Poradnik na czasy kryzysu Cz.2: Należy myśleć o najlepszym, ale być również przygotowanym na najgorsze.

Udostępnij

Ponadto w mojej opinii Powinniście sobie Państwo kupić książkę, profesjonalną pozycję księgarską traktującą o ziołolecznictwie i tak zwanej „medycynie naturalnej”, gdyż, z całą pewnością, takie wydawnictwo przyda się Wam i Waszym Rodzinom. Natura czy też szeroko pojęta przyroda to ogólnodostępna apteka, z której może każdy skorzystać, trzeba mieć tylko świadomość jej istnienia i świadomość wiedzy, dzięki, której będzie można sięgnąć po to, co w danym momencie jest nam niezbędne i potrzebne.

Dziś druga i ostatnia część publikacji związanej z podstawami jakie każdy powinien posiadać w momencie w którym zaistnieje taki czy inny poważny kryzys globalny lub też regionalny. Należy pamiętać, że realne przygotowanie się na możliwy kryzys nie jest oznaką pesymizmu ale bardziej realizmu i zdrowego rozsądku. Istnieje powiedzenie: „należy myśleć o najlepszym, ale być również przygotowanym na najgorsze”.

Dziś pewna jest tylko śmierć i podatki, to też konkluzja jest prosta: „żyjemy w skrajnie niepewnych czasach”. Z tego płynie kolejna konkluzja, a mianowicie owe niepewne czasy wymagają od nas podjęcia nietypowych i wyjątkowych przedsięwzięć. Czy je podejmiemy i na jaką skalę, zależy już od nas i naszych możliwości. Myślę jednak, że każda forma przygotowania, jest już światełkiem w tunelu. Zatem zaczynamy!

Szanowni Państwo, proszę regularnie stosować czosnek, który uodparnia oraz pomaga na katar sienny i zatkany nos oraz używać równolegle z nim imbiru. Uwaga: zioła i wywary z nich, co do zasady, nie powinny być poddane ekspozycji na promienie UV (nie powinny być wystawiane na światło słoneczne), gdyż znaczna ich większość, reaguje pod jego wpływem i wchodzi w reakcje chemiczne, których produkty przemiany, zamiast leczyć, będą szkodzić.

Biegunki i inne stany zapalne można natomiast leczyć korą dębu zbieraną z młodych pni i gałązek, jeszcze przed rozwojem liści, to znaczy pod koniec marca lub w kwietniu. Korę taką należy wysuszyć i stosować wewnętrznie na rozwolnienia (biegunki), nieżyty żołądka i jelit. Jest ona niezastąpionym środkiem w leczeniu zatruć pokarmowych i żółtaczki. Garbniki zawarte w korze dębu zapobiegają utracie wody i elektrolitów i powodują zagęszczanie mas kałowych. Kora dębu ma także właściwości antyseptyczne, ściągające i przeciwzapalne.

Podam Państwu jeszcze przykładny naturalnych leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych, a mianowicie: wierzba biała – drzewo, które rośnie niemalże przy każdej polskiej, wiejskiej drodze, posiada korę, która kiedyś była wykorzystywana, jako naturalna aspiryna, gdyż zawiera substancję o nazwie salicyna. Kora wierzby białej jest skuteczna w łagodzeniu bólu, stanów zapalnych i gorączki.

Nieco podobne, ale trochę słabsze, właściwości mają liście brzozy. Są to właściwości przeciwzapalne, które także posiadają również kwasy omega-3, a ponadto, są one korzystne dla osób, które cierpią na artretyzm oraz inne dolegliwości wywołane zapaleniem stawów i na stany zapalne jelit. Oprócz właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych, zmniejszają one również ryzyko chorób układu krążenia.

Ponad to już dzisiaj, poszukajcie sobie, w Internecie lub poproście kogoś, kto zna się na surfowaniu w Sieci, o wyszukanie „pradawnych” i ogólnodostępnych metod leczenia Waszych schorzeń, tak, abyście mogli ratować się, w ten sposób, gdy przyjdą ciężkie czasy, a współczesna (nowoczesna) i naszpikowana elektroniką medycyna oraz laboratoryjna farmacja oparta na syntetykach i zaawansowanych technologiach bio-chemicznych, będą już tylko wspomnieniem.

Ponad to w mojej opinii Powinniście sobie Państwo kupić książkę, profesjonalną pozycję księgarską traktującą o ziołolecznictwie i tak zwanej „medycynie naturalnej”, gdyż, z całą pewnością, takie wydawnictwo przyda się Wam i Waszym Rodzinom. Natura czy też szeroko pojęta przyroda to ogólnodostępna apteka, z której może każdy skorzystać, trzeba mieć tylko świadomość jej istnienia i świadomość wiedzy, dzięki, której będzie można sięgnąć po to, co w danym momencie jest nam niezbędne i potrzebne.


Przeczytaj również:

Poradnik na czasy kryzysu Cz.1: Przeczytaj i zapoznaj się z tym, co jest niezbędne aby przeżyć gdy nadejdzie „globalne załamanie”.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pixabay.com / flickr.com