Putin przyznał, że Polska była ofiarą II WŚ. Ofensywa Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła sukces.„Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę.”

Tak przemówienia na Światowym Forum Holokaustu komentuje Tomasz Sakiewicz.

Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.”

George Orwell.

Uwaga wielu obserwatorów zwrócona była na Jerozolimę i na Światowe Forum Holokaustu, na które nie pojechał prezydent Polski Andrzej Duda. Organizatorzy nie przewidzieli, bowiem dopuszczenia polskiego prezydenta do głosu, choć przemawiał prezydent Rosji. Władimir Putin tym razem skupił się na szukaniu współwinnych Holokaustu, wskazując na Litwę czy Ukrainę. Jego przemówienie było oczywiście fałszerstwem historii i gloryfikacją Armii Czerwonej oraz ZSRS.

Bardzo mocne słowa wypowiedział natomiast wiceprezydent USA Mike Pence, który wspomniał o Polsce, jako o jednej z największych ofiar Holokaustu. O mieście Oświęcim, gdzie mieścił się obóz koncentracyjny Auschwitz, mówił: „Obóz mieścił się w Oświęcimiu, tak nazywało się to miasto. Planem było unicestwić kulturę polską. Naziści nadali polskiemu miastu niemiecką nazwę, dlatego obóz nazywał się obozem w Auschwitz.”

Wygląda na to, że polska ofensywa dyplomatyczna i informacyjna dała rezultaty. Putin nie zdecydował się, przynajmniej w oficjalnym przemówieniu, na atak na Polskę. To, że wybiela siebie i historię Sowietów to raczej nic nadzwyczajnego.

Bardzo dobre przemówienie Pence’a, który uświadomił, że to Polacy byli ofiarą i dlatego mordowano Żydów w Polsce, bo Polacy byli jedną z największych ofiar razem z Żydami. To Forum, jeżeli w zamyśle Putina miało uderzyć w Polskę, tego zadania na pewno nie spełniło.”

Tomasz Sakiewicz. Dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny Gazety Polskiej.

„Putin obawiał się, że będzie zbyt duży sprzeciw wobec jego słów i uznał, że to, co chciał wygrać, może natychmiast przegrać. To jest gracz i myślę, że on powróci do gry z fałszywymi kartami w rękawach.”

Prof. Wiesław Wysocki w tych słowach odniósł się do faktu, że w trakcie swojego czwartkowego wystąpienia w Jerozolimie rosyjski prezydent nie zaatakował Polski.

Reasumując w Jad Waszem w Jerozolimie odbyło się w czwartek Światowe Forum Holokaustu z okazji 75 rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Należy zaznaczyć, że Polska ofensywa dyplomatyczna i historyczna odniosła sukces, ponieważ Władimir Putin określił Polskę jako ofiarę II wojny światowej, co jest de facto prawdą historyczną. Ofensywa Polskiego Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Premiera Mateusza Morawieckiego przyniosła sukces i w uczciwości serc należy to przyznać.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com