Steven Spielberg atakuje Polskę. Czy mamy do czynienia z Antypolonizmem?


5 Steven Spielberg atakuje Polskę. Czy mamy do czynienia z Antypolonizmem


Znany i ceniony na całym świecie Reżyser Steven Spielberg reprezentuje tę grupę społeczną, od której można i należy wymagać inteligencji oraz świadomości w wypowiadanych zdaniach oraz interpretacjach rzeczywistości. To też ostatnie wypowiedzi tego znanego Twórcy budzą niepokój a nawet zażenowanie, ponieważ są one obrazem Polski, jaki w ostatnim czasie został wykreowany na świecie, przez grupy chcące naszej Ojczyźnie zaszkodzić i właśnie dziś chcemy poruszyć ten temat i zadać pytanie o to czy mamy już do czynienia z otwartym antypolonizmem?

Twórca takich hitów jak ,,Indiana Jones’’ czy ,,Park Jurajski’’ na 25 lecie nakręcenia ,,Listy Schindlera’’ zechciał podzielić się ze światem anegdotom jaka miała wydarzyć się na planie owej produkcji, anegdotą stawiającą Polskę i Polaków w złym świetle. Otóż 25 lat temu pewna Polka miała podejść do jednego z głównych aktorów pana Ralfa Fiennesa, który był ubrany w mundur SS i powiedzieć do niego, że ,,bardzo podoba jej się ów mundur i że chciałaby żeby ,,Oni’’ wrócili i chronili nas wszystkich.’’

Ustawa 447 a teraz list Amerykańskich Senatorów szkalujący Polskę.

Dalej Spielberg dodaje : ,,Prawdopodobnie zostanę aresztowany w Polsce, gdy pojadę tam następnym razem, za to co powiedziałem.’’ Można zadać przy tej okazji kilka pytań, czy owa anegdota jest zgodna z prawdą czy może jedynie wyssana z palca i dlaczego akurat teraz Spielberg mówi o niej, mając świadomość tego, że taka wypowiedz odbije się szerokim echem na całym świecie. Czy taki był zamiar? Czy to kolejny element pałki antysemityzmu, jaką ostatnio używa się przeciwko naszemu Narodowi? Nie można nie odnieść wrażenia, że tak właśnie jest.

,,Apelujemy do was abyście dołączyli do nas i organizacji działających na rzecz praw człowieka w walce z antysemityzmem, ksenofobią i wszelkimi formami nietolerancji, wzywając rządy Polski i Ukrainy do jednoznacznego odrzucenia wszelkich form zniekształcenia Holokaustu oraz honorowania nazistowskich kolaborantów, i do pełnego ścigania antysemickich przestępstw.

Jako członkowie Kongresu USA konsekwentnie popieraliśmy dążenie Polski i Ukrainy do demokracji. Martwi nas, że wzrost antysemityzmu i negowanie przeszłości mogą powstrzymać demokratyczny rozwój tych krajów i uniemożliwić Polsce i Ukrainie stanie się wolnymi i otwartymi społeczeństwami dla wszystkich swoich obywateli, zarówno żydowskich, jak i nieżydowskich.

Negacja Holocaustu i antysemityzm w Polsce i na Ukrainie zostały potępione przez amerykańskie Muzeum Holokaustu, Centrum Szymona Wiesenthala, Narodową Koalicję Wspierającą Euroazjatyckich Żydów, Światowy Kongres Żydów, Yad Vashem i rząd Izraela. Stany Zjednoczone muszą zająć pozycję przywódczą, i stanowczo przeciwstawić się antysemityzmowi, by zapewnić, że nasi wschodni sojusznicy dalej będą rozwijać demokracje sprawiedliwą, to znaczy sprawiedliwą dla wszystkich.’’

Fragment listu Amerykańskich Senatorów.

Wyżej przytoczony fragment listu powstał zaledwie kilka dni po uchwaleniu ustawy 447, można ponownie zadać pytanie czy to przypadek czy może pewnego rodzaju przemyślane działanie, mające na celu po pierwsze obniżenie statusu Polski a następnie wypompowanie z niej miliardów dolarów na rzecz Izraela oraz stowarzyszeń Żydowskich roszczących sobie prawa do mienia powojennego znajdującego się na terenie Polski.

Manipulacje medialne i przebudzenie Narodu Polskiego. Koniec z wyzyskiem?

Podobnych incydentów było wiele i zapewne z czasem będziemy mieli do czynienia z ich nasileniem. W grę wchodzą ogromne pieniądze pamiętajmy o tym, w obliczu takich kwot prawda historyczna nie jest ważna, wręcz przeciwnie, prawda staje się elementem ubocznym, który należy zakłamać a następnie całkowicie usunąć. Jest rzeczy znamienitą, iż dziś na świecie środowiska Żydowskie oskarżają Polskę o kłamstwo, mimo że same kłamią i sieją jawną propagandę.

Drodzy Czytelnicy można i należy napisać, że faktycznie obecnie obserwujemy wzrost antypolonizmu na świecie ale także i wewnątrz kraju, gdzie liczne grupy zrobią wszystko aby tylko przysłowiowo dowalić Polsce i Polakom. W takich sytuacjach należy zachować spokój i dyscyplinę. Nie popadać w skrajne emocje, lecz konsekwentnie trzymać się prawdy i faktów, ponieważ one opowiadają się za Naszą Ojczyzną. Dobrego imienia Polski należy bronić i tak też się dzieje, mimo iż efekty są często niewidoczne to jednak ziarno prawdy zostało już zasadzone i z czasem wzrośnie.


Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Fot. youtube.com


This article has 1 Comment

  1. To przecież Żyd to trzyma ze swoimi. Nie ma się co dziwić. Czyta słucha i ogląda anglojęzyczne media i dostaje takie informacje a nie inne. Chociaż podejrzewam że kręcąc Listę Szindlera i będąc w Polsce dobrze wie jaka jest prawda.

Comments are closed.