Polska to również Kresy Wschodnie, gdzie Ukraińcy z OUN i UPA torturowali i mordowali dzieci narodu Polskiego.


Fotografia przedstawia las zwany Rosochacz. Na zdjęciu uchwycono moment identyfikacji zwłok obywateli Rzeczpospolitej mieszkających na terenie wsi Połowce. Ciała należą do Polaków uprowadzonych nocą z 16 na 17 stycznia roku 1944, a więc kobiety z dziećmi i mężczyzn, ostatecznie poddawanych torturom i zamęczonych przez Ukraińców. Ekshumacje ukazały tragiczny obraz tego, w jaki sposób nacjonaliści Ukraińscy potraktowali bezbronne kobiety oraz dzieci narodu Polskiego.

Historia Polski obejmuje czasy, w których Polska na mapach wyglądała inaczej aniżeli obecnie. To pokazuje, iż pisząc o historii naszego Narodu, nie możemy zapominać o Kresach Wschodnich, i mieszkających tam nadal Polakach. Historia Kresów Wschodnich naznaczona została piętnem bestialstwa i ludobójstwa. Brutalne gwałcenie młodych dziewczyn na oczach rodziców, a następnie wymordowanie całej rodziny. To jeden ze sposobów tortur stosowanych przez ukraińskich nacjonalistów z OUN i UPA.

,,Encyklopedia przedstawia suchy przekaz, że Kresy to tereny należące do Rzeczypospolitej w okresie międzywojennym, które dzisiaj rozciągają się od Karpat aż po Litwę, natomiast on absolutnie nie wyczerpuje zagadnienia. Kresy to nie tylko teren zaznaczony na mapie. Dziś, mimo przynależenia do innego państwa, to jedne z głównych ośrodków Polskości. Po II wojnie światowej zostaliśmy zmuszeni zostawić tam swój dobytek, kulturę, całe dziedzictwo przodków.’’

Edward Bień. Działacz Polskiego Stowarzyszenia Kresowian.

,,Pisać dziś o Polsce tylko w obecnym kształcie, to jakby pozbawić się części serca i mózgu. Bo gdzie się urodzili Stanisław Moniuszko, Tadeusz Kościuszko, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Artur Grottger, Józef Piłsudski, Czesław Miłosz, Zbigniew Herbert, Wojciech Kilar, Stanisław Lem, Maria Konopnicka? Wybitne postaci z kresowym rodowodem można wymieniać bez końca.’’

Profesor Stanisław Nicieja.

Dlatego też każdy Polak i Polka powinni nosić w sercu świadomość, że za Bugiem jest duch narodowy, pomimo tego, że oficjalnie przyjmuje się, iż granica Rzeczpospolitej kończy się wcześniej. Kresy Wschodnie to coś więcej aniżeli ziemia, to określenie pewnego okresu czasu z całej historii naszego Narodu. Kresy Wschodnie to określenie wspomnień i ludzi, określenie heroicznej walki o przetrwanie myśli polskiej i stawienie oporu bestialstwu, jakiego dopuścili się Ukraińcy.

Ludobójstwo na Wołyniu. Prawda, o której nie można zapominać.

Fotografia dzisiejszej publikacji przedstawia las zwany Rosochacz mieszczący się obok miasteczka Jagielnica. Na zdjęciu uchwycono moment identyfikacji zwłok obywateli Rzeczpospolitej mieszkających na terenie wsi Połowce. Ciała należą do Polaków uprowadzonych nocą z 16 na 17 stycznia roku 1944, a więc kobiety z dziećmi i mężczyzn, ostatecznie poddawanych torturom i zamęczonych przez Ukraińców. Ekshumacje ukazały tragiczny obraz tego, w jaki sposób nacjonaliści Ukraińscy potraktowali bezbronne kobiety oraz dzieci narodu Polskiego.

Twarze znajdowały się w stanie całkowitego zmasakrowania, badacze ze łzami w oczach notowali częste przypadki: ,,Rozcięcia szyi, obcinania uszu oraz nosów, wybranie oczu i duszenie przy użyciu sznurów, które namydlano by te łatwiej się zaciskały.’’ Jedno z ciał kilkunastoletniego dziecka miało paluszek wskazujący lewej dłoni wsunięty pod sznurek, by w ten sposób ratować swoje życie, nie pozwolić sobie go odebrać oszalałym mordercom. W Lesie Rosochacz zidentyfikowano 26 ciał.

Obecnie wielu Polakom, Kresy Wschodnie kojarzą się przede wszystkim z chłopstwem, co jest niestety wypaczeniem prawdy a przynajmniej jej znacznym naciągnięciem, otóż z Kresów pochodzą znamienite polskie rody szlacheckie jak Buczaccy, Koniecpolscy, Sieniawscy czy wreszcie Potoccy. Z kolei sam Lwów to niejako kolebka kultury polskiej. Liczne uczelnie, znamienici matematycy, o których usłyszał cały świecie.

Na Kresach Wschodnich kultura oraz przemysł rozwijały się bardzo dynamicznie, pomimo tego, że Rzeczpospolita dopiero po długim okresie zniewolenia stała się państwem niepodległym. I tak dla przykładu pierwszą telewizję w naszym kraju uruchomiono już w roku 1937. Pierwszą kamerę mechaniczną skonstruował nasz rodak Kazimierz Prószyński w roku 1908. Pierwszy magnetofon Nagra, wynalazł Stefan Kudelski, mimo iż obecnie słyszymy, że to Japończycy jako pierwsi wynaleźli magnetofon.

Działania wojenne nacjonalistów ukraińskich to grabieże, tortury, gwałty i morderstwa. Sowieci szli ramię w ramię z Ukraińcami, podpalali całe wioski, rabowali i gwałcili nawet dzieci. Szerzyła się zaraza. Wszelki majątek oraz mięso i ziarno konfiskowało wojsko. Ukraińcy posługiwali się widłami i siekierami, posiadali jednak także karabiny, które wcześniej otrzymali od Niemców. Pamiętajmy, że wielu Ukraińcy należało do SS Galizien.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com