Plany ograniczenia wolności w internecie. Aparat represji?


3 Plany ograniczenia wolności w internecie. Aparat represji


”W systemach totalitarnych życie ludzi podporządkowane jest wszechobecnej kontroli ze strony władzy. Wyznacza ona standardy i normy zachowania, określa status socjalny obywateli, ustala kierunki, obszary i granice aktywności publicznej oraz kształtuje wzorce życia osobistego.”

Wolność słowa jest tak oczywista, że nawet trudno sobie wyobrazić sytuację, w której nie byłoby owej wolności. Niestety już niebawem taka sytuacja może być nie tylko przedmiotem chorych wyobrażeń i schizofrenicznych ideologii, ale rzeczywistością panującą w Polsce. Nie trzeba być wybitnie inteligentnym by dostrzec, że na zachodzie nie ma czegoś takiego jak wolność słowa. Cenzura, jaka panuje w Niemczech czy Francji osiąga apogeum, kuriozum paranoi zawładnęło tamtejszymi mediami. Ale teraz są pomysły, aby tę paranoję zaaplikować także i Polakom.

Zacznijmy od samego początku. A początkiem naszych rozważań będzie nie co innego a przegrane wybory przez PO. Otóż Platforma Obywatelska po dziś dzień nie może zrozumieć, dlaczego przegrała, mało tego, dlaczego nieustannie słupki poparcia dla tej partii spadają. W tym niezrozumieniu poszukuje na siłę winnych i jeżeli dobrze przyjrzymy się tej partii, a także partii Nowoczesna, to szybko zauważymy, iż w dużej mierze obarcza się internet, gdzie to tam tak naprawdę rozegrała się batalia o wygraną w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych.

Drodzy Czytelnicy, gwarantuję Wam, że gdyby nie liczne niezależne portale internetowe to Bronisław Komorowski nadal byłby prezydentem Polski a PO nadal trzymałaby władzę w ręku. To dzięki wolności słowa mediów niezależnych prawda mogła ujrzeć światło dzienne i dotrzeć do ogromnego grona Polaków otwierając ich umysły na realia a nie manipulację, jaka wówczas lała się z ekranów mediów tak zwanego głównego ścieku. Ale jedno trzeba przyznać, w kwestii wolności mediów w internecie PO zdała egzamin, ponieważ ręka w rękę idąc z Nowoczesną chce ograniczyć ową wolność, tak by ta wyglądała jak chociażby u naszego zachodniego sąsiada.

Porzućmy wszelkie złudzenia i piękne frazesy, w kwestii wolności słowa nie ma miejsca na pół środki, należy pisać jak jest i mówić jak jest. A zatem niektórzy politycy z tak zwanej totalnej opozycji, często kojarzonej z panem Georgiem Sorosem proponują wprowadzenie w naszym kraju swojej wolności słowa, która poprzez powszechne zastraszanie z wykorzystaniem chociażby policji będzie tępić tych, którzy głoszą poglądy niezgodne z poglądami liberałów.

Przypomnijmy sobie historię strony antykomor gdzie za czasów Bronisława Komorowskiego dosłownie rozjechano jej autora. Czy tak wygląda wolność słowa? Drodzy Czytelnicy, politycy Nowoczesnej chcą zwiększenia sankcji wobec licznych wypowiedzi zamieszczanych w internecie. Według nich obecne prawo jest zbyt słabe w tej materii. Nowoczesna proponuje powołanie tak zwanego ,,ślepego pozwu’’ gdzie to wymiar sprawiedliwości miałby ustalać kto jest autorem postu, komentarza i wreszcie decydować jakie podjąć kroki zaradcze względem autora.

Aparat przyszłej represji zafundowany nam przez posłów Nowoczesnej przy oklaskach PO jawi się na horyzoncie. Wyobraźcie sobie sytuację gdzie każdy dosłownie boi się odezwać i wypowiedzieć swoją opinię w internecie w obawie przed konsekwencjami. Dzięki tego typu zapędom będzie można każdego zdyscyplinować czy wręcz spacyfikować. W takich warunkach umrze całkowicie coś takiego jak wolność słowa, wolność wypowiedzi w Polsce.

Sprawa wolności jest fundamentalna, ponieważ brak wolności wypowiedzi jest dyktaturą, totalitaryzmem i stwarzaniem niewidzialnego więzienia nad głowami danego społeczeństwa. Wymierają takie cechy jak kreatywność, samodzielne myślenie, determinacja, mobilizacja społeczna. Wszystko to, co łączy naród. Dla ludzi chcących upadku narodu ważnym jest, aby te cechy i wolność wyniszczyć. A zatem można zadać dwa pytania. Po pierwsze czy posłowie Nowoczesnej i PO chcą i dążą do wyniszczenia narodu a także pytanie drugie, jakim trzeba być człowiekiem i jakie nosić w głowie chore ideologie by dążyć do wprowadzenia zniewolenia?


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com