Premier rośnie w siłę a Andrzej Duda to Komorowski na Bis?


4 Premier rośnie w siłę a Andrzej Duda to Komorowski na Bis


Rekonstrukcja rządu to w ostatnim czasie temat spekulacji w wielu mediach. Często mówi się, że ofiarą nadciągającej rekonstrukcji rządu padnie sama Premier, co jest dość nieudolnym rozumowaniem, ponieważ Pani Premier cieszy się ponad 50 procentowym poparciem zaufania pośród Polaków a owo poparcie z miesiąca na miesiąc wzrasta. Jest to pewnego rodzaju fenomen, ponieważ spokój, konsekwencja i niezwykłe opanowanie pozwalają Beacie Szydło na bardzo wiele przy jednoczesnej i autentycznej sympatii wyborców.

Można przekornie napisać, że rekonstrukcja rządu powinna objąć przede wszystkim obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę, który wywodząc się ze środowiska tak zwanej dobrej zmiany, ową dobrą zmianę wstrzymuje a w niedalekiej przyszłości być może nawet zacznie niszczyć. Hasło wyborcze Andrzej Duda to się uda, można zamienić na Andrzej Duda to się NIE uda. Ze środowiska partii PiS oraz Polski Razem i szeroko pojętej koalicji konserwatywno liberalnej płynął sygnały, że pozycja obecnego prezydenta jest pozycją straconą i nie zostanie on wystawiony jako kandydat dobrej zmiany w kolejnych wyborach prezydenckich. Dlaczego nie zostanie ponownie wystawiony?

Prezydent utrudnia przeprowadzenie zmian w reformie sądownictwa, która to reforma była jedną z najbardziej oczekiwanych i hucznie zapowiadanych reform w kampanii. Prezydent o tym zdaje się zapomniał i powstaje pytanie czy w przyszłości zapomni również i o innych obietnicach, jakie składał? Nie można oddawać głosu na kandydata, który coś obiecuje a następnie się z tego wycofuje lub ma zamiar przeprowadzić jakieś reformy jedynie symulacyjne i nic nie wnoszące do sprawy. Niestety taką obecnie postawę przyjął Prezydent oraz jego doradcy.

Beata Szydło mówi NIE Europejskiej hordzie zdrajców.

Kilka dni temu Krajowa Rada Sądownictwa, czyli niejako dusza i serce polskiego Sądownictwa odrzuciła kandydatury asesorów delegowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości uznając, że kandydaci z plakietką Ministra Zbiory nie będą odpowiedni. Jest to zwyczajny skandal, który dobitnie pokazuje, po pierwsze, że KRS jest aktywną stroną w sporze o wygląd sądownictwa w Polsce. Po drugie KRS kieruje się przesłankami politycznymi a to pokazuje, że jest bardziej partią niż niezależnym organem. Dodatkowo 12 z 15 członków KRS głosowało za odrzuceniem kandydatury młodych, doskonale wykształconych Polaków. Oczy to świadczy?

To świadczy, że tylko 3 z 15 członków KRS faktycznie stanowi namiastkę niezawisłości i oderwania od tak zwanej Kasty Prawniczej. To także pokazuje, że postawa obrana przez prezydenta Andrzeja Dudę jest postawą złą, jego pozycja staje się coraz bardziej słaba i marginalizowana nie tylko przez obóz dobrej zmiany, ale samych Polaków. Prezydent Duda obecnie stara się bardziej bronić tego przez lata konstruowanego konglomeratu sądowniczego niż działać na rzecz zwykłych Polaków. To zła informacja, dodatkowo, jeżeli dołączymy do niej wzmianki o byłych agentach WSI stojących za plecami Prezydenta to wówczas rysuje się nam obraz smutny, być może nawet Bronisław Komorowski na BIS.

Na koniec chcemy także odnotować ważną informację, otóż Premier Beata Szydło została sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych kobiet świata magazynu FORBES. Musi to być informacja szokująca dla polskiej opozycji oraz Polaków głosujących na polską opozycję. Dlaczego? Jak to możliwe, że Beata Szydło, kukiełka w rękach Jarosława Kaczyńskiego, jak mawiają politycy opozycji, została uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata? To pokazuje jak politycy obecnej opozycji są oderwani od rzeczywistości. Albo inaczej, kłamią w żywe oczy po mimo tego, iż rozumieją doskonale, jakim doskonałym strategiem jest Beata Szydło.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com