Przekleństwo kredytów Cz.1 Chciwość i manipulacja.

15 Przekleństwo kredytów Cz.1 Chciwość i manipulacja
Fot. pixabay.com

[fb_button]

,,Macie przerąbane w dzisiejszym świecie.’’

,,Mało osób zdaje sobie z tego sprawę, w zasadzie jeszcze tego tak naprawdę nie wiecie, ale w gruncie rzeczy jesteście straconym pokoleniem.’’

,,Młodzi gdzie są wasze stałe dochody? Gdzie wasza pewna praca i jakiekolwiek fundusze na przyszłość i nieuchronną starość? Czy tak wygląda świetlana przyszłość?’’

Drodzy Czytelnicy dziś poruszymy bardzo ważny temat, jest on również i z tego względu istotny, ponieważ dotyczy praktycznie każdego człowieka żyjącego w obecnym systemie rzeczy, w obecnych uregulowaniach prawnych oraz ekonomicznych. Nasze rozważania rozpoczęliśmy od przytoczenia wypowiedzi kilku ekonomistów, nie mniej jednak nie mamy na celu przedstawiania tych opinii w sposób indywidualny, ale ukazanie, że w gruncie rzeczy bardzo duża część środowiska bankierów, ekonomistów i ludzi spoglądających w przyszłość dostrzega pewną czarną dziurę, którą przyjdzie kiedyś zapełnić obecnym pokoleniem. Być może to wszystko brzmi dość tajemniczo, ale postaramy się rzucić nieco światła na te sformułowania, jakie zostały przytoczone powyżej i na samym wstępie.

Wielu ludzi wiele lat temu przekonywało nas, czyli społeczeństwo, że chciwość jest dobra i pożądana, ale jest czymś niemoralnym, ot taka pociągająca sprzeczność. Dziś chciwość jest już jak najbardziej legalna i szerzona, róznymi sposobami, można pokusić się o stwierdzenie, że chciwość stała się ideą budującą podstawy świata konsumpcjonizmu, tego świata, w którym obecnie żyjemy. Świata gdzie pieniądz jest bogiem a drugi człowiek narzędziem do zdobycia pieniądza.

Owa chciwość sprawia, że ten czy tamten człowiek kupuje sobie nowy dom, samochód czy motocykl, na którego go nie stać, nie ma na to funduszy, ale świat i sami politycy namawiają go do tego by w takiej sytuacji sięgnął po kredyt, który niczym magiczna różyczka rozwiąże wszelkie problemy finansowe. Chciwość sprawia, że wiele rodzin decyduje się na kredyt o wysokości trzystu tysięcy złotych, by zakupić dom wart dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych a za resztę, to jest pięćdziesiąt tysięcy złotych kupić dodatkowo samochód lub ekskluzywne meble. Z kredytem można więcej, można wszystko. Tak przynajmniej wmawiają nam bankierzy oferujący kredyty hipoteczne.

Zauważmy jednak jedną podstawową kwestię. Otóż całe państwa zadłużają się, ludzie, instytucje i ogromne firmy. Jednak, u kogo się zadłużamy? Zwykły obywatel posiadając kredyt w danym banku wie mnie więcej, komu ma owe pieniądze zwrócić. Natomiast całe narody posiadające ogromne długi, komu są winne owe pieniądze? Czy kosmitom? A może Bogu? Winne są te pieniądze Bankom, zazwyczaj są to banki centralne będące we władaniu kilku wybranych ludzi. Dlatego mówi się, że to bankierzy rządzą światem. Nie jest to wymysł powołany do życia na rzecz idei Nowego Ładu Globalnego, jest to realna sytuacja, która dotyczy nas, która oplata swoimi mackami całą planetę. Dlaczego nie można budować i inwestować na bazie wypracowanego kapitału, tylko zawsze jest to rozwój na kredyt? Mamy tutaj do czynienia ze sztucznie wytworzoną bańką, która gdy pęknie spowoduje ogromne straty, być może nawet globalny konflikt.

Kilka lat temu, nie wiem czy sobie przypominacie te czasy, ale w telewizji, co druga reklama to była reklama kredytu. Politycy podsycali dodatkowo szał kredytów a w społeczeństwie panowała pewna sztucznie wytworzona pogoń za kredytami. Ludzie rozmawiali między sobą ile mają kredytów, gdzie je zaciągnęli i ile mają jeszcze zamiar owych kredytów zaciągnąć. Brzmi to dość dziwnie, ale takie czasy panowały.

Ja osobiście znam człowieka, który na bazie kredytów stworzył firmę, pewnego rodzaju rodzinne imperium. Zawsze powtarzał, że należy zaciągnąć taki kredyt by to nie kredytobiorca się bał, ale sam bank poczuł strach przed tak ogromną sumą. Dziś ten człowiek jest zniewolony przez odsetki, pracuje dla banków. Stał się legalnym niewolnikiem pieniądza i procentów. Straszne, ale taki jest ten świat. Ogromne międzynarodowe lobby bankowe działa i w Polsce, czego możemy być świadkami, na co dzień.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.