Rosja przemieszcza rakiety balistyczne Iskander do obwodu Kaliningradzkiego.

13-rosja-przemieszcza-rakiety-balistyczne-iskander-do-obwodu-kaliningradzkiego

Fot. youtube.com

[fb_button]

Obecnie na świecie panuje napięta atmosfera, i to delikatnie rzecz ujmując. Ponieważ po przez sformułowanie napięta atmosfera możemy rozumieć liczne mordy, ataki terrorystyczne, wzrost potencjału militarnego, ekspansje terytorialne, ruchy społeczne oraz ruchy całych narodów po między kontynentami. Widzimy, zatem, że były już czasy, które odzwierciedlały się podobną tendencją a były to czasy między wojenne. Przy tej okazji nie możemy zapominać o naszym kraju i o tym, co dzieje się dookoła naszych granic. Temat Ukrainy jest już na tyle znany, że jego dziś pominiemy i zajmiemy się innym ważnym aspektem, który notabene umknął gdzieś mediom z głównego nurtu.

Rosja rozpoczęła przerzucanie kompleksowych rakiet Iskander-M do Kaliningradu. Pierwsza taka informacja pojawiła się w mediach Estońskich a konkretnie na portalu ERR. Według wyżej wymienionego portalu, wyrzutnie Iskander-M płynął już do obwodu Kaliningradzkiego na pokładzie promu Ambał. Obwód Kaliningradzki to już obszar, który graniczy bezpośrednio z naszym państwem, zatem zagrożenie jest realne i rzeczywiste, ponieważ nie bez powodu ktoś w Rosji zadecydował o tego typu przemieszczeniu militarnym tuż pod nasz nos. Może to być forma straszaka, jednak nie wiemy, co będzie za kilka miesięcy, czy owe wyrzutnie nie zostaną najzwyczajniej w świecie użyte i forma straszaka nie zostanie przekształcona w militarne uderzenie.

Według Estończyków Rosja przerzuca kompleksowe rakiety balistyczne bliżej granicy z Polską, ponieważ jest to etap większej operacji. Mało tego, Estończycy uważają również, że ostatnie incydenty związane z naruszeniem przestrzeni powietrznej tego kraju oraz Finlandii były bezpośrednio związane z misją transportu broni. Estonia to kraj mały i dodatkowo zamieszkały przez dużą liczbę Rosjan, to też wielu Polityków oraz obywateli Estonii obawia się by ich kraj nie padł łupem Rosji, po tym jak Ukraina została podzielona i destabilizowana. Estończycy obawiają się o swoją wolność i bezpieczeństwo, dlatego wcześniej niż inni ostrzegają przed możliwością eskalacji konfliktu w tej części Europy.

Agencja TASS poinformowała, że Rosyjska brygada wojsk rakietowych Zachodniego Okręgu, została postawiona w stan najwyższej gotowości bojowej, oficjalna wersja Kremla to jak zwykle ćwiczenia, bo przecież Rosja tylko ćwiczy a resztę wykonują zielone ludziki. Pomijając już ten fakt, można dojść do wniosku, że Moskwa szykuje się na coś większego, i albo jest to element obronny, albo element będący częścią większej agendy skierowanej przeciwko sąsiadującym krajom w tym Polski. Takiej opcji nie możemy wykluczać, byłoby to zbyt ryzykowne a nawet naiwne.

Należy również zauważyć, że nowoczesne wyrzutnie rakiet Iskander-M, które obecnie są rozmieszczane w obwodzie Kaliningradzkim posiadają zasięg nawet do siedmiuset kilometrów, zatem wystrzelone mogłyby dosięgnąć Warszawy czy też Berlina. Liczni eksperci nie wykluczają również i tego, że mogłyby one przenosić głowice z ładunkami jądrowymi. W obliczu tych informacji można zapytać czy ktoś jeszcze na świecie myśli o pokoju oraz stabilizacji w obliczu nowego wyścigu zbrojeń, nowej fali zimnej wojny i co ważne w obliczu realnego konfliktu po między Rosją, USA i Chinami. Pamiętajmy, że Ukraina czy Syria to pionki na szachownicy świata, one rozpoczynają grę, by w pewnym momencie na arenę mogły wkroczyć główne figury.

Na koniec należy również odnotować dwie inne informacje po pierwsze Rosja przeprowadziła próby nowych ulepszonych Iskanderów pod Astrachaniem, a po drugie Rosja za sprawą decyzji Putina wycofała się z atomowego porozumienia i nie ma zamiaru pozbywać się plutonu. Władimir Putin podpisał dekret w tej sprawie, uzasadniając swoją decyzję nieprzyjaznymi działaniami Waszyngtonu. Co ciekawe, prowokacje płynął z obu stron. Tak naprawdę USA prowokują Rosję i odwrotnie. Niestety w pewnym momencie może dojść do przekroczenia rubikonu a wówczas nie będzie odwrotu.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.