Oskarżą Cię o kłamstwo, mimo że sami kłamią.

24 Oskarżą Cię o kłamstwo, mimo że sami kłamią

[fb_button]

”Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.”

George Orwell.

Żyjemy w czasach gdzie z kłamstwa czyni się prawdę a z prawdy kłamstwo. Bardzo często nie ma czegoś takiego jak ostateczna norma, prawo, myśl, po prostu rozstrzygająca prawda. Współczesna cywilizacja robi wszystko, aby doszło do całkowitego rozmycia wszelkich przekonań i naturalnych praw. Tak by prawem było to, co sami uznamy za prawo, podobną filozofię lansuje biblia Szatana. Tego typu działanie jest na rękę, wielu ludziom, instytucjom i współczesnym elitom. Jest na rękę, ponieważ w świecie, w którym wszelkie zasady zostały rozmyte, zatarte i obrócone w ruinę łatwiej rządzić, łatwiej nadzorować i kontrolować ludzkość. Nie łudźmy się, w XXI wieku kładzie się bardzo duży nacisk na kontrolę i wiedzę. Jaka to wiedza?

Otóż jest to wiedza o Tobie i o mnie drogi Czytelniku, wiedza o każdym człowieku. Wiedza, która może być przydatna w momencie, gdy ów człowiek wyjdzie przed szereg, pojmie rzeczy, których nie powinien znać, pozna prawdę i otworzy oczy. Taki człowiek jest niebezpieczny dla sytemu. Otóż każda wyrwa w postaci wolności i samostanowienia może wywołać lawinę. Nie na darmo mawia się, że wszystko rozpoczyna się od pojedynczego źdźbła trawy. A zatem, dziś ja i Ty a już jutro być może cały kraj a następnie świat. Na tym właśnie polegają rewolucje. Początkowo są małe, niewidoczne, rozwijają się w tajemnicy. Z czasem wychodzą na zewnątrz i posługując się prawdą oraz inteligencją rozpoczynają ofensywę przeciw złudnym ideom a nawet religiom. Tak, dziś wiele idei jest religiami, ponieważ w owych ideach bardziej się wierzy aniżeli opiera na faktach. Do takich idei możemy zaliczyć chociażby kwestię depopulacji.

Depopulacja to idea powołana na rzecz Nowego Porządku Światowego.

Współczesny świat został zakłamany, ponieważ na to pozwolono, został zakłamany, ponieważ dążono do stworzenia iluzji nazwanej rzeczywistością. Pojęcie matrixa coraz bardziej staje się autentyczne i mniej wyobcowane. Prawda, kłamstwo, ideologie, religie, przekonania, różnego rodzaju sposoby postrzegania świata i tysiące tysięcy interpretacji tego samego. Czy w takich warunkach można zachować trzeźwość myślenia i nie zagubić z horyzontu prawdy? Jest to skrajnie trudne zadanie. Otóż wielu współczesnych ludzi żyje w kłamstwie nawet o tym nie wiedząc. Najlepszym sposobem na kłamstwo jest kłamstwo z dodatkiem prawdy. I tak dziś się działa, metody socjotechniki przewidują i zalecają tego typu działanie. Jeżeli zajdzie potrzeba wszystkiemu zaprzeczać i kłamać, ale tak to robić by przewijała się tam szczypta prawdy.

To nie wszystko, należy także dodać, że współczesny człowiek został ograbiony z przywileju myślenia, wyciągania wniosków i krytycznego podchodzenia do tego, z czym będzie miał okazję się zetknąć. Otóż telewizja, prasa i ogólnie media podają na tacy gotowe rozwiązania, nie ma potrzeby myśleć, kalkulować, rozwijać naszego rozumu na tej właśnie płaszczyźnie. Otóż drogi Czytelniku, oni nie chcą byś za dużo myślał. Oni chcą abyś oglądał kabarety, chodził do kina do parków rozrywki, nadużywał różnego rodzaju szkodliwych substancji. To wszystko ma odwrócić twój wzrok od tego, co cię otacza. A zatem oni chcą byś za dużo nie myślał, bo wówczas może się okazać, że zrozumiesz, iż w dzisiejszym świecie nie dzieje się dobrze. Dzisiejszy świat zmierza do nacjonalizmu XXI wieku, nacjonalizmu o nowej twarzy i nowych formach zniewolenia ludzkości. Oni ostatecznie oskarżą wielu ludzi o szerzenie kłamstwa, mimo że sami topią się w kłamstwie.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. flickr.com

This article has 3 Comments

  1. Mylicie się jeżeli twierdzicie że kłamstwo i propaganda to wynalazek XX wieku,kłamstwo i oszustwo jest stare jak świat,albowiem nie tylko człowiek posługuje się kłamstwem także posługują się nim zwierzęta,zwodzić nas potrafią także góry czy morza,a więc nasza planeta na której jesteśmy przelotnie maksymalnie 100 czasem sto kilka lat jako jednostki,a często mniej, niekiedy dużo mniej,po drugie co złego autorzy artykułu widzą w telewizji,która dostarcza miliardom ludzi rozrywki w postaci kabaretów,filmów,koncertów,muzyki,wydarzeń sportowych czy zwyczajnych wiadomości codziennych które przecież nie zawsze są fałszywe,tylko człowiek nierozsądny oprze swoją wiedzę i jestestwo o jedno źródło informacji,które przecież nie zawsze musi być prawdziwe,niezależnie od tego z jakiego źródła czerpiemy informację,sąsiada,telewizora,tradycyjnej książki czy internetu,postęp techniczny zawsze jest dobry,to człowiek decyduje czy nóż służy do krojenia czy do zabijania,czy telewizor jest narzędziem manipulacji czy krzewienia wartościowej wiedzy,dostarcza rozrywki do której wcześniej ludzie mieli mocno utrudniony dostęp,wiele widowisk i przekazów lepiej jest zobaczyć ze szklanego ekranu niż w naturalnym środowisku,bo nikt nie chciałby być sam na sam w bliskiej odległości z dzikimi drapieniżnikami jak lwy czy węże,dużo bezpieczniej jest je zobaczyć w telewizji,nie mam zamiaru także roztrząsać cały czas problemów ludzkości i zamartwiać się nimi,od czasu do czasu lepiej jest odpocząć,pośmiać się oglądając kabaret,czy kontemplować muzykę dobywającą się z głośników odbiornika,zachwycając się przy tym teledyskiem,przestańmy demonizować rzeczy dzięki którym świat jest lepszy,bardziej sprawiedliwy i gdzie uczucie nudy zostało wyeliminowane niemal do zera.

    1. to idź na konsoli sobie pograj w muminki dzieciaku bez wiedzy, jesteś zmanipulowany, złapany w sieć systemu, rybą nie raz się uda z niej wyskoczyć, Tobie też tego życzę ! Świadomość człowieku tego co się dzieje na świecie, ciesz się, że to Polska, bo tu żywcem się nie damy ! pozdrawiam

Comments are closed.