Piramida Cheopsa Cz.2 Wyjątkowa lokalizacja, która nie może być przypadkowa.

Piramida Cheopsa Cz.2 Wyjątkowa lokalizacja, która nie może być przypadkowa
Fot. youtube.com

[fb_button]

Cały kompleks piramid w Gizie narzuca nam różnego rodzaju odczucia, jednym z nich jest pytanie, dlaczego Piramida Cheopsa jest największa i najdoskonalsza pod każdym względem, czy następne nie powinny być lepsze od swojego pierwowzoru? Zasadne jest tutaj jeszcze inne pytanie a mianowicie ciekawość o to czy owa piramida nie jest wytworem pracy rąk ludzkich, lecz jedynie próbą naśladowania niedoścignionych? Są to pytania zasadne, które coraz częściej stawia obecny świat pochłonięty poszukiwaniami obcych cywilizacji, oraz znaków na naszej planecie, świadczących o istnieniu tego typu istot. Piramida Cheopsa jest dla wielu takim właśnie znakiem.

Jeżeli rozpoczęlibyśmy przeglądanie starożytnych zapisków, których ostatecznie pozostało wiele po dzień dzisiejszy, to w takich właśnie zapiskach powinny znajdować się informacje opisujące przebieg prac nad tym obiektem, tak wielkie przedsięwzięcie powinno zostać opisane. Niestety takich dokumentów nie ma, jedyne opisujące w jakimś stopniu tajemnicę piramidy Cheopsa to zapiski pochodzące z 450 roku przed naszą erą. Ich autorem był Herod, który w tych latach podróżował po Egipcie i niestrudzenie wypytywał kapłanów o tajemnicę skrywaną przez tę wielką piramidę.

Dlaczego piszemy akurat o relacji Heroda z 450 roku p.n.e.? Otóż jest to dokument, który zyskał sobie największą przychylność naukowców i badaczy. Istnieją również i inne dokumenty jednak, co do ich autentyczności czy też czasu pochodzenia występują bardzo duże rozbieżności. Zapewne istnieje wiele znalezisk, które jeszcze nie ujrzały światła dziennego, ale nie dlatego że nadal leżą przykryte piachem gdzieś w Egipcie, lecz dlatego, że bardzo szybko zostały rozprowadzone na czarnym rynku artefaktów. Obecnie w prywatnych sejfach wielu kolekcjonerów leżą tego typu artefakty i czekają aż ich czas nadejdzie. Wystarczy wspomnieć o Archiwum Watykańskim, jest to miejsce, które skrywa wiele tajemnic. Te tajemnice to także coś niewygodnego dla samego Kościoła, stąd nadal pozostają tajemnicami.

Co jednak wiemy o tej piramidzie, bo przecież istnieje wiele potwierdzonych informacji, do których można dotrzeć po przez samą obserwację owej budowli. A zatem piramida jest pięciokątem regularnym z jednym wyciętym fragmentem. To nie jest przypadek, ponieważ dla Egipcjan piątka była uważana za liczbę świętą. W komorze królewskiej znajduje się pusty sarkofag, o czym pisaliśmy w pierwszej części artykułów poświęconych piramidzie Cheopsa, ma on wymiary dziesięć i pół metra długości, pięć metrów szerokości oraz pięć i pół metra wysokości. Komora czy też komnata lub wnęka, jest przyozdobiona przez dokładnie doszlifowane granitowe bloki.

Zarówno płyty sufitowe oraz same ściany są idealnie wypolerowane w przeciwieństwie do podłogi, która jest pofałdowana oraz chropowata. Nie wiadomo, czemu miała służyć ta niedokładność, lecz z pewnością była to zaplanowana przez budowniczych różnica. Piramida jest usytuowana dokładnie według osi północ południe. Odchylenie od strony północnej wynosi dokładnie 2’28’’ na północny zachód z kolei od strony południowej 1’57’ na południowy zachód. Przez wielu naukowców jest to uważane z błąd lub też przypadek, jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę coś takiego jak proces dryfu kontynentów to będziemy mogli szybko stwierdzić, że pomyłka ta praktycznie nie istnieje.

Odległość piramidy od bieguna południowego równa jest odległości od środka Ziemi, oraz odległości od bieguna do środka Ziemi. Konstrukcja ta, podobnie jak wiele innych tego typu konstrukcji megalitycznych stoi niemal dokładnie na trzydziestym równoleżniku. Południk przebiegający przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przed ląd, dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części. Możemy to również ująć w ten sposób, że piramida Cheopsa jest zlokalizowana w centrum kontynentalnym masy lądu stałego naszej planety. Są to informacje bardzo ciekawe, ponieważ trudno wierzyć w to, iż piramida Cheopsa została przypadkowo wzniesiona w tym właśnie miejscu. Ewidentnie można dostrzec, że lokalizacja ta nie jest przypadkowa, lecz ściśle wyliczona przez starożytnych.

To oczywiście jeszcze nie koniec sensacyjnych informacji, w kolejny, trzecim i ostatnim artykule napiszemy o pozostałych ciekawostkach oraz spróbujemy dotrzeć do prawdy i wyciągnąć wnioski z tego, co zostanie opisane. Jedno obecnie nie ulega wątpliwości, piramida Cheopsa to współczesna tajemnica, która czeka jeszcze na odkrycie. Mało tego, można pokusić się o stwierdzenie, że piramida ta jest wiadomością czy też przesłaniem starożytnych dla przyszłych cywilizacji. Co jednak zawiera owo przesłanie?

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.