Prymas Polak wbija gwóźdź do trumny Polskiego Kościoła.


20 Prymas Polak wbija kolejny gwóźdź do trumny Polskiego Kościoła


,,Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji. Jeśli moi księża będą manifestować przeciw uchodźcom, to mówię krótko: będą suspendowani”.

Prymas Polski Wojciech Polak.

Drodzy Czytelnicy w obecnym czasie możemy zaobserwować niewiarygodny podział w Kościele zarówno Polskim jak i ogólnie Europejskim o światowym nie wspominając, bo tam zaiste jest już pewna namiastka apokalipsy. Ów podział jest tak głęboki, że można mówić nawet o schizofrenii, jaka panuje pośród Kapłanów, którzy w dużej mierze powołują się na obecnego Papieża czy Prymasa Polski a mówią swoje. A zatem jawne różnice poglądów w strategicznych aspektach przy jednoczesnym wzajemnym gloryfikowaniu. Czym to się kończy? Mamy pewnego rodzaju kółko wzajemnej adoracji, które w sposób jawny i często bezczelny wzajemnie się do siebie uśmiecha przy jednoczesnym nauczaniu rozbieżnych nauk. Można zadać pytanie gdzie w tym wszystkim jest Jezus?

Pierwsza podstawowa i kuriozalna kwestia. Papież Franciszek nakłania, namawia a w ostatnim czasie nawet nieco groźnie upomina, aby przyjmować uchodźców, którzy w gruncie rzeczy są imigrantami a nawet terrorystami. Podobnie Prymas Polski Wojciech Polak. Z kolei wielu nazwijmy to szeregowych kapłanów gdzieś w miastach czy na wsiach forsuje przekonanie, iż należy oprzeć się islamizacji Europy i nie przyjmować imigrantów. Jak w tym całym skrajnie chorym zawirowaniu ma odnaleźć się zwykły wierny? Chrześcijanin oczekuje jasnego i jednolitego przesłania od Kościoła a co otrzymuje? Otrzymuje zlepki sprzecznych ze sobą idei, które często przyczyniają się do jeszcze większego upadku autorytetu kościoła i kapłanów.

Ogrom apostazji w Holandii. Zamknięcie tysiąca Kościołów.

Zapewne wiele osób w obecnych czasach buntuje się na myśl, że ktoś w ogóle ośmiela się skrytykować kapłanów. Podobnie sami kapłani często podkreślają jak to są prześladowani przez media. A można zapytać, czy sami w dużej mierze nie są temu winni? Czy kościół Rzymsko Katolicki jest już martwy by mówić o nim tylko dobrze jak to zazwyczaj ma miejsce w przypadku zmarłego?

Osobiście uważam, że tego typu postawa jest namiastką słodkiej trucizny, która hierarchom kościoła bardzo odpowiada, ale w gruncie rzeczy przyczynia się do ich upadku i wypaczenia nauki Jezusa z Nazaretu. Można zapytać, czy współczesny Kościół nie staje się Sanhedrynem, a zatem kościołem z czasów, kiedy Jezus nauczał i przez przedstawicieli owego kościoła został skazany na śmierć.

,,Jeśli ja usłyszę, że w Gnieźnie odbywa się jakaś manifestacja antyuchodźcza, i że na to wybierają się moi księża, to mówię krótko: każdy, który tam pójdzie, będzie suspendowany. Nie ma dla mnie innej drogi, dlatego że jestem odpowiedzialny za tych, którzy są w mojej diecezji. Jeśli moi księża będą manifestować przeciw uchodźcom, to mówię krótko: będą suspendowani”.

W tej sytuacji należy zdać słuszne pytanie czy Prymas Polski odróżnia uchodźcę od imigranta? Wydaje się, że nie. Po drugie, nie tak dawno ministerstwo spraw wewnętrznych Niemiec przesłało raport do Kanclerz Merkel, w którym pisze, wprost że ponad 70 procent owych uchodźców to są imigranci zarobkowi, mało tego, pośród nich znajdują się także osoby powiązane z grupami terrorystycznymi, nad tak wielką falą imigracji nie da się zapanować.

Czy Prymas Polski ma tego świadomość? Może nim zacznie suspendować, kogo popadnie, wcześniej niech zapozna się w wolą narodu Polskiego, która to wola jest jasna. Blisko 80 procent Polaków nie chce przyjmować imigrantów. Ale cóż, wydaje się, że jest to kolejna kwestia, w której hierarchowie Kościoła Polskiego są nieco oderwani od rzeczywistości. Jest to postawa ukazująca zadufanie w sobie oraz pewnego rodzaju butę, która źle się skończy dla polskie wiary katolickiej.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com