Próg nowej nadziei i możliwości.

2-prog-nowej-nadziei-i-mozliwosci

Fot. youtube.com

[fb_button]

Zegar życia nieubłaganie tyka wyznaczając czas po czasie. Wychodzimy i łapiemy ożywiające powietrze w gwieździstą noc pełną nas, wypatruję ciebie a ty mnie w kręgu niekończących się wspólnych myśli. Trzymasz nasze marzenia w blasku księżyca, idąc ścieżką tajemniczości w poszukiwaniu lepszego jutra. Otwórzmy się na blask duszy wsłuchując się w nią.

Jeśli się zagubisz, popatrz uważnie a odnajdziesz się na nowo, jeśli będziesz upadać będę przy tobie by cię ująć w oczekiwaniu przyszłości. Czas po czasie, chwila po chwili, spojrzenie po spojrzeniu, oddech po oddechu, zmierzamy na przód ku kresowi horyzontu z myślą oczekującą czegoś lepszego.

Czasem w życiu wiatr wieje w nasze oczy a przeciwności życia zdają się wychodzić dosłownie z pod ziemi, co robimy w takich momentach? Poszukujemy nowej szansy, łapiemy nową chwilę czy może wręcz odwrotnie, odwracamy wzrok i odchodzimy w cień? Zapomnienie, rezygnacja a nawet bezsilność to uczucia, które coraz częściej towarzyszą współczesnemu człowiekowi, są to uczucia czy też doznania emocjonalne, które można nazwać doznaniami cywilizacyjnymi, podobnie jak są choroby cywilizacyjne, tak tutaj mamy pewne mentalne doznania.

Takie sytuacje czy też momenty w naszym życiu to coś, z czym trzeba umieć sobie radzić, poddanie się zalewowi czarnej i mrocznej fali beznadziei do niczego konkretnego i konstruktywnego nie prowadzi. Mało tego, czasem możemy się zatrzymać i załamać ręce, możemy zetrzeć łzę z oka, ostatecznie jesteśmy tylko ludźmi i nic, co ludzkie nie jest nam obce, jak powiedział kiedyś ktoś znany, nie mniej jednak, co jest tutaj szalenie istotne. Istotne jest to, aby nie pozostawać w takim stanie, lecz szukać wyjścia, bo ono jest i czeka aż nasze stopy przekroczą próg nowej nadziei.

Z trudnymi sytuacjami jest jak z testem w szkole, dobrze jest go zdać czy też zaliczyć. Jednak tutaj to jest w życiu, mamy do czynienia z egzystencją, a to najbardziej wymagający nauczyciel. To też nigdy nie odwracajmy wzroku od problemów, ponieważ one nie znikną, lecz rozwinął się jeszcze bardziej na naszą niekorzyść. Stawiajmy czoła temu, co przed nami, stawiajmy czoła temu, co przyniesie los, a możemy być pewni, że osiągniemy sukces, wejdziemy na szczyt góry i zerkniemy w dół, a wówczas będziemy już wiedzieć, że było warto. Warto podejmować to wyzwanie, ponieważ jesteśmy ludźmi, a człowiek to zdobywca, cały świat leży u jego stóp, człowiek jest panem tej ziemi, to też warto korzystać z naszych możliwości i przywilejów.

Bardzo często człowiek zaczyna doceniać to, co ziemskie dopiero w obliczu końca, świadczą o tym liczne świadectwa osób, które dosłownie o włos uniknęły śmierci. Nie czekajmy na ten czas, bo wówczas może być już po prostu za późno, już dziś spójrzmy w lustro i wypowiadając swoje imię dodajmy dasz radę lub działaj i zdobywaj nikt tego za ciebie nie zrobi. Jeżeli nazywasz się Andrzej stań przed lustrem i powiedz: Andrzeju dziś dałeś radę, czasem nie było łatwo, ale ważne, że wytrwałeś, jutro będzie lepiej. Natomiast, jeżeli nazywasz się Karolina to również zatrzymaj się przed lustrem, spójrz na swoje oblicze i powiedz: Widzisz możesz wiele, jednak to nie wszystko, jeżeli uwierzysz jeszcze bardziej w swoje możliwości to nie raz zaskoczysz sama siebie. I wreszcie jeżeli nazywasz się Michał, Tomek, Paweł, Natalia i tak dalej, to również spróbuj tego by przekroczyć kolejny próg nadziei.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.