Spadające z nieba ryby w Meksyku zadziwiły świat.


4 Spadające z nieba ryby w Meksyku zadziwiły świat


W ostatnim czasie możemy obserwować różne dziwne zjawiska na naszej planecie, są to zjawiska występujące począwszy od świata polityki, po przez świat kultury a skończywszy na przyrodzie. Można przy tej okazji zadać pytanie czy aby jest to normalna sytuacja, gdzie dochodzi do tak dużej częstotliwości zjawisk skrajnych. Wielu uzna tego typu częstotliwość za znak czasu, za objaw wskazujący na nadciągający koniec, ale nie koniec świata, lecz koniec obecnej cywilizacji. Jak my do tego podejdziemy zależy już tylko i wyłącznie od nas samych, niemniej jednak dobrze jest pewnych rzeczy nie bagatelizować i nie trywializować.

Mieszkańcy Meksyku mieli możliwość zaobserwować niecodzienne zjawisko, a mianowicie z nieba nie spadła manna, ale wraz z deszczem spadły ryby. Świadkowie tego bądź, co bądź tajemniczego zjawiska nagrali liczne filmy oraz wykonali masę zdjęć, tak by owa wiadomość mogła obiec świat i także jak widzimy trafić na stronę globalne-archuiwum.pl Do samego zdarzenia doszło w północno wschodniej części Meksyku. Materiały związane z opadem ryb zostały opublikowane także na profilu Obrony Cywilnej stanu Tamaulipas.

4 Spadające z nieba ryby w Meksyku zadziwiły świat 2

Należy zauważyć, że tego typu zjawiska miały już miejsce w przeszłości, gdzie wraz z opadami deszczu, z nieba spadały żaby, czy też inne mniejsze zwierzęta. Naukowcy określają tego typu zjawisko jako tak zwany fenomen meteorologiczny. Ostatni głośny przypadek owego fenomenu meteorologicznego miał miejsce w roku 2009 gdzie w Japonii z nieba spadło ponad 300 kijanek. Po dziś dzień tamto zjawisko z punktu widzenia nauki nie zostało wytłumaczone.

Teraz czas na wyjaśnienie, otóż główną przyczyną fenomenu meteorologicznego jest występowanie skrajnych zjawisk pogodowych, do których zaliczyć możemy trąby powietrzne, huragany czy tajfuny w trakcie, których dochodzi do zaabsorbowania ogromnych ilości wody wraz ze zwierzętami, które następnie przeniesione przez wiatr spadają w innym miejscu z opadami deszczu.

Poniżej zamieszczamy film ukazujący całe zdarzenie. Przy tej okazji nasuwa się jedna myśl, otóż w XXI wieku nie ma potrzeby udawać się nad jezioro czy rzekę, aby złowić rybę, mało tego, do całego procesu nie potrzeba wędki, sieci czy przynęty. Wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu i zebrać tyle ryb ile zdołamy. Rybny deszcz z nieba nie zdarza się często, ale gdy już ma miejsce wówczas pod naszymi stopami znajdzie się więcej ryb aniżeli na półkach w hipermarkecie.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.


This article has 1 Comment

  1. Mnie to wygląda na FAKE NEWS. Nikt nie nagrał samego opadu a ryba która spadła z wysokości kilkuset metrów na 100% nie przeżyje.

Comments are closed.