Oszałamiające odkrycie w świecie biblijnej archeologii, pokazuje hetyckie rzeźby ujawniające istnienie podziemnego świata.


Rozszyfrowanie malowideł zajęło prawie 200 lat, ale naukowcy ustalili, że wyobrażenia pochodzą z kosmosu obejmującego Ziemię, niebo i „podziemia”, które pokazują witalność mitu stworzenia. „Mieli pewien obraz tego, jak przebiegało tworzenie.” Mówi Zangger i kontynuował stwierdzając, że Hetyci wyobrażali sobie, że świat zaczął się w chaosie, który został zorganizowany na trzech poziomach: „świat podziemny, potem ziemia, po której chodzimy, a potem niebo”.

Wykopaliska archeologiczne w skalnej świątyni Yazılıkaya starożytnych Hetytów w Turcji, które rozpoczęły się prawie 200 lat temu, ujawniły starożytny kalendarz i mapę podziemnego świata, znajdującego się pod naszymi stopami. W Biblii Hetyci byli jednym z wielu ludów i narodów, które Bóg powiedział Jozuemu, że odda ten naród w ręce Izraela, jako część obietnicy przyznania ziemi Abrahamowi w Księdze Rodzaju.

Po śmierci Mojżesza, sługi Pana, rzekł Pan do Jozuego, syna Nuna, pomocnika Mojżesza: «Mojżesz, sługa mój, umarł; teraz więc wstań, przepraw się przez ten oto Jordan, ty i cały ten lud, do ziemi, którą Ja daję Izraelitom. Każde miejsce, na które zstąpi wasza noga, Ja wam daję, jak zapowiedziałem Mojżeszowi.

Od pustyni i od Libanu aż do Wielkiej Rzeki, rzeki Eufrat, cała ziemia Chetytów aż do Wielkiego Morza, w stronę zachodzącego słońca, będzie waszą krainą. Nikt się nie ostoi przed tobą przez wszystkie dni twego życia. Jak byłem z Mojżeszem, tak będę z tobą, nie opuszczę cię ani porzucę.”

Księga Jozuego.

Powyższy opis jest pewnego rodzaju przygotowaniem do podboju terenów Palestyny przez Izrael. Oczywiście przedstawiamy, go w kontekście ówczesnych wydarzeń, zatem nie są one powiązane z tym, co obecnie dzieje się w Palestynie. Wracając jednak do tematu, dowiadujemy się, niesamowitej wiadomości, która wstrząsa światem biblijnej archeologii, ukazując nam tętniący życiem a zarazem przerażający podziemny świat. Dokładnie tak, jak Biblia oświadcza (według wielu teologów i badaczy Świętych Pism), że ​to ta​m ma być piekło.

Źródłem powyższego odkrycia stały się starożytne kamienne rzeźby, wykonane przez Hetytów. Szanowni Państwo, przez ostatnie 200 lat biblijni archeolodzy badali znaczenie tych niesamowitych kamiennych rzeźb, które pochodzą sprzed ponad 3200 lat, i są tak dokładne, że poprawnie pokazują fazy księżyca, jak dzisiejsze teleskopy. Hetyci od początku posiadali pewnego rodzaju obłęd w kwestii podziemnego świata. To też chcieli oni wiedzieć, gdzie dokładnie się on znajduje.

Niestety, druga strona przysłowiowego medalu to informacja, że Hetyci czcili wielu bogów, którzy nie są bogami, mogły to być demony. Owi bogowie, którzy służyli Hetytom, robili to, tylko po to, aby móc umieścić ich dokładnie w miejscu, przed którym ostrzegają nas kamienne rzeźby, to jest przed światem podziemnym. Przy te okazji należy zauważyć, że w wielu wizjach proroków i mistyków, piekło umiejscowione zostaje we wnętrzu ziemi.

Jednym z najsłynniejszych przykładów, jest przykład Katarzyny Emmerich, niemieckiej mistyczki, która prowadzona przez Anioła do piekła, aby przekazać ludzkości to, co zobaczy, w ramach przestrogi, udaje się ze swoim niebiańskim przewodnikiem w odległe ziemskie miejsce. Jak opisuje to mistyczka, znalazła się u zbocza góry, mrocznej i spowitej wielką mgłą, w górze tej znajdował się otwór niczym wejście do jaskini.

I właśnie Anioł mówi Katarzynie, aby ta weszła do środka, tuż za nim. Jak możemy dalej przeczytać, podróż trwała bardzo długo. Szli przez liczne tunele, nieustannie w dół, aż dotarli do miejsca kaźni i niewypowiedzianej męki, którą Anioł określił piekłem. Zatem twierdzenie, że piekło znajduje się we wnętrzu naszej planety, wcale nie jest czymś nierealnym, wręcz przeciwnie, wiele dowodów i relacji, wskazuje, że tak właśnie jest .

The Jeruzalem Post donosi, że malowidła w dziwnych kamiennych rzeźbach, które prawdopodobnie zostały wykonane około 3200 lat temu, zawierają szczegóły „podziemia” znajdującego się pod naszymi stopami. W świątyni, odkrytej przez francuskiego archeologa i historyka Charlesa Texiera już w 1834 roku, znaleziono wapienne rzeźby przedstawiające blisko sto różnych postaci, w tym zwierzęta, potwory i bogów.

Rozszyfrowanie malowideł zajęło prawie 200 lat, ale naukowcy ustalili, że wyobrażenia pochodzą z kosmosu obejmującego Ziemię, niebo i „podziemia”, które pokazują witalność mitu stworzenia. „Mieli pewien obraz tego, jak przebiegało tworzenie.” Mówi Zangger i kontynuował stwierdzając, że Hetyci wyobrażali sobie, że świat zaczął się w chaosie, który został zorganizowany na trzech poziomach: „świat podziemny, potem ziemia, po której chodzimy, a potem niebo”.

„Wierzymy, że świątynia w pełni reprezentuje symboliczny obraz wszechświata, w tym jego statyczne poziomy – ziemia, niebo i świat podziemny, a także cykliczne procesy odnowy – dzień i noc lub lato i zima.”

Wyjaśnił jeden z badaczy w wywiadzie dla Journal of Skyscape Archaeology.

Na jednej ze ścian znajdują się rysunki bogini słońca i bogini burzy, na których widać, że bogowie zostali umieszczeni w obrazie wyżej niż pozostałe postacie. Natomiast na wschodnich i zachodnich ścianach świątyni można zobaczyć pomniejszych ludzi, fazy księżyca i pory roku, oznaczające według badaczy „cykle i odrodzenia”. Uczeni szacują, że w tamtych czasach istniało około 17 bóstw. Na przykład w jednym z pomieszczeń świątyni znajdował się obraz poświęcony „podziemiu”, ze świadectwami boga miecza.


Przeczytaj również:

Starożytne cywilizacje stosowały technologię dźwięku i wibracji przy wznoszeniu największych budowli.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

Dodaj komentarz