przyczyniła się książka Dana Browna pod tytułem ‘‘Kod Leonardo da Vinci’’ która szybko stałą się światowym bestsellerem a która w negatywny sposób przedstawia nam tę organizację. Zatem czy warto wierzyć tego typu faktom, lub też tego typu fabule zamieszczonej w pozycjach sensacyjnych? Oczywiście to już zależy tylko i wyłącznie od nas samych, od naszych przekonań i naszego sposobu postrzegania świata, nie mniej jednak dziś po raz drugi spojrzymy na Opus Dei.

Zaczniemy od teorii spiskowych, które donoszą, że wyżej wymieniona organizacja miałaby posiadać różnego rodzaju tajne dokumenty a nawet informacje dotyczące świętego Graala. Jest to w pewnym sensie jądro teorii spiskowych, ponieważ święty Graal to coś, za czym podążają ludzie wszystkich pokoleń i wieków. Zawsze znajdą się osoby czy też grupy osób, które docierają krok dalej w poszukiwaniu odpowiedzi i właśnie jedną z takich odpowiedzi jest Opus Dei, a przynajmniej wedle owych teorii spiskowych tak ma być.

Dlaczego teorie spiskowe tak trzymają się Opus Dei? Tutaj sprawa jest wbrew pozorom prosta. Otóż Kościół Rzymsko Katolicki to można napisać maszynka do produkowania teorii spiskowych. Watykan, archiwa Watykańskie, Bank Watykański, Templariusze i tajemnice Papieży to materiał doskonały do tworzenia legend i mitów. Niestety w takich przypadkach może dojść do pomieszania tego, co rzeczywiście może być prawdą i tego, co stanowi jedynie fikcję i nic więcej. Niestety, ale tutaj trzeba przyznać jasno, że Opus Dei raczej nie jest mroczną organizacją, jest wręcz przeciwnie, jednak o tym napiszemy w trzecim artykule podsumowującym cały cykl.

Opus Dei to organizacja mająca na celu przede wszystkim szerzenie Bożego Słowa i podtrzymywanie korzeni chrześcijańskich, które niestety w obecnych czasach są coraz słabsze a czasem wręcz już wyrwane z ziemi. Taka misja czy też postawa Opus Dei nie podoba się wielu i tutaj rodzi się teoria spiskowa, która wcale nie jest wymysłem, ponieważ w samym Kościele są osoby, które najchętniej zlikwidowałyby tę organizację, ponieważ stoi ona im na drodze do całkowitej laicyzacji nie tylko społecznej, ale również i wewnątrz klerykalnej a to już kolejny krok w destrukcji Watykanu.

W poprzednim artykule pisaliśmy o szczytnych ideach i powolnym upadku. Jest to można napisać proces naturalny, ponieważ im większa liczba członków tym większe prawdopodobieństwo upadku. Jednak tutaj trzeba mieć świadomość, że jeżeli dochodzi do pewnych nadużyć i wypaczeń to są to przypadki wyjątkowe i jednostkowe, nie dotyczą one całego organizmu. Owe przypadki często służą mediom do rozdmuchiwania negatywnych odczuć względem Opus Dei. I tak o to zło i negatywne myślenie przyćmiewają to, co dobre i pożyteczne, ponieważ zawsze w świecie jest tak, że to zło jest znacznie bardziej widoczne i krzykliwe.

Na świecie istnieje wiele negatywnych organizacji, wiele negatywnych i skrajnie niebezpiecznych organizacji oraz zakonów istniało w przeszłości jednak Opus Dei to jeden z przypadków gdzie rzeczywiście początkowe Idee były bardzo szczytne i tak już pozostało. Oczywiście nie wiemy jak będzie w przyszłości nie mniej jednak obecnie Opus Dei ma się dobrze i spełnia swoje zadanie, do którego zostało przed laty powołane. Nie bez powodu i przyczyny Jan Paweł II wielokrotnie pozytywnie wypowiadał się o Opus Dei. Jemu i jego osądowi możemy ufać. Kościół Rzymsko Katolicko od zawsze musiał borykać się z teoriami spiskowymi na swój temat. Wiele z owych teorii przekazuje pewną zawartość prawdy, nie mniej jednak druga część to rzeczywisty wymysł mający na celu osłabienie wiary i religii, jednak nie tej fundamentalnej, wypaczonej i skrajnej, lecz prawdziwej tej, która w gruncie rzeczy jest potrzebna każdemu człowiekowi.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.