Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja.


2 Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja


Wielu badaczy UFO Uważa, że obserwacje związane z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi na Antarktydzie obejmują kosmitów latających wokół swoich starych piramid. Grupa śmiałków, okrzyknięta przez media Bohaterami odkryła piramidy na Antarktydzie, które miałyby zostać wzniesione przez obcą cywilizację. Historia ta została rozpowszechniona przez wiele serwisów informacyjnych i blogów na całym świecie, dosłownie jest to hit informacyjny. Jednak czy aby rzeczywiście tak jest?

Otóż czasami najlepszym sposobem na obalenie historii jest jej przeczytanie. Przykładem jest powyżej wspomniana opowieść. Opowieść o odkryciu starożytnych piramid na Antarktydzie. Niedawno ta opowieść o nieustraszonych odkrywcach odkrywających serię sztucznych budowli na kontynencie, który przez miliony lat był zbyt trudny do eksploracji, uwiódł serca milionów ludzi na całym świecie. Piramidy na Antarktydzie to obecnie coś w rodzaju wirusa internetowego. Z taką szybkością rozpowszechnia się owa informacja.

2 Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja 4

Z całą pewnością opowieść o antycznych pozaziemskich piramidach na tym kontynencie byłaby jednym z największych, jeżeli nie największym archeologicznym odkryciem naszych czasów. Jednak prawie wszystko, co zostało zawarte w pracy owych bohaterów okazuje się mistyfikacją. Zdjęcia i opisy odkrywców wskazują, że była to jedynie próba udowodnienia czegoś na siłę. Niezależnie od motywów, historia tego odkrycia jest jego własnym zgubą.

2 Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja 2

Zdjęcia udostępnione przez członków pozaziemskiej wyprawy nie są szczególnie atrakcyjne. Gigantyczne piramidy z wyraźnymi i miejscami gładkimi krawędziami to wyraźnie góry. W rzeczywistości te góry wyglądają jak zwykłe pasmo górskie istniejące w ekstremalnie zimnym klimacie. Gładkie krawędzie i boki są bardziej prawdopodobne w wyniku dwóch rzeczy: naturalnej erozji i bliskości fotografa z góry, gdy zrobiono zdjęcie.

2 Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja 3

Drodzy Czytelnicy ta historia też nie jest historią nową. Wygląda na to, że wariacje tej historii krążą w Internecie od niemal dekady. Chociaż istnieją pewne niewielkie różnice. Obecnie większość witryn internetowych dodała jedynie opinie, a nie twarde dowody, co tylko osłabiło hipotezę piramid. W rzeczywistości nowa wersja historii pozaziemskich piramid na Antarktydzie ma tę samą przyczynę, co wersja pierwotna. Pierwotny pisarz, jakikolwiek by nie był, twierdził, że poszukiwania trwają i że zaangażowanych jest ośmiu badaczy. Badacze jednak nie otrzymali żadnych imion. Został zarysowany pewien kształt bez żadnych szczegółów, ale to wystarczyło, aby powołać do życia ową historię.

2 Piramidy pozaziemskiego pochodzenia odkryte na Antarktydzie to mistyfikacja 5

To prowadzi nas do kolejnej dziury w historii piramid. Otóż witryny i blogi, które zdecydowały się opublikować informacje na temat tej niezwykłej wyprawy, nie zadały sobie trudu, aby potwierdzić tę historię. Wygląda na to, że nikt nie był zaangażowany w wyprawę. Oczywiste jest, że wiele witryn internetowych przeszukiwało sieć, znajdowało historię i umieszczało ją na swoich stronach. Cóż, nie jest to dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu, miejmy tego świadomość.

Reasumując, historia piramid pozaziemskiego pochodzenia odkrytych na Antarktydzie to kłamstwo czy też fake news, a kłamstwo i fake news na zawsze pozostaną tym, czym są bez względu na zasięg. Wyżej przytoczona historia padła na podatny grunt i swoim zasięgiem ogarnęła cały glob. Czy to dobrze? Z pewnością nie, ponieważ Antarktyda rzeczywiście kryje wiele tajemnic, które z czasem ujrzą światło dzienne, bo taka jest naturalna kolej rzeczy, niemniej jednak tego typu historie podkopują wiarę w jakiekolwiek nowe odkrycia na tym kontynencie w przyszłości.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com