Podążaj za głosem serca w przyjaźni i miłości.Poruszanie się pomiędzy zmianami, jakie zachodzą w przyjaźni oraz miłości może być trudnym i nieprzyjemnym doświadczeniem. Dzielimy się różnymi przeżyciami i doświadczeniami i istnieje wiele rzeczy, które łączą nas razem, jednak są i zawsze będą istnieć punkty stanowiące różnicę w poglądach. A zatem co mówi serce? Nasze serce zawsze zna drogę do naszego najwyższego dobra. Kiedy słuchamy naszego serca, nigdy nie stworzymy chaosu, lecz raczej podatności, prawdy i postępu.

Nasze ciało jest nienagannie dostosowane do naszego najwyższego dobra. Zawsze będzie chciało prowadzić nas tam, gdzie powinniśmy być, warunek to czasem zwolnić i zaufać temu, co mówi nam nasze serce. Dobrze jest również pamiętać, że kiedy unikamy trudnych sytuacji, aby chronić siebie lub uczucia innych, robimy krzywdę wszystkim zaangażowanym, zwłaszcza nam samym. Nie służymy nikomu, pozostając w związku, w którym nie czujemy się zrozumiani, celebrowani, kochani lub poznawani.

Wieloryb ocalił życie Nan Hauser przed żarłaczem tygrysim.

Jest rzeczą szalenie ważną, aby posiadać świadomość, że różnice mogą łączyć, być zrozumiane i akceptowane przez tę drugą osobę. Kiedy stoimy w naszej prawdzie bez względu na niewygodę, która może się z tym wiązać, nie tylko rośniemy i rozwijamy się, ale także pobudzamy wzrost i transformację u innych zaangażowanych osób. Nasze najwyższe pragnienie to być kochanym, a bycie otwartym na uczenie się drugiej osoby jest formą miłości.

Można pokusić się o stwierdzenie zahaczające o filozofie wschodu i napisać, że gdy żyjemy w zgodzie z naszym sercem, wszechświat zawsze będzie nas wspierać w dążeniu do tego, co dla nas najlepsze, mimo iż w danym momencie możemy jeszcze tego nie dostrzegać. Wynikiem takiego oddziaływania może być dosłownie wkraczanie w nasze życie w najbardziej nieoczekiwany sposób różnych ludzi i zawsze jest to bardzo wyraźny znak, że jest to dar podążania za sercem i podejmowania działań wypływających z tego inspirującego miejsca.

Jeśli chcemy głębszego związku, silniejszego, bardziej autentycznego i wspierającego obie zainteresowane strony, wymaga to od nas odwagi. Odwaga jest potrzebna do wzajemnego zrozumienia, ucieczka czy ignorowanie niektórych sfer życiowych nie jest rozwiązaniem zwłaszcza, że po przez rozmowę i wsłuchiwanie się w siebie można bliżej poznać naszego przyjaciela czy osobę, którą kochamy. Wystarczy wykonać jeden ruch, postawić pierwszy krok a nigdy nie wiemy gdzie poniosą nas nogi.

Istnieją również przypadki, w których rozpoczyna się bardzo głęboki proces wzajemnego przenikania się obu zainteresowanych stron. Proces ten jest wymagający, ponieważ niczym śnieżna kula z czasem powiększa się i chce sięgać jeszcze dalej. Chcemy się poznawać do takiego stopnia, że nawet najmniejsza błahostka staje się istotna i ważna. Można napisać, że tego typu przypadki zahaczają o szaleństwo jednak w tej pozytywnej formie, bo czy można być dla kogoś szalonym i robić rzeczy, których nie zrobiłoby się dla nikogo innego? Zapewne tak.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com