Polacy to Naród mający heroizm i niezłomność we krwi.

10 Polacy to Naród mający heroizm i niezłomność we krwi
Fot. pixabay.com

[fb_button]

Drodzy czytelnicy po opublikowaniu ostatniego artykułu na naszej stronie to jest: ,, Polska to potężna Lechia istniejąca setki lat przed Chrystusem.’’ Otrzymaliśmy bardzo dużo maili z Waszymi opiniami na temat owego artykułu oraz Waszych spostrzeżeń na temat obecnej sytuacji naszego kraju. Za wszystkie korespondencje dziękujemy i z naszej strony obiecujemy więcej tego

typu publikacji. Natomiast dziś chcieliśmy jeszcze w pewnym sensie kontynuować temat Polski i jej wyjątkowości, która wynika bezpośrednio z Narodu Polskiego.

Rozpocznijmy od pierwszej podstawowej sprawy. W wielu korespondencjach przewijała się nutka zatroskania o Nasz kraj. Raz była ona bardziej widoczna by z kolei innym razem tylko delikatnie zarysowana. Tak czy owak, to ogromny plus, ponieważ świadczy o przywiązaniu Polaków do Polski, również Tych, którzy znajdują się po za granicami Rzeczpospolitej. Ale w tym zatroskaniu, pewnego rodzaju lęku o nasz kraj, dobrze jest zachować swoisty umiar, zdrowy rozsądek i realizm. Nie należy poddawać się propagandzie i popadać w daremny strach i lęk o Ojczyznę.

KOD, czyli tak zwany Komitet Obrony Demokracji, teoretycznie zagrożona wolność w Polsce, problemy gospodarcze, negatywny wizerunek naszego kraju za granicą, problemy kulturowe i społeczne, i tak dalej można by wymieniać bez końca. Taki jest obecnie wałkowany obraz Polski w mediach nie Polskich na terenie Polski, taki o to paradoks. Przy tej okazji nie będziemy pisać konkretnie, o jakie media chodzi gdyż to już jest raczej znany temat.

Dlatego należy z całą stanowczością podkreślić, że wyżej wymienione zagrożenia a pośród nich rycerz na białym koniu w postaci KOD’u to fatamorgana, ułuda i coś nierealnego. Abstrahując od upodobań politycznych należy obiektywnie stwierdzić, że w chwili obecnej nasz kraj rozwija się i to na przekór naszym sąsiadom i w zasadzie zachodnim krajom Europy. Polska powoli staje się potęgą w kierunku, której zwracają swoje oblicze narody innych krajów. Podkreślam, że chodzi o narody a nie samych polityków, którzy prą w zaparte w realizowaniu swoich błędnych idei, z kolei narzuconych im przez finansowych mocodawców.

A zatem, Polska ma się dobrze i paradoksalnie można pokusić się o stwierdzenie, że w zasadzie Polskę mogą zniszczyć jedynie Polacy. Nasz naród charakteryzuje się mocnym kręgosłupem patriotycznym i solidnym przywiązaniem do przynależności państwowej. To też jedynie po przez tak zwane czarne owce, swoistych sprzedawczyków, Polska może w jakimś stopniu zostać z destabilizowana i upokorzona a w konsekwencji, czego ponownie powrócić do zastoju gospodarczego i ekonomicznego. Tego typu sprzedawczyków, którzy Polskę i Nasz Naród zbyli za przysłowiowe srebrniki w historii było wielu i jest ich wielu również i dziś. Według mnie to jest podstawowe zagrożenie dla Polski, rozbicie jej jedności po przez pojedyncze jednostki, które działając niczym krety zrobią wszystko, aby za imputować zewnętrzne fobie w centrum Rzeczpospolitej.

Drodzy czytelnicy Polska pokonała zakon Krzyżaków, nie bezpośrednio, ale pośrednio po przez bitwę pod Grunwaldem. Polska odparła falę islamu w bitwie pod Wiedniem, przetrwaliśmy Potop Szwedzki, I oraz II wojnę światową, czas zaborów a nawet ponad stu letni czas wymazania naszego narodu z map Europy i świata. Tego typu przykładów jest wiele, dlatego myśląc o Polsce dobrze jest poszerzyć ramy naszego postrzegania. Nie koncentrujmy się głównie na chwili obecnej, które jest ważna, ale spoglądajmy na nasz kraj z szerszej perspektywie.

Polska to nie tylko wzajemne relacje z Unią Europejską, która przedstawiana jest niczym Bóg, którego należy bezkrytycznie słuchać. Polska to nie tylko KOD, PO czy Nowoczesna, i masa różnego rodzaju obecnych urojeń. Polska to wielotysięczna historia, przeplatana wojnami, upadkiem, zwycięstwem, heroizmem i krwią wielu poległych bohaterów. Nasz kraj jest niczym żelazo hartowane w ogniu historii. Mało tego, jestem pewien, że Polska nigdy nie upadnie, ponieważ nawet, jeżeli przyjdą trudne czasy a jestem pewien, że tak się stanie, ponieważ ostateczne starcie z globalizmem dopiero przed nami, to mimo wszystko nasz naród wyjdzie z tej bitwy obronną ręką. Dlaczego?

Otóż przemawia za nami historia. Wielu próbowało wymazać naród Polski z tej ziemi i co? Tych ludzi już nie ma a Polska istnieje nadal. To bardzo ważne przesłanie, warto o nim pamiętać i swoją drogą możemy się cieszyć, że ktoś kiedyś zaplanował, iż urodzimy się właśnie Polakami. Będziemy stanowić element Narodu, którego historia sięga setki lat przed narodzeniem Jezusa z Nazaretu. Narodu, który zwycięstwo i niezłomność ma we krwi.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 2 Comments

  1. Historia lubi zataczać koła. To się właśnie dziej .Naród Polski stoi twardo przy Bogu, a Bóg da Polsce i Polakom ochrone i Lechia – Polska ponownie stanie się potęgą

  2. Jestem dumna ,ze urodzilam sie i wychowalam wlasnie w Polsce:Kazdy kto narzeka na nasz kraj bardzo malo o nim wie.Dziekuje Bogu i rodzicom,ze mnie wychowali w milosci do kraju i w szacunku dla historii naszej ojczyzny Honorata Taislova

Comments are closed.