415 ciał dzieci odkrytych w grobie katolickiego sierocińca.


26 Ponad 415 ciał dzieci odkrytych w grobie katolickiego sierocińca


,,Analiza zapisów pokazuje, że jedna trzecia zmarłych miała 5 lub mniej lat. Dwadzieścia cztery osoby, które zmarły, miały więcej niż 15 lat, a większość zgonów miała miejsce w latach 1870-1930.’’

Dziennikarze śledczy BBC.

Raport z przerażającego śledztwa w katolickim sierocińcu zostanie w pełni opublikowany w tym tygodniu. Jednak do tej pory śledztwo doprowadziło do odkrycia masowego grobu zawierającego ciała ponad 415 sierot w tym niemowląt, małych dzieci i dzieci w wieku powyżej 10 lat. Skrzętne dochodzenie w tej sprawie przeprowadzone zostało także przez dziennikarzy śledczych Sunday Post i BBC. To dzięki pracy owych zespołów mroczny sekret katolickiego sierocińca Smyllum Park mógł ujrzeć światło dzienne.

26 Ponad 415 ciał dzieci odkrytych w grobie katolickiego sierocińca 2

Według dziennikarzy „Sunday Post”, śledztwo prowadzone przez organy państwowe wykazało, że ponad 415 młodych ludzi zostało pochowanych w zbiorowym grobie. To odkrycie wywołało z kolei społeczne oburzenie i konsternacje. Jak donosi BBC, Siostry Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo, które prowadziły dom i trzymały nad nim całkowitą pieczę a zatem sprawowały pełnią kontrolę nad sierocińcem, odmówiły jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie, co jeszcze mocniej niepokoi i zastanawia tamtejszą społeczność.

26 Ponad 415 ciał dzieci odkrytych w grobie katolickiego sierocińca 3

Były pierwszy minister, Jack McConnell powiedział, że to haniebne, iż wciąż czekają na prawdę i sprawiedliwość ofiary oraz rodziny ofiar tego typu ukrywanych zbrodni. Dalej McConnell dodaje.

,,To przełomowe odkrycie ujawnia, że wiele dzieci mogło zostać pochowanych w tych nieoznaczonych grobach. Po tylu latach milczenia musimy poznać prawdę o tym, co się tutaj wydarzyło, dlaczego ukrywano śmierć ponad 400 dzieci, co powodowało, że prawda nie mogła wyjść na jaw i wreszcie, co tutaj się wydarzyło?’’

Dziennikarze śledczy BBC ujawniają kolejne fakty przerażającego odkrycia.

,,Analiza zapisów pokazuje, że jedna trzecia zmarłych miała 5 lub mniej lat. Dwadzieścia cztery osoby, które zmarły, miały więcej niż 15 lat, a większość zgonów miała miejsce w latach 1870-1930. Niektóre dzieci zostały wysłane do sierocińca Smyllum Park z innych miejsc w centralnej Szkocji. Dokumenty pogrzebowe zostały odkryte w Glasgow jedynie dla dwóch zmarłych. Szokujące jest także to, iż śmiertelność dzieci w sierocińcu prowadzonym przez katolików była o 300 procent wyższa niż najwyższa śmiertelność szkockich dzieci kiedykolwiek zarejestrowana.’’

Dochodzenie w tej koszmarnej sprawie masowego grobu rozpoczęło się już w 2003 roku, kiedy to dwaj mieszkańcy sierocińca Frank Docherty oraz Jim Kane podjęli starania mające na celu ujawnienie prawdy. Interesujące są ich wypowiedzi na temat wydarzeń, do jakich dochodziło w tamtejszym sierocińcu.

,,Zapewne każdy wie, że życie dzieci w sierocińcach nie jest czymś łatwym, zazwyczaj jest to koszmar i nic więcej. Są jednak sytuacje gdzie ów koszmar przeradza się w piekło na ziemi. Nie chcemy rozpowszechniać złudnych podejrzeń i teorii, jednak śledztwo, które zostanie przeprowadzone w tej sprawie pokaże prawdziwe oblicze Smyllum Park. To tutaj życie wielu osób kończyło się nim jeszcze nie zdążyło się dobrze rozpocząć.’’

Jim Kane.

Niestety jak później się okazało, śledztwo w tej sprawie szło bardzo ociężale, wielu uważało, wprost, że ze względu na powiązania z Kościołem dąży się do wyciszenia całej sprawy i jak najszybszego zamknięcia tematu. Jednak dzięki interwencji dziennikarzy BBC oraz Sunday Post prawda powoli wychodzi na jaw. Dziś informacje w tej sprawie są już na tyle rozpowszechnione na świecie, że nie jest rzeczą możliwą, aby sprawa grobu zawierającego ponad 415 ciał dzieci została zapomniana i przemilczana przez świat i współczesną cywilizacje.

26 Ponad 415 ciał dzieci odkrytych w grobie katolickiego sierocińca 4

Wiele doniesień o nadużyciach w domu opieki zostało również odkrytych przez Sunday Post dosłownie w ostatnich miesiącach. Raport wymienia między innymi bicie, ciosy, publiczne upokorzenia i psychiczne znęcanie się. Siostry Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo odmówiły publicznego wystąpienia w sprawie któregokolwiek z tych ostatnich doniesień. Jednak powstaje pytanie czy w tym przypadku milczenie jest słusznym krokiem?


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


Dodaj komentarz