Radykalna i neonazistowska grupa Batalion Azow, stała się głównym obrońcą Ukrainy. Co to oznacza dla przyszłości?

Udostępnij

Należy podkreślić, że mundury wojskowe Azowa przedstawiają nazistowskie insygnia, a jego bojownicy zostali sfotografowani z tatuażami nazistowskich symboli, takich jak swastyka. Członkowie „milicji Azowskiej” prowadzą również patrole uliczne, gdzie w imię egzekwowania tego, co nazywają „ukraińskim porządkiem”, atakują Romów i inne mniejszości etniczne.

,,Będziemy dążyli wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zakurzonii (Chełmszczyzna i Podlasie). Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim czasie o nie się upomni. Jeżeli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej.’’

Uchwała głównego Prowidu OUN z czerwca 1990 roku.

Nie wolno wspominać o historii Polsko- Ukraińskiej! Nie wolno wspominać o rzezi na Wołyniu! O tym ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów, przy aktywnym i częstym wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej, wobec mniejszości Polskiej! Nie wolno przypominać historii zbrodni popełnionych przez UPA! Nie wolno ci, rozumiesz! A jeżeli spróbujesz podjąć te tematy to jesteś zdrajcą, ruską onucą i wszystkim co najgorsze.

Ale STOP! My nie będziemy zwracać uwagi na obecną cenzurę, na obecną tak zwaną „poprawność polityczną” i bezsensowne wspominanie o „mowie nienawiści” albowiem prawda to prawda. „Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. Powiedział niegdyś George Orwell.

Szanowni Państwo, w przeddzień „startu” Korpusu Narodowego, członkowie Batalionu Azowskiego wyprowadzili marsz ulicami Kijowa w stylu nazistowskim z podniesioną pięścią i płonącymi pochodniami. Wielu ludzi o tym nie wie, ale naziści i komuniści są zaciekłymi wrogami i chociaż starają się uciskać swoich ludzi w równym stopniu, to jednak kierują się różnymi ideologiami.

Adolf Hitler nienawidził Stalina i komunistów, tak bardzo, że zawarł fałszywy traktat pokojowy z Rosją, a potem i tak ich zaatakował. Kiedy więc Władimir Putin powiedział, że najeżdża Ukrainę, aby pozbyć się tam nazistów, miał w sobie trochę prawdy. Główną siłą bojową na Ukrainie jest Batalion Azowski, grupa wcześniej zakazana w mediach społecznościowych za ich nazistowskie powiązania. Teraz ta skrajna grupa neonazistowska została oficjalnie włączona do ukraińskiego wojska i notabene popełnia okrucieństwa takie same jak Rosjanie.

Każdy, kto zwraca uwagę na to, co dzieje się teraz na Ukrainie i w Rosji, wie, że od góry do dołu jest to wojna oszustwa, prowadzona na różnych poziomach. Putin wysyła poborowych i stare czołgi, celowo powstrzymując swoich „prawdziwych” żołnierzy i potężną armię. De facto oszczędza ich na czas, gdy NATO i Ameryka zaangażują się, co i tak jest jego celem. Z kolei na Ukrainie Zełenski wykorzystuje konflikt, aby pobudzić Europę do stworzenia armii UE, z Niemcami na czele. W tej chwili nie jest to (konwencjonalna) III wojna światowa, ale może się w nią bardzo szybko przerodzić.

Drodzy Czytelnicy, niewidzialny, ale namacalny, był cień rzucony na ten „nowy pułk”, na tę jednostkę Batalionu Azowskiego. Tym cieniem jest między innymi historia UPA i nacjonalizmu Ukraińskiego. Każdy kto chociaż raz obejrzał Polski film pod tytułem „Wołyń” zrozumie, co mam na myśli. Batalion Azow i obrona ojczyzny? To jakaś kpina, a w mojej opinii to wyszkoleni i bezpardonowi mordercy. Ale Spójrzcie na komunikat:Należy podkreślić, że mundury wojskowe Azowa przedstawiają nazistowskie insygnia, a jego bojownicy zostali sfotografowani z tatuażami nazistowskich symboli, takich jak swastyka. Członkowie „milicji Azowskiej” prowadzą również patrole uliczne, gdzie w imię egzekwowania tego, co nazywają „ukraińskim porządkiem”, atakują Romów i inne mniejszości etniczne. Spójrzcie na źródło:


Źródło: https://www.thehindu.com/news/international/the-azov-battalion-the-neo-nazis-of-ukraine/article65239935.ece

Niemniej jednak należy na koniec zdecydowanie napisać, że należy wspierać Ukrainę, ale należy to czynić z rozumem. Należy również napisać, że to, co robi Ukraina, to jest walczy z agresorem rosyjskim, to daje nam czas. Daje Polsce czas na ogarnięcie się i wzmocnienie albowiem wcześniej czy później kolejne ciosy mogą być wyprowadzone w naszą Ojczyznę. Tragedia w Buczy pokazuje z kim mamy do czynienia. Tak więc Putin to morderca, który najechał Ukrainę. My natomiast zyskujemy czas i obyśmy go jako kraj, nie zmarnowali.


Przeczytaj również:

Uchwała Ukraińskiego OUN z 1990 roku zakłada użycie siły zbrojnej względem Polski.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


 

This article has 3 Comments

  1. Polacy uwierzyli w kłamstwa covidowe i uwierzą we wszystko co im władza powie i każe robić. Idą jak te barany na rzez. Co się z moimi rodakami dzieje ,nie poznaję ich. ? Szok .

  2. Ja szczególnie teraz dużo mówię dzieciom, młodzieży co 'zawdzięczamy’ Ukraińcom. Parę dni temu spotkałam znajomego z którym dawno się nie widziałam. Jak to w zwyczaju bywa rozmowa nasza to polityka i wojna na Ukrainie. Nadajemy na tych samych falach. Zaczęłam mówić o Wołyniu. W pewnym momencie ten mój znajomy zaczął rozglądać się wokół siebie. Skumałam szybko że się obawia żeby ktoś nie podsłuchał o czym rozmawiamy.To jest właśnie to że ludzie się boja, ale nie wiem czego. Niewolnikami stają się we własnym kraju. Dla mnie jest to coś niezrozumiałego.

  3. Prawda została dawno pogrzebana. Za ludzi myśli telewizor i smartfon. Należy przypominać ciągle o rzezi Polaków na Wołyniu. Należy również poruszyć temat zbrodni popełnianych na Rosjanach na terenach Wschodniej Ukrainy tzn. Donabasu i Ługańska. Upowcy z Azowa mordują niewinnych cywili jak i jeńców rosyjskich. Mordują również Ukraińców. Kraj w którym naziole mają poparcie skorumpowanych władz z marionetkowym prezydentem i rządem. Należy pamiętać że rok 2022 na Ukrainie jest rokiem Bandery. Sam Bandera na wschodzie Ukrainy uznawany jest jako zdrajca i kolaborant faszystowski natomiast na zachodzie Ukrainy jako bohater. Należy pamiętać że Ukraińcy stworzyli kolaboranckie oddziały SS które mordowały ludność Powstańczej Warszawy. W obozach koncentracyjnych Ukraińcy byli oddanymi kappo. Komu pomagamy my jako Polacy? Niech każdy przemyśli sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.