Świat hakerów. Oni są pośród nas.

16-swiat-hakerow-oni-sa-posrod-nas

Fot. youtube.com

[fb_button]

Internet to świat wirtualny, w którym można dokonać bardzo wiele, co istotne świat ten w bardzo dużym stopniu przekłada się na nasze codzienne życie. Innymi słowy dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy kreować tę rzeczywistość, która nas otacza. W świecie analogowego i cyfrowego przepływu danych istnieją osoby, których umiejętności pozwalają na więcej, ci ludzie to hakerzy, czyli osoby wręcz legendarne, anonimowe i nie uchwytne. Najlepsi hakerzy to postacie duchy, z którym nawiązanie kontaktu często graniczy z cudem. Do jednych z najbardziej znanych hakerów możemy zaliczyć pana Kevina Mitnicka, który w latach młodości był właśnie kimś w rodzaju ducha. Obecnie wykłada tematykę socjotechniki i wpływu internetu na nasze życie.

Oficjalnie przyjmuje się, iż tak zwane hakowanie danych jest nielegalne i zabronione a przecież nieoficjalnie od dawna wiadomo, że tajne służby takie jak chociażby CIA korzystają z usług hakerów, to jednak nie wszystko, w agendzie CIA jest również wzmianka o szkoleniu tego typu osób i całych grup. Jeden doskonale wyszkolony haker może zdziałać dla danego rządu więcej niż nie jeden pluton wojskowy. Spójrzmy na ostatnie lata, w których to ataki nieznanych grup hakerów infiltrują serwery rządowe. Znana na całym świecie grupa Anonymous to także osoby, które poszukują prawdy dzięki doskonałym umiejętnościom oraz wiedzy chociażby z dziedziny informatyki, programowania i oczywiście internetu.

Świat hakerów to fascynujące wyzwanie, coś w rodzaju gry intelektualnej i mentalnej, tutaj dochodzi do połączenia naszych predyspozycji z tym, czego dotychczas się nauczyliśmy oraz w jaki sposób potrafimy improwizować, ponieważ w wielu przypadkach a może nawet w większości nie obowiązuje konkretny schemat działania, tutaj po prostu posiada się wiedzę, sprzęt i dzięki nim improwizujemy, czyli dostosowujemy się do danej sytuacji w taki sposób, aby osiągnąć wyznaczony cel. Innymi słowy tworzymy coś z niczego, ponieważ kody zero jedynkowe czy konkretne komendy to często coś, co w danym momencie uda się nam stworzyć, napisać i połączyć tak by zadziałało.

Hakerzy to osoby duchy jak już wcześniej napisaliśmy, dzieje się tak chociażby z tego względu, że sami dziennikarze nie potrafią często ich ocenić, opisać, czy też zdefiniować. Padają pytania czy ta osoba jest, aby tym, za kogo się obecnie podaje? Czy ten czy tamten domniemany haker pracuje w tej czy tamtej organizacji, a może nigdy tam nie pracował? Jakie zajmuje stanowisko, czym konkretnie się zajmuje? Czy posiada jakiekolwiek dowody na potwierdzenie swoich osiągnięć i dokonań? I wreszcie na koniec czy jest ktoś wiarygodny, kto mógłby potwierdzić te czy tamte informacje? Jak widzimy gąszcz pytań jest spory, wydaje się nawet, że udzielenie odpowiedzi na którekolwiek z wyżej przytoczonych pytań zaowocowałoby jedynie powstaniem dwóch kolejnych.

Prawda natomiast jest inna, otóż oczekiwanie, iż dana osoba poda nam swoje prawdziwe dane a nie tylko pseudonim jest naiwna i mija się z rzeczywistością. Otóż wielu hakerów gdyby tylko podało swoje prawdziwe dane wówczas najprawdopodobniej zostałoby oskarżonych o to czy tamto wykroczenie. Mało tego, w takich przypadkach, przynajmniej na zachodzie, często hakerzy idą na współpracę z rządem czy CIA w ramach złagodzenia kary, takie są realia i nikt tego nie ukrywa. Dla tajnych agencji rządowych doskonale wyszkolony haker to bryłka złota, która może dopomóc osiągnąć wyznaczone cele za znacznie mniejsze koszty i co istotne nie przysparzając przy tym nie potrzebnego rozgłosu.

Świat hakerów istnieje tuż obok naszego, rozwija się on i staje coraz bardziej nieprzewidywalny w miarę jak sami hakerzy wznoszą się na coraz wyższe poziomy umiejętności. Obecny sprzęt pozwala na bardzo wiele, najważniejsze to znać ten szczegół, czyli sposób otwierający drzwi, które teoretycznie nie powinny być otwierane. Na koniec należy również dodać, że hakerzy, a przynajmniej ci prawdziwi to osoby o wyższym ilorazie inteligencji, bardzo wytrwałe, skoncentrowane, posiadające silną wolę i ogromną mobilizację. To także pasjonaci i odkrywcy tego, co znajduje się po między kodami poszczególnych programów komputerowych.

[fb_button]

Autor. Zespół globalne-archiwum.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone.

This article has 1 Comment

Comments are closed.