Quetzalcoatl mitologiczny stwór. Prawda czy fikcja.


13 Quetzalcoatl mitologiczny stwór. Prawda czy fikcja


Przeszłość skrywa wiele tajemnic, część z nich nigdy nie zostanie odkryta, z kolei na niektóre odpowiedz poznamy dopiero po śmierci. Przeszłość to także tajemnicze postacie, osoby, często uosabiane z przybyszami z innych planet czy też galaktyk. Uosabiane z bóstwami czy zwykłymi potworami w ludzkim ciele lub na podobieństwo człowieka. Jedną z bardziej fascynujących postaci, której korzenie sięgają starożytnej mitologii jest Quetzalcoatl. Dzisiejszą publikację chcemy poświęcić właśnie temu czemuś, ponieważ do końca nikt nie wie, kim lub, czym ów stworzenie było.

A zatem po raz kolejny Drodzy Czytelnicy Rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i zapnijcie pasy, ponieważ wychodzimy naprzeciw temu, co już było. Tego typu podróż najlepiej rozpocząć od samego początku i postawić podstawowe pytanie: kim był Quetzalcoatl? Otóż jest on uważany za mitycznego stwora, współcześnie wspomina się również, iż był to człowiek, który dosłownie zawarł pakt z demonem. Tak czy owak hiszpański kronikarz Juan de Torquemada stwierdza, że Quetzalcoatl był jasnym i rumianym mężczyzną o długiej brodzie, oto co jeszcze pisze Torquemada.

,,Tajemnicza osoba. Biały człowiek o mocnej budowie ciała, szerokim czole, dużych oczach i falującej brodzie. Był ubrany w długą, białą szatę, która sięgała mu pod nogi. Był także uznawany za boga pokoju. Możemy jednak znaleźć opisy świadczące zupełnie o czymś przeciwstawnym, jak chociażby wzmianki o wielkim gniewie, który drzemał w trzewiach tego mitycznego stworzenia.’’

Z kolei Graham Hancock, jeden z czołowych na świecie badaczy takich rzeczy, przywołuje inny opis pochodzący z tradycji Majów Ameryki Środkowej. Tak Graham Hancock pisze w swojej książce „Odciski palców bogów”.

,,Przybył zza morza łodzią, która poruszała się sama bez łopatek. Był wysokim, brodatym białym człowiekiem, który nauczył ludzi używania ognia do gotowania. Budował także domy i pokazywał pary, że mogą żyć razem jako mąż i żona, a ponieważ ludzie często się kłócili w tych dniach, uczył ich żyć w pokoju.’’

W starożytności nie wszyscy tak zwani bogowie byli przyjaźnie nastawieni względem rodzaju ludzkiego, nie wszyscy byli kochający i cierpliwi. Byli i tacy, którzy wymagali poświęceń i stanowili poniekąd przeciwieństwo takich postaci mitologicznych jak Quetzalcoatl. Co ciekawe, opisy Quetzalcoatl przypominają współczesne opisy niektórych rzekomych istot pozaziemskich. Czy zatem Quetzalcoatl mógł być jednym z tych, których dzisiaj badacze uważają za, życzliwe istoty pozaziemskie?

Reptalianie i sensacyjna relacja Edwarda Snowdena.

Historia starożytna, wraz z wieloma starożytnymi kulturami, które współcześnie są poddane procesowi głębszego poznawania, mają bardzo interesujące opowieści i wzmianki na temat istot pochodzących z poza naszej planety. Pomysł, że są to tylko zwykłe interpretacje lub legendy, wydaje się maleć każdego roku. Wielu naukowców zajmujących się fenomenem UFO już od ponad dekady stwierdza, że inteligencja pozaziemska to tylko wierzchołek góry lodowej.

,,W naszej atmosferze istnieją obiekty, które pod względem technologii wyprzedzają wszystko, co do tej pory poznaliśmy i stworzyliśmy. Ta technologia wyprzedza współczesne osiągnięcia ludzkości i wydaje się być jak na razie niedościgniona. Mogę jedynie zdradzić, że istnieje poważna możliwość, iż jesteśmy odwiedzani przez ludzi z kosmosu, ludzi z innych cywilizacji. Kim oni są, skąd pochodzą i czego chcą? To powinno być przedmiotem rygorystycznych badań naukowych, a nie przedmiotem ,,brudzenia’’ przez tabloidowe gazety.’’

Lord Admirał Hill Norton. Przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO.

Reasumując dzisiejsze rozważania należy również napisać, że często przyjęta prawda nie jest prawdą a jedynie wymysłem ludzi, którzy chcą, aby społeczeństwo uznało ich wymysły za prawdę. Mitologia i czasy starożytne to zdecydowanie kopalnia wiedzy i odpowiedzi na odwieczne pytania o to skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy. Te dwa pytania stanowią fundament egzystencji człowieka i wcześniej czy później każdy będzie w jakiś sposób zmuszony do próby udzielenia własnej odpowiedzi na owe pytania.


 Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. commons.wikimedia.org