Stonehenge i tajemnica odnalezionych szkieletów.

14-stonehenge-i-tajemnica-odnalezionych-szkieletow
Fot. flickr.com

[fb_button]

Prastare tajemnice, zaginione i na nowo odnalezione ewangelie, pisma, starożytne zwoje. Zagadki przeszłości, niedomówienia, domysły i wszelkie przypuszczenia, to wszystko jest tym, co bardzo często nas pochłania, lub po prostu ciekawi. Nie bez powodu przeszłość w tak mocny sposób oddziałuje na współczesnego człowieka, dzieje się tak, dlatego ponieważ w wielu fundamentalnych kwestiach tylko przeszłość zna odpowiedz, lub też tę odpowiedz kryje na obecne problemy i pytania. Dlatego też dziś na naszej stronie odbędziemy swoistą podróż w czasie, cofniemy się wstecz a konkretnie nasza dzisiejsza uwaga skupi się na monumentalnym i tajemniczym Stonehenge.

Owa zagadkowa budowla kryje liczne prastare sekrety, łączone są z nią tajne bractwa i zakony, których centrum kultu stanowi właśnie Stonehenge. O tej budowli powiedziano i napisano już bardzo wiele w różnego rodzaju opisach, doszukiwano się w nich głównie ingerencji istot pozaziemskich, i w zasadzie większość artykułów o tej tematyce zamykała się właśnie w ramach UFO. Czy to dobrze dla tajemnicy Stonehenge, że tak właśnie się stało? Z pewnością nie, ponieważ już na samym początku człowiek ukierunkował swój sposób postrzegania tego monumentu, można pokusić się o stwierdzenie, że wolał wypatrywać tego, co na niebie zamiast spojrzeć na to, co ma dosłownie pod stopami.

Nim jednak przejdziemy do meritum naszego dzisiejszego artykułu, należy jasno i wyraźnie stwierdzić, iż fenomen Stonehenge ma duży związek z astronomią a co za tym idzie samym kosmosem, ponieważ ułożenie wielkich monumentalnych kamieni nie jest przypadkowe, poszczególne głazy odzwierciedlają konkretne konstelacje na niebie czy też konkretne fragmenty galaktyki. Wielu współczesnych naukowców uważa, iż nawet w dzisiejszych czasach byłoby bardzo dużym wyzwaniem stworzenie na nowo czegoś takiego jak Stonehenge, chodzi tutaj oczywiście o zachowanie konkretnych proporcji i odniesienia względem nieba. Jednak to nie może nas skupiać tylko i wyłącznie na owym niebie, ponieważ tajemnica Stonehenge to coś więcej, to coś, co będzie jeszcze zapewne przez lata odkrywane.

Naszym sednem dzisiejszych rozważań są kości zwierząt, jakie odnaleziono w okręgu okalającym Stonehenge. Jednak zacznijmy od początku. Przed stworzeniem, czy też wzniesieniem Stonehenge wykopano rów, który ową budowlę miał otaczać, na myśl przy tej okazji przychodzi znany znak Uroborosa, czyli pradawnego węża zjadającego swój ogon. Symbol ten oznacza cykliczność, przemijanie i odnawianie się globalnych cykli, które są nieuniknione. Jest to bardzo ważny temat, któremu przyjmy się bliżej w przyszłości. Przyjrzymy się mu bliżej ze względu na fakt, iż Stonehenge może stanowić przesłanie dla nas, dla ludzkości naszych czasów. Jednak porzućmy na razie tę fascynującą myśl i trop przeszłości i powróćmy do naszych dzisiejszych rozważań.

Otóż ów rów ma średnicę koło dziewięćdziesięciu metrów, sześć metrów szerokości i dwa metry głębokości, innymi słowy solidne wykopalisko. Pod ziemią w obrębie owego rowu, archeolodzy odnaleźli szczątki martwych zwierząt. Tutaj powstaje pytanie, dlaczego nasi przodkowie użyli kości zwierząt do wytyczenia kręgu Stonehenge? Pierwsza i podstawowa odpowiedz, jaka przychodzi na myśli to ta, iż w tamtych czasach kości zwierząt ofiarnych składano starożytnym Bogom, innymi słowy hipoteza o związkach Stonehenge z pradawnymi religiami, wyznaniami czy też sektami jest jak najbardziej realna i co ważne przyziemna, nie trzeba kierować oczu ku UFO by dostrzec pewne tajemnice już tutaj na ziemi, tajemnice z przed lat, które można wyjaśnić argumentami z tej właśnie ziemi.

Siedemnastowieczny historyk John Aubrey odkrył owe szczątki, jednak jak podają jego prywatne zapiski, pośród kości znalezionych aż w pięćdziesięciu sześciu miejscach można było dostrzec spalone kości należące również do ludzi, nie tylko do zwierząt, niestety czas przemilczał te fakty i obecnie nie wspomina się już o tym znalezisku, dlaczego? Cóż tutaj można już tylko spekulować. Nie mniej jednak Stonehenge ukazuje nam nowe oblicze, oblicze jakiegoś krematorium czy też świątyni starożytnych, oblicze miejsca, w którym przeprowadzano rytualne mordy. To zaskakująca informacja, jednak w starożytności tego typu procedery były bardzo częste, czyli połączenie magii, okultyzmu, pradawnych rytuałów z ofiarą czy to ofiarą z ludzi czy zwierząt do tego przeznaczonych.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.