Słysząc wzmianki o morderstwach i zamachach, czujecie się lepiej? Przelewająca się krew, przemoc, czy to nie za dużo?,,Będąc częścią zespołu, musisz robić to, co wszyscy. Masz spać z kimkolwiek ci każą, a czasem nawet uczestniczyć w satanistycznych obrzędach. Jeśli nie chcesz, to cię wyrzucą lub uzależnią od narkotyków. Dlaczego nikt tego nie zgłasza? Ponieważ wszyscy są nadużywani i wszyscy się boją! Ja osobiście byłam ostrzegana, że jeśli cokolwiek  powiem, to skończy się moja kariera i życie.’’

Simone Battle była wokalistką G.R.L, oraz finalistka amerykańskiej wersji X Factor.

Jakie są realia współczesnej muzyki? Cóż, bardzo często bywają one różne, jednak dziś nie odejdziemy od tego tematu dopóki nie napiszemy tego, co chcemy w tej kwestii napisać. Muzyka? Muzycy i ci wszyscy idole XXI wieku, tak, to rozległe zagadnienie. Dla większości uczestników wyścigu w show biznesie liczą się przede wszystkim zarobione pieniądze, alkohol, zabawy, nowe samochody, domy, czasem dochodzi do przestępstw tych mniejszych jak i tych przerażających.

Ostatecznie duża część owych gwiazd umiera w samotności ze świadomością, iż byli jedynie marionetkami w maszynie pomnażania pieniędzy. Im więcej chcieli posiadać tym bardziej zatracali swoje człowieczeństwo. Jakże często słyszymy o muzykach kończących w więzieniu, kończących życie po przez przedawkowanie, są i przypadki ludzi, którzy rzekomo słyszeli głosy w głowie nakazujące im popełnić samobójstwo. A zatem, gdzie w tym wszystkim jest odpowiedzialność za najmłodszych, za dzieci?

,,Tutaj chodzi o przeznaczenie. Kiedyś zdarzyła mi się okazja zawrzeć umowę z tym czymś, dawno temu. To coś mnie ciągle wiąże i trzyma. Po co? By być tym, kim jestem dziś. Z kim wszedłeś w układ? Wiesz… z tym… najwyższym dowódcą z tego świata i ze świata, którego nie widzimy.’’

Bob Dylan, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków XX wieku.

Co jeżeli usłyszycie w tekście utworu wzmianki o morderstwach, planowanych zamachach, czy poczujecie się lepiej? Przelewająca się krew, przemoc, czy to nie będzie za dużo? Dla wielu osób to będzie o wiele za dużo, ta religia przemocy ostatecznie przeniesie się na ulice i dotknie wielu niewinnych. To nie jest muzyka, lecz manipulacja prowadząca do upadku, czy ktoś zawróci czas i wyciągnie pomocną dłoń do ludzi, którzy ze względu na muzykę i tekst poszczególnych utworów zniszczyli sobie życie? Czy jest rzeczą normalną, gdy w otwarty sposób gloryfikuje się, oszustwa, morderstwa z zimną krwią i bliżej nieokreślone rytuały?

Muzyka satanistyczna. Przesłanie podprogowe oraz rytualna konsekracja.

Ktoś może powiedzieć, że to tylko puste gadanie, to nie może skrzywdzić, czy jednak, aby na pewno? Ludzie boją się własnych sąsiadów, nocami szczekają psy, drzwi zamknięte na dziesięć zamków, wezwania na policję, bliżej nieokreślone samobójstwa a to wszystko bardzo często powiązane z określonym zespołem, gatunkiem muzycznym czy wreszcie artystą, ową gwiazdą pop kultury. Niestety zbyt często współczesna muzyka uczy jak umierać, nakłania do niszczenia życia, w konsekwencji, czego pogłębia się wewnętrzny ból.

Cywilizacja XXI wieku karmi się przemocą, mordowana jest empatia i wszelkie przejawy człowieczeństwa. Kogo dziś jeszcze obchodzi drugi człowiek? Na szczęście dla nas i dla Was żyją nadal ludzie, dla których wartość życia bliźniego jest szalenie istotna, niestety jest to mniejszość i dobrze jest zdać sobie z tego faktu sprawę, ponieważ żyjemy w świecie, który gloryfikuje śmierć oraz inicjuje stres, wyścig szczurów i liczne depresje.

Terror płynący z ekranu telewizora, morderstwa, przemoc, są jak choroby, które zbyt często rzucają odbiorcę na kolana, odbiorcę będącego wyrobem fabryki manipulacji i kłamstwa. Symptomy stresu, kolejne recepty na lekarstwa przeciwdziałające lękom i strachowi, czy tak wygląda zdrowe społeczeństwo, społeczeństwo uzależnione od leków i lekarzy? Czasem musisz się wkurzyć, czasem musisz sobie powiedzieć, że jesteś człowiekiem, istotą ludzką do jasnej cholery, a twoje życie ma wartość. Czasem musisz otworzyć oczy i przestać żyć złudzeniami.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com