Pielgrzym XXI wieku.

30-pielgrzym-xxi-wieku

Fot. pixabay.com

[fb_button]

To co nasze nigdy nie przeminie i pozostanie w naszej świadomości.

Wschodzący czas budzący ciszę, wyłonił się nad linią horyzontu i okrył ziemię niczyją. Pamiętnik był jeszcze pusty, ponieważ wszystko, co dzisiejsze miało się dopiero wydarzyć. Zapach deszczu w każdym tchnieniu, dźwięki dookoła naszej głowy, błękitny blask nieba odbijający się w oczach. Nie oglądając się wstecz, uchylając drzwi, nigdy nie zakotwiczając wiary, nie zakotwiczając wiary budząc ciszę przemierzamy nasze życie odmierzamy każde ziarenko w klepsydrze życia.

Tylko jeden moment, jedna chwila wyciszenia, tylko tyle czasem potrzeba by móc dostrzec świat takim, jakim jest, gdzie pozorny sukces może być źródłem odosobnienia, źródłem utraconej wolności i prawdy, za którą podążałeś całe życie. Co wówczas zrobisz? Gdzie się udasz? Uklęknij a nie upadaj, uklęknij dobrowolnie i opowiedz historie własnego życia, czego się obawiasz, co dziś nie pozwoli ci zasnąć a co pomoże w spokoju i wyciszeniu zamknąć powieki. Spróbuj ponownie zmienić to, czego dotąd nie byłeś w stanie, nie wszystko jest ze skały, dlatego nie ważne, co jeszcze się wydarzy, ty musisz pamiętać o tym, co warte wspominania.

Nieznajomy pielgrzymie drogi życia, rozejrzyj się dookoła siebie, by poznać punkt, w jakim obecnie postawił cię los albo ty sam, walcz za siebie i innych, to twoje życie i nie będzie kolejnego, nie łódź się bajkami o kolejnych szansach i wcieleniach, to wersja dla słabych i nie potrafiących walczyć jednostek, nie dla ciebie, wojownika zahartowanego w ogniu przeszłości. Oni, zatraceni już za życia, poszukują nowości, ale odnajdują strach i doświadczają, niewyjaśnionych obaw. Włącz wiadomości i co widzisz? Czy naprawdę nie zrobimy nic?

Niektórzy żyją by nie raz doświadczać cudu, wytrwale szukają przez całe swoje życie jasnych punktów, żyją dla nich, by móc odczytać ich sens, żyją każdym oddechem i każdym dniem idąc do przodu z podniesionym czołem. Samotny pielgrzymie zrób kolejny ruch a rozpoznasz ich i do nich dołączysz, tylko nie rezygnuj i nie upadaj, bo dziś będziesz na kolanach, ale już jutro cios powali cię na twarz a to już będzie koniec.

Przebaczenie, miłość i te momenty, w których na nowo powstawaliśmy by ponownie rozpocząć poszukiwania lepszej przyszłości i lepszego jutra. Te momenty często stają się wspomnieniami, które pozwalają nam patrzeć prosto przed siebie, nie poddawać się i mieć tę pewność, że warto, bo wcześniej czy później życie czy też Bóg nam to wynagrodzi.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.