Stonehenge i Fenomen UFO.

17-stonehenge-i-fenomen-ufo

Fot. pixabay.com

[fb_button]

Ze względu na duże zainteresowanie ostatnim artykułem poświęconym tematyce Stonehenge dziś również pochylimy się nad to megalityczną budowlą z przed tysiącleci. Na samym początku należy napisać, iż temat, jaki poruszaliśmy ostatnim a zatem liczne szczątki ludzi i zwierząt odnalezione w okręgu okalającym Stonehenge to temat cały czas otwarty, temat czekający na pełne wyjaśnienie, które notabene może nigdy nie nadjeść i trzeba też mieć tego świadomość. Wiele zagadek przeszłości nie zostanie rozwiązanych ze stu procentową pewnością, zawsze będzie istniał jakiś procent prawdopodobieństwa, iż mogło być w gruncie rzeczy inaczej, że wyjaśnienie może być zupełnie inne. Nie ma czegoś takiego jak monopol na odpowiedzi z przeszłości, zatem starajmy się mieć otwarty umysł.

Na początek garść informacji podstawowych a zatem samo Stonehenge znajduje się w Anglii a konkretnie w samym hrabstwie Wiltshire, trzy kilometry na zachód od znanego miasteczka Amesbury. Każdy z nas może się tam wybrać by na własnej skórze poczuć magię tego miejsca. Idźmy jednak dalej, miejsce to charakteryzuje się przede wszystkim dużym zainteresowaniem wśród turystów, którzy co roku dosłownie zalewają tę miejscowość w okresie letniego przesilenia. Ponad to okolice Stonehenge są znane z innej przyczyny, przyczyny bardziej pozaziemskiej a konkretnie z tak zwanych kręgów zbożowych, które w tamtych regionach występują niezwykle często, można pokusić się o stwierdzenie, iż Stonehenge oraz okolice miasta Amesbury to Mekka dla poszukiwaczy fenomenu UFO.

Pisząc o Stonehenge nie można nie pokusić się o przybliżenie jakiejś legendy opisującej to miejsce. Taką legendę odnajdziemy w XII wieku a konkretnie u człowieka o imieniu Geoffrey z Monmouth, który jasno stwierdza, że wielki kamienny kromlech to w gruncie rzeczy dzieło czarnoksiężnika Merlina. Został on wzniesiony z myślą uczczenia ofiar masakry pod Mount Ambrius. Widzimy, zatem, że legenda Merlina a co za tym idzie króla Artura i rycerzy okrągłego stołu również sięga i dotyka samej budowli Stonehenge. To po raz kolejny ukazuje nam pewną prawdę a mianowicie we współczesnym świecie istnieje coraz więcej powiązań zachodzących po między różnego rodzaju legendami czy starożytnymi stworami jak chociażby Piramida w Gizie czy sam Sfinks, takie związki w wielu przypadkach nie będą jedynie zwykłym przypadkiem, ale czymś więcej, wróćmy jednak do tematu Stonehenge.

Stonehenge od zawsze było w jakimś stopniu powiązane z ingerencją istot pozaziemskich, głównie ze względu na sam proces powstawiania tego megalitu oraz na sam fakt doskonałego rozstawienia poszczególnych elementów kamiennych, które nie stoją ot tak sobie w danym miejscu, lecz w wielu przypadkach odzwierciedlają chociażby konkretne galaktyki. Istnieje również teoria zakładająca, iż Stonehenge to miejsce święte, lecznicze, mało tego to miejsce ma być centrum wszechświata. Jest to informacja zaskakująca nie mniej jednak w przyszłości badacze będą mieli pole do popisu. Wracając jednak do kwestii UFO, to jest ona ściśle powiązana z historią Stonehenge po przez liczne podania i doniesienia.

Na koniec można zastanowić się czy sama budowla nie stanowi pewnego mechanizmu, jest to pytanie zasadne gdyż wielu naukowców przypuszcza, że w okolicach Stonehenge znajduje się ukryte sanktuarium, jest ono ukryte pod ziemią, i jest ono ściśle powiązane z tym, co możemy dostrzec na powierzchni. Dla wielu to tylko teoria spiskowa jednak od roku 2012 kiedy to nasza planeta miała ulec globalnemu kataklizmowi coraz częściej wspominano o jakimś starożytnym mechanizmie obrony naszej planety przed czynnikami zewnętrznymi, czyli tymi płynącymi bezpośrednio z przestrzeni kosmicznej. Jest to hipoteza niezwykle pociągająca na bazie, której można by nakręcić nie jeden hit filmowy, jednak czy aby o to tutaj chodzi? Raczej nie. Istnieje wiele dowód, które rzeczywiście w jakimś stopniu potwierdzają tego typu hipotezę, o nich napiszemy w przyszłości, ponieważ jest to temat niezwykle ciekawy.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.