Paryż płonie. Zamieszki na ulicach miasta.

15 Paryż płonie. Zamieszki na ulicach miasta
Fotografia z miejsca zamieszek.

[fb_button]

Ze względu na wyjątkową sytuację, jaka ma miejsce w Paryżu publikujemy dziś drugi artykuł. Otóż jak podaje portal www.express.co.uk od wczoraj w kilku miejscach płoną przedmieścia Paryża. Sytuacja jest o tyle skandaliczna, że wszystkie duże media milczą w tej sprawie, podobnie jak to miało miejsce w przypadku masowych napaści na kobiety w Niemczech ze strony imigrantów.

Wiele dróg zostało zablokowanych, w północnych częściach miasta dochodzi do licznych zamieszek z policją. Panuje chaos, obecnie wzmaga się obawa, że zamieszki mogą rozprzestrzenić się na cały kraj, i są powodowane chęcią zmiany obecnej władzy. Okoliczni mieszkańcy i policja uznają wyżej opisane zajścia za haniebne, natomiast liczne wypowiedzi uczestników starć wskazują na bunt przeciwko polityce migracyjnej rządu. Starcia, do których dochodzi na ulicach Paryża są poniekąd przejawem desperacji i bezsilności pewnej grupy społeczeństwa, która jest przeciwna dalszemu zalewowi kraju przez obcą kulturę przy praktycznej bezradności czy też bezczynności władz.

15 Paryż płonie. Zamieszki na ulicach miasta 2
Fot. www.express.co.uk

Drodzy czytelnicy jeżeli Posiadacie jakieś informacje w tej sprawie, to wówczas zamieszczajcie je poniżej w komentarzach.

[fb_button]

Źródło. www.express.co.uk

This article has 6 Comments

  1. prawda jest taka, że to wszystko pokazuje jak bardzo są napięte relację w społeczeństwie, wystarczy iskra, tak to nazwijmy, by ludzie wyszli na ulice. Nie jest to nic dobrego z tego względu, że kiedyś to rzeczywiście może wymknąć się z pod kontroli.

  2. wszystko rozpoczęło się od gwałtu na 22 letnim chłopaku z dnia 7 luty. Z tego co mówią mi znajomi to sytuacja cały czas eskaluje. Ale tak jest gdy społeczeństwo staje na przeciw chociażby molocha policyjnego, tak jak to ma miejsce w tym przypadku.

  3. to może być jakaś prowokacja, lub rzeczywiście oddolny ruch ze strony sfrustrowanego społeczeństwa.

  4. z tego co mi wiadomo to w trakcie starć część z demonstrantów czy też uczestników tych zajść, bo już nie wiem jak ich określić, wykrzykiwała hasła ALLAHU AGBAR.

Comments are closed.