Pierwsze obserwacje UFO, pojawiły się już w roku 1668 i zostały zarejestrowane w archiwum NASA.W średniowieczu wizje dziwnych wydarzeń były niemal zawsze przypisywane Bogu lub bytowi nadprzyrodzonemu. To, czego ludzie nie mogli wyjaśnić, natychmiast zostawało podniesione do bliżej nieokreślonego absolutu. W miarę rozwoju społeczeństwa i powstawania nowych technologii wszystko zaczęło się zmieniać. Przechodząc do wczesnego okresu nowożytnego XVII wieku, ludzie zaczęli coraz bardziej szukać odpowiedzi na kwestie dotyczące nauki i gwiazd. Pojawiły się nowe pytania, na które religia nie znajdowała wyjaśnienia.

Dzięki wynalezieniu teleskopu załamującego w 1608 roku, ludzie zaczęli mieć obsesję na punkcie gwiazd, szukając odpowiedzi w przestworzach. W momencie, w którym, ludzie zaczęli używać teleskopów, zaczęli również dostrzegać rzeczy, których nie potrafili wyjaśnić. Jedna z najciekawszych obserwacji UFO na powierzchni Księżyca miała miejsce w 1668 roku, kiedy Kolonialny Kaznodzieja Bawełniany Mather zobaczył dziwny kształt na powierzchni księżyca.

Według doniesień, Cotton Mather powiedział, że patrzył przez teleskop na Księżyc i widział latające światło nad powierzchnią księżyca. Co ciekawe, gdyby nie NASA, to ta obserwacja UFO zostałaby całkowicie zapomniana. Jeśli przejdziemy do chronologicznego katalogu zgłaszanych zdarzeń księżycowych NASA, to przekonamy się, że w listopadzie 1668 roku Kaznodzieja z Nowej Anglii, wielebny Cotton Mather, powiedział, że obserwując księżyc przez teleskop zobaczył „świetlisty punkt gwiezdny” poruszający się po powierzchnia Księżyca.

,,Księżyc nie jest taki jak wam się wydaje, że jest. Wyobrażenia współczesnego świata na temat naszego satelity są wypaczone, ponieważ opierają się w znacznym stopniu o kłamstwa i manipulacje.

Gdybym wam powiedział, jaka jest rzeczywistość z pewnością początkowo wyśmialibyście mnie, ponieważ tak głęboko zakorzenione w waszych głowach jest kłamstwo.’’

Scott J. Horowitz.

I chociaż nie możemy wiedzieć, co Cotton Mather widział w 1668 roku, musimy przyznać, że istnieje ogromna liczba naturalnych zjawisk atmosferycznych, które mogą pojawić się jako jasne światła na nocnym niebie, a Mather mógł po prostu zobaczyć jedno takie zdarzenie. W przyrodzie występuje wiele zjawisk, które mogą „zmaterializować się” w taki sposób, że pojawiają się jako świecące kule światła, a widziane z odległości i przez teleskop mogą wyglądać niczym gwiazda lub bliżej niezidentyfikowany obiekt latający.

Istotny jest jednak fakt, że wybitna postać religijna, taka jak Cotton Mather, kontynuuje i zgłasza taką obserwację nie jako wizję od Boga, ale jako wydarzenie astronomiczne, jako nieznane wydarzenie. Po obserwacji z roku 1668, coraz więcej ludzi zaczęło zgłaszać dziwne rzeczy na Księżycu. W 1783 roku Astronom Sir John Herschel, człowiek, który odkrył planetę Uran, zgłosił widzenie jasnych świateł podczas zaćmienia o przybliżonej jasności +4.

Cztery lata później, w 1787 roku ten sam człowiek, Sir John Herschel doniósł, że widział obiekty świecące niczym „płonący węgiel” na powierzchni księżyca. Z kolei w 1784 roku Astronom Królewski, wielebny Nevil Maskelyne, zgłosił się do Towarzystwa Królewskiego, by oświadczyć, że widział „światła w ciemnej części księżyca”. Natomiast w listopadzie 1821 roku Sir John Herschel ponownie poinformował, że widział dziwne światła „trzy razy z rzędu”.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. nasa.com