Prastara Sekta Lilithu.

[fb_button]

10 Prastara Sekta Lilithu
Fot. youtube.com

Czy warto ryzykować i inicjować próbę nawiązania kontaktu z bytem nie z tego świata?

Tajne organizacje, tajemnicze bractwa i sekty, to dziś coś, co bardzo często ciekawi i wciąga. Ogólnie można napisać, że słowo tajemnica ma w sobie coś magnetyzującego, człowiek z natury pragnie poznać rzeczy zakryte, dowiedzieć się czegoś, co nie jest znane. Samo poszukiwanie wiedzy i rozwój wewnętrzny to ważne życiowe cele, warto się ubogacać w nowe umiejętności i informacje, jednak równocześnie należy pamiętać i o tym by w pewnych sytuacjach odpuścić, ponieważ ewentualna wiedza może okazać się dla nas zgubna lub cena, jaką przyjdzie nam za nią zapłacić będzie zbyt wysoka. Dlaczego o tym piszemy? Otóż dziś cofniemy się w czasie i napiszemy o prastarej i mało znanej sekcie o nazwie Lilithu.

Nazwa tej sekty została zaczerpnięta od imienia kobiety demona Lilith, którą Sumeryjczycy 5000 lat przed narodzeniem Chrystusa czcili i wysławiali. Była dla nich bogiem, tworem, który nadawał sens ich egzystencji przy okazji wymagając różnego rodzaju darów, jak chociażby darów z żywych ludzi. Może się to wydawać szokujące, ale jeżeli spojrzymy wstecz a w szczególności na czasy przed Chrystusem to tam aż roi się od tajnych organizacji i sekt, które w ramach kultywowanych rytuałów składały ofiary z ludzi. Nie mniej jednak nie trzeba sięgać aż tak daleko by dostrzec tego typu organizacje, otóż obecnie zarzuca się grupie o nazwie Bohemian Grove, że składa ofiary z dzieci.

Jednak to nie wszystko otóż Lilith to bardzo intrygująca postać czy też stworzenie. Żydowska tradycja podaje, że była ona żeńskim demonem mordującym noworodki oraz dzieci. Mało tego, Rabini uważają Lilith za pierwszą żonę Adama, uważają, również, że została ona stworzona podobnie jak Adam z prochu ziemi, była pierwszą kobietą i była równa Adamowi. Jest to wielka tajemnica Biblii, o której się nie wspomina, pewna biblijna teoria spiskowa. O Lilith możemy przeczytać między innymi w księdze Izajasza, gdzie jest przedstawiona jako strzyga zamieszkująca ruiny.

Postać tego demona w wielu tekstach wiąże się z wampiryzmem, natomiast same wampiry uważane są za istoty demoniczne, innymi słowy koło nam się zamyka i rzeczywiście możemy pokusić się o stwierdzenie, że istnieje pewna grupa demonów, które są wampirami i stąd wziął się tak naprawdę mit czy też legenda tych stworzeń. Natomiast wracając do historii Lilith to w tekstach Rabinistycznych możemy doczytać się, iż została ona wygnana przez Boga z raju, po czym udała się nad Morze Czarne gdzie współżyła z demonami i z nimi płodziła potomstwo. Być może byli to pierwsi przedstawiciele wampirów posiadających cechy ludzkie oraz nadludzkie w tym przypadku demoniczne. Tego oczywiście nie wiemy, ale zawsze możemy spekulować. Tutaj warto poczytać księgę Zohar.

Zauważmy, że Lilith pojawia się w tekstach Rabinów, ale i w Biblii, a zatem jest to postać w jakimś stopniu wiarygodna. Dalej możemy dojść do wniosku, że była ona człowiekiem, z czasem stała się demonem a przyczyniło się do tego jej postępowanie po opuszczeniu raju. Czy człowiek może stać się demonem? Sądzę, że jest to pytanie otwarte, nie mniej jednak w przenośni można z pewnością tak napisać, ponieważ sam Judasz stał się demonem, czyli w pewnym sensie nabrał on cech tych duchowych istot, stał się im poddany, stał się narzędziem w ich władaniu.

Tak w dużym skrócie wygląda historia Lilith, kobiety przeistoczonej w demona. Jednak przy tej okazji mimo wszystko nie powinniśmy kierować się taką naiwnością czy pewnego rodzaju rozmarzeniem historycznym. Otóż istoty duchowe są inteligentne i sprytne, mogą podawać się dosłownie za każdego a my ostatecznie nie będziemy mieć pewności czy nawiązaliśmy kontakt z tym czy innym bytem duchowym. Świat duchowy to świat istot dobrych jak i złych, tych, które chcą zguby człowieka i tutaj powstaje zasadnicze pytanie. Jest ono fundamentalne a mianowicie czy warto ryzykować i inicjować próbę nawiązania kontaktu z bytem nie z tego świata?

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.