Sprawa Amber Gold? Ależ skąd, nic nie pamiętam.

4 Sprawa Amber Gold Ależ skąd, nic nie pamiętam

[fb_button]

Krzywda ludzka z punktu widzenia religijnego, socjologicznego i czysto moralnego jest czymś strasznym a w przypadku Amber Gold skrajnie bestialskim, krzywda ludzka nie ulega przedawnieniu.

Dziś mieliśmy okazję wysłuchać zeznań, bądź też pewnego rodzaju parodii przesłuchania, której głównymi bohaterami była Pani Prokurator umarzająca śledztwo w sprawie Amber Gold, oraz jej pełnomocnik. Po raz kolejny padały wręcz już epickie stwierdzenia o niepamięci. Jest to zaiste ciekawe, że w tak ważnej sprawie, bo przecież nie chodziło o wykroczenie w postaci jazdy pod prąd na drodze jednokierunkowej, ale o aferę sięgającą setek milionów złotych i dotyczącą tysięcy Polaków. Tego typu sprawy nie zdarzają się, co tydzień, jest to ewenement, a mimo to, Pani Prokurator nic nie pamięta. Czarna dziura, wszystko zostało zatarte przez czas. Jak to możliwe? Natomiast na pytania o ewentualne naciski Pani Prokurator jednoznacznie odpowiedziała, iż żadnych nie było. Tak, to akurat Pamiętała, ot taka wybiórcza pamięć.

A teraz krótkie podsumowanie. Amber Gold przyczyniło się do oszukania blisko 19 000 ludzi na kwotę ponad 800 milionów złotych. Jeżeli bliżej prześledzimy losy tylko niektórych osób, to szybko zauważymy, iż Ci ludzie, którzy wielokrotnie stracili całe oszczędności życia, zaczęli popadać w depresję, choroby nerwowe, lękowe, problemy z sercem ciśnieniem i jeszcze wiele innych schorzeń, ich życie zamieniło się dosłownie w piekło, w tym przypadku człowiek zgotował drugiemu człowiekowi gehennę już na ziemi. A zatem Amber Gold to nie tylko wypompowanie setek milionów złotych, ale także ogromna krzywda ludzka.

Drodzy czytelnicy, ja już nie wnikam, czy dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć w tej kwestii, chociaż przebieg obrad komisji śledczej wskazuje, iż prawda jest blisko, prawda jest osiągalna. Ale abstrahując od tego pragnę zauważyć, iż krzywda ludzka, nie przepada. I możemy wierzyć w Boga lub karmę lub jeszcze coś innego, jednak ci, którzy dopuścili się owej krzywdy ludzkiej wcześniej czy później zostaną pociągnięci do odpowiedzialności przez mijający czas. Tego już dziś jestem pewien. Otóż krzywda ludzka z punktu widzenia religijnego, socjologicznego i czysto moralnego jest czymś strasznym a w przypadku Amber Gold skrajnie bestialskim, krzywda ludzka nie ulega przedawnieniu.

A teraz idźmy dalej, bo Amber Gold to jeszcze coś więcej, jak gdyby kolejny poziom. A czym jest ów kolejny poziom? Otóż z zeznań wynika, lub może wynikać, iż Amber Gold posłużyło do sfinansowania OLT Express, które z kolei miało przyczynić się do upadku polskiego narodowego przewoźnika firmy LOT. To nie koniec. LOT miał zostać wykupiony najprawdopodobniej przez Niemieckie linie lotnicze, innymi słowy, na naszych oczach doszło do zamachu na Polskie dobro, jakim przecież jest firma LOT. Pod nosem polskich władz, już nie będę przesądzał czy za ich przyzwoleniem czy też nie, jednak miał miejsce przekręt stulecia.

Kolejna kwestia, o której nie możemy zapominać, której nie możemy pomijać, ponieważ wymaga tego od nas przyzwoitość to fakt, że Amber Gold w gruncie rzeczy było wierzchołkiem góry lodowej, która już sama w sobie dokonała ogromnych szkód, o których pisaliśmy na początku artykułu. Nie mniej jednak cała otoczka Amber Gold, a zatem prokuratora, świat polityki, międzynarodowe powiązania, to wszystko jednoznacznie wskazuje na mafię. Tak drodzy Czytelnicy, to była i jest nadal mafia. Stąd wielu świadków zeznających w procesie Amber Gold obawia się o swoje życie. Ci ludzie nadal tam gdzieś są i czekają by wykonać ostatnie czystki.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. pl.wikipedia.org